ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nego čime , prosvijetli nas gdje nas neće opelješiti.

PBZ sjela divka

Kada će rezultati za pola godine, podijelite očekivanja… Ericsson matica ne stoji dobro po zadnjim rezultatima, tiče li se to budućnosti ENTa?

Mislim tojest gotovo sam siguran da ce biti bolje nego prosle godine(+5%)
vidjet cemo uskoro prema olugodnisnjim rezultatima

o rezultatima matice – http://www.ericsson.hr/default.aspx?art=1401

Korporacija Ericsson objavila je danas rezultate za drugo tromjesečje.
Financijski naglasci
Prodaja u drugom tromjesečju smanjena je za 11% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Prodaja, prilagođena za tečajne razlike i usporedne stavke, smanjena je za 7% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Prodaja u području mobilnog širokopojasnog pristupa nastavila je padati posebno na tržištima sa slabim makro-ekonomskim okruženjem.
Prodaja je porasla u Jugoistočnoj Aziji i Oceaniji. Prodaja rješenja za 4G u Središnjoj Kini te prodaja u segmentu Mreža u Sjevernoj Americi je stabilna.
Očekuje se da će trenutni trendovi u prodaji i poslovnom miksu prevladavati i u drugoj polovini godine.
Bruto marža smanjena je na 32,3% (33,2% u istom razdoblju prošle godine) uglavnom zbog većeg udjela projekata pokrivanja mobilnim širokopojasnim pristupom s nižim maržama na hardveru, te većeg udjela usluga.
Operativna marža smanjena je na 5,1% (5,9%) u odnosu na isto razdoblje prethodne godine zbog negativnih revalorizacijskih učinaka ugovora o zaštiti od valutnih rizika i manje bruto marže, što je djelomično neutralizirano manjim operativnim troškovima i troškovima restrukturiranja.
Pokrenute su daljnje akcije kako bi se smanjili troškovi, ciljajući novu godišnju stopu operativnih troškova, isključujući troškove restrukturiranja, od 5,6 milijardi eura u drugoj polovici 2017. godine.
Novčani tok od poslovnih aktivnosti iznosi -74 milijuna eura (329 milijuna eura). Novčani tok od poslovnih aktivnosti za prvih šest mjeseci iznosi -329 milijuna eura
(-297 milijuna eura). Cilj vezan uz godišnju stopu konverzije novca i dalje ostaje viši od 70%.
Komentar predsjednika i generalnog direktora korporacije Ericsson:

„Negativni trendovi u industriji iz prvog tromjesečja intenzivirali su se i odrazili na potražnju za mobilnim širokopojasnim pristupom, posebno na tržištima sa slabim makro-ekonomskim okruženjem. Naše aktivnosti smanjenja troškova, koje su u tijeku, daju rezultate. Osim toga, imajući u vidu razvoj tržišta, rukovodstvo je, uz potporu upravnog odbora, započelo opsežne aktivnosti za dodatno smanjenje troškova.

Poslovni rezultati Ericsson Nikola Tesla Grupe u prvom polugodištu 2016. godine
http://www.ericsson.hr/rezultati-h1-2016

ERICSSONU NT RASTE IZVOZ, ALI DOMA IDE SLABIJE

Kompanija Ericsson Nikola Tesla ostvarila je u prvih šest mjesci 51 milijun kuna neto dobiti, što je na razini istog razdoblja lani, dok su prihodi od prodaje porasli 7,5 posto, pokazuje u utorak objavljeno financijsko izvješće te kompanije…

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/ericssonu-nt-raste-izvoz-ali-doma-ide-slabije/4558673/

Ericsson NT: Prihodi porasli više od 7 posto, neto dobit stagnirala

kako je ovo dividendna dionica a dobit im je ista kao i lani i cini se da im je godisnji max.per shere oko 80 -90kn smatram da je ovo realno vrednovano i nevidim ni jedan razlog za rast ove dionice e sad da bi ja to kupio ili kupovao moram zaraditi ako kupujem sad kome cu prodati sto se mene tice ima boljih prilika

Veliki Mudrace, podjeli s nama te bolje prilike od ERNT !

za sad nije isti sektor i imam ju HUPZ izvjestaj koji obecava dalje cemo vidjetimislim sto se tice izvjestaja

Da li se još nekome čini da se netko već danima polako krca ERNT? Možda netko nešto zna a da mi je promaklo?

New Report

Close