ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



samo će se sedmog strmoglaviti na dolje kada je počnu prodavati oni koji su kupili dionice samo zbog dividende

Hoćeš reći da onaj lik koji je kupio 581 je naivan ili nesposoban ili nešto treće??
[/quote]

pa sada evo , danas na prvi dan bez prava na dividendu, cijena je pala za 9.6% , što je dovelo cijenu dionice na razinu dana kada je objavljeno da će dati dividendu i kada je cijena počela rasti,, tako da tko je kupio poslije 22.03 je uglavnom izgubio, pozdrav!


a nije bome niti danas na prodaju! očekivao sam puno veći promet.

Ceka se ponedelek..tada ce se sredit dojmovi.

Korekcija brzinom tornada.


Korekcija brzinom tornada.

… i tako svake godine ..i to godinama..pa ispada da je ipak to dionica za kalkulante i hazardere!
Nažalost!
Više nisam vlasnik ni jedne ERNT dionice pa to nema veze sa mojim razmisljanjem.

A lijepo sam vas upozoravao jer sam to sve prošao.



a nije bome niti danas na prodaju! očekivao sam puno veći promet.

Ceka se ponedelek..tada ce se sredit dojmovi.
[/quote]

pa sada, vjerovatno če cijena ići malo gore malo dole, ali nija zarada , uzme ti posrednik neki postotak, platiš porez na dividendu i na kraju nemaš ništa, bez informacije iznutra nema neke zarade


A lijepo sam vas upozoravao jer sam to sve prošao.

ja sam skoro kupio, ali sam gledao grafove cijena dionica u nekoliko godina gdje sam vido da uvjek naraste kada se objavi da će isplatiti dividendu, a kada prođe rok odmah srmoglavo padne, pozdrav

A što vi očekujete, pa u cijelom svijetu je tako sa svakim financijskim instrumentom?? Možda ima podloge i u tome što kompanija ostaje bez casha pa manje i vrijedi. Dajte ljudi barem osnove prije nego krenete ulagati.
Pogledajte u americi ETF-ove ili kompanije koje kvartalno daju dividende, ispravci cijene idu u cent a vi se čudite što je to palo za približno iznos dividende.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


A što vi očekujete, pa u cijelom svijetu je tako sa svakim financijskim instrumentom?? Možda ima podloge i u tome što kompanija ostaje bez casha pa manje i vrijedi. Dajte ljudi barem osnove prije nego krenete ulagati.
Pogledajte u americi ETF-ove ili kompanije koje kvartalno daju dividende, ispravci cijene idu u cent a vi se čudite što je to palo za približno iznos dividende.

Ispricavam se..ali mi se cini da nije palo za “priblizno” iznos divke. Za lika koje iskesirao lovu za 500 dionica sumnjam da cifra od -50 kn po dionici (pretpostavka) je “priblizno.
Gledajuci danasnji trend kupi-prodaj.

Mislim stvarno ljudi, nemojte bit tolike ovce. Dijete od 7 godina bi dalo zaključiti da će dionica pasti ispod 1000kn nakon gubitka prava na dividendu. Naravno da ce pasti vise od 100kn, pa pogledajte povijest cijena prijasnjih godina, zar je to tako tesko. Znaci, dionica ce padati tj stagnirati sljedecih 3-4 tjedna i pretpostavljam da ce doci do najnizr cijene od 950kn. I onda ce polako poceti rast i za 2-3 mjeseca ce biti 1050-1100 bez problema cim objave neki posao. Ako ste imalo pametni sad cete cekat da sto vise padne i ulozit sto vise mozete, jer sad se ulaze u dionicu, a ne kad je 1100+.


Mislim stvarno ljudi, nemojte bit tolike ovce. Dijete od 7 godina bi dalo zaključiti da će dionica pasti ispod 1000kn nakon gubitka prava na dividendu. Naravno da ce pasti vise od 100kn, pa pogledajte povijest cijena prijasnjih godina, zar je to tako tesko. Znaci, dionica ce padati tj stagnirati sljedecih 3-4 tjedna i pretpostavljam da ce doci do najnizr cijene od 950kn. I onda ce polako poceti rast i za 2-3 mjeseca ce biti 1050-1100 bez problema cim objave neki posao. Ako ste imalo pametni sad cete cekat da sto vise padne i ulozit sto vise mozete, jer sad se ulaze u dionicu, a ne kad je 1100+.

u vezoi sa dividendom, prošle i predprošle godine su srednim 3 mj naasle , a pčetkom 6 su naglo pale cijene ove dionice još više nego ove goine i to z a 200 kuna,

Ova godina je bila specificna jer je negdje u 9-10 mjesecu bilo ono sto je bilo s kinom, sto se odrazilo zestoko na americko trziste pa eto i na nase (iako to nije imalo gorovo nikakve veze s nama). A oni koji misle da ce svake godine uzeti dividendu i odma nakon nje cijena pasti tocno za njenu cijenu- njima bas i nebi preporucio trgovanje papirima.

New Report

Close