ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
191,52
45.966
240
193,00
193,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Godinama slušam o ERNT….ovo je zadnja dividenda, fundamenti nisu dobri, isplaćuju previše dividende! Uglavnom, što se mene tiče koliko su mi isplatili smanjenja kapitala, redovnih i izvanrednih dividendi mogu sada i u stečaj….što neće!
Nađite za investitora(ne špekulanta) ljepšu dionicu uopće!?

…upravo mi uze riječ iz ustiju! 🙂

Kad se već bavimo nagađanjima, imam ja jedan upit. Što mislite koliko ljudi razmišlja da iskoristi ovu priliku sa ERNT da dokupi HT, pa kad se vrate fondovi, pokupi iznos do stabilizacije cijene? Trenutačno se to isplati samo za nekoga tko ima love, ali ako ERNT potopi cijenu HT-a još malo, spread će biti lijepi. Inače, ne sudjelujem u ovoj ludnici tako da me samo interesiraju ideje.

danas je pokupljeno već preko 2000 dionica burekđijama koji su jučer kupili, a danas prodavali sa 30 kn zarade umjesto da sačekaju 320 kn dividende… i sad će za tu zarađenu siću zaigrati ruski rulet na DIOKI-u ili MAGMI [emo_zacudjen]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

ERNT rastura, sirovine ima, posla ima .. iskreno čudi me da bilo tko osim todorića radi u hr ali eto, čuda se dešavaju

Cookie Monster

Tu nema uopće nikakve neizvjesnosti…sve se zna…samo ekipa koja je uletavala na 1600 se ne može pomiriti sa činjenicom da je rast odrađen i da neće više rast…može odraditi jedino pad od 10-ak% nakon dividende…
tako je svake godine, pa će biti i ove…jedina neizvjesnost i nepoznanica, a ujedno i novost bila je kolika će biti dividenda…
Nakon raspodjele, cijena na burzi će pasti za iznos dividende…
O poslovanju firme nema smisla raspravljati…jer posluju korektno…a osim toga mogu ugovoriti u budućnosti višemilijunske poslove…pa će se cijena dionice i vrijednost određivati prema tome…
sad govorimo o kratkoročnom kretanju cijene dionice…
da li su napravili dobar potez oni koji su kupovali na 1600 jučer, to ovisi o tome kakvi su investitori…odnsno, moraju biti svjesni da je ovo dionica za dugoročne ulagače, koja može donijeti lijepu zaradu i profit…
po meni su napravili dobar potez oni koji su kupovali po 1300….mogu prodati sad i uzeti dividendu, pa kupiti ponovno nakon pada…ili jednostavno ne prodavati ni sad ni nakon dividende…
eto…

Vidjeti ćemo što se događati dalje, ali izgleda da je cijena od oko 1620, cijena sa uračunatom dividendom. Zanimljivo je da se neko vrijeme, a prije objave o dividendi, držala na 1500 kn. Sada kada se utvrdila tu gdje jest, ispada da je netko i ranije nešto znao o iznosu dividende…


@marcipan

Realan, objektivan opis trenutne situacije… I da, istina je da ERNT uvijek zvekne dole nakon D-daya za iznos dividende.



@marcipan

Realan, objektivan opis trenutne situacije… I da, istina je da ERNT uvijek zvekne dole nakon D-daya za iznos dividende.

Gospodo,
tek je 13.03.
Datum bez prava dividende 16.05.
Do ex-dividend daya 2 mjeseca.
Nitko od nas na forumu ne zna koliko će vrijediti 15.05. Možemo nagađati, filozofirati, kmečati…ili što već radi prosječan Hrvat, ali ne znamo koliko će tada vrijediti. Od te vrijednosti možda možete oduzeti iznos dividende, ne od ove danas. A tada…
Nakon toga danas kupujete dionicu i njezino buduće poslovanje. A ICT sektor je…vrlo obečavajući.

LP

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Gospodo,
tek je 13.03.
Datum bez prava dividende 16.05.
Do ex-dividend daya 2 mjeseca.
Nitko od nas na forumu ne zna koliko će vrijediti 15.05. Možemo nagađati, filozofirati, kmečati…ili što već radi prosječan Hrvat, ali ne znamo koliko će tada vrijediti. Od te vrijednosti možda možete oduzeti iznos dividende, ne od ove danas. A tada…
Nakon toga danas kupujete dionicu i njezino buduće poslovanje. A ICT sektor je…vrlo obečavajući.

LP

ERNT je tromi blue chip koji se malo probudi objavom ovakvih vijesti kao što je isplata dividende ili možda potpisivanje kakvog ugovora…ništa se neće promijeniti u tih 2 mjeseca…20 kn gore-dole i to je to…onda pad, pa dalje možemo razgovarati kud će cijena…
ne znam čemu izmišljati toplu vodu kad je uvijek do sada tako bilo…jedino ako u međuvremenu ne objave potpisivanje teškog ugovora…

Ne pametujte kolega jer pojma nemate, naime na ovoj ZSE mocvari nista nije znacilo ni kada su potpisali ugovor od skoro milijardu kna sa Rostelekom, bljuvotina od burze,ali buducnost ovog posla je izvjesna i niti najmanje se ne brinem, kako samo pametuju ” profici” na ovom forumu, da, sigurno, ero ne zna sto radi, propast ce zbog divke i sl zdarije, ovo je dobit, oni svoja ulaganja rade, ne trebate se oko toga brinuti, a dobit dijele vlasnicima jer je to i smisao posla valjda, a ne punjenje ” svega” kao gradjevinci i sl.

Drhtave rucice i dalje prodaju za sicu vidim, a fondovi igraju igre kako bi jeftino nakupovali i onda digli na 2 soma ili vise, ali badava ja to pisem, u interesu mi je da bude sto manje drhtavaca i burekdija u ovoj dionici i da svima bude dobro


Vidjeti ćemo što se događati dalje, ali izgleda da je cijena od oko 1620, cijena sa uračunatom dividendom. Zanimljivo je da se neko vrijeme, a prije objave o dividendi, držala na 1500 kn. Sada kada se utvrdila tu gdje jest, ispada da je netko i ranije nešto znao o iznosu dividende…


@marcipan

Realan, objektivan opis trenutne situacije… I da, istina je da ERNT uvijek zvekne dole nakon D-daya za iznos dividende.

to sam i rekao pa su me neki napali jer kao da diram u svetinju.
pa normalno je da je tako jer kako objasniti činjenicu da je jučer prodana enormna količina dionica . tko su ti neznalice , luđaci i budalaši koji se usuđuju prodati po objavi dividende. ovo je bio sell on the news…a ostalim kupcima sretno.

...povijest se ponavlja...


ERNT je tromi blue chip koji se malo probudi objavom ovakvih vijesti kao što je isplata dividende ili možda potpisivanje kakvog ugovora…ništa se neće promijeniti u tih 2 mjeseca…20 kn gore-dole i to je to…onda pad, pa dalje možemo razgovarati kud će cijena…
ne znam čemu izmišljati toplu vodu kad je uvijek do sada tako bilo…jedino ako u međuvremenu ne objave potpisivanje teškog ugovora…

slazem se.. bolje receno, nadam se da nece biti vise/manje od ovog 20 kn gore/dolje. A pad nakon D-day je normalan tok dogadjaja. Jedino je pitanje koliki ce biti pad… s obzirom na rejting ERNT kao firme, vjerujem da pad nece biti u visini iznosa dividende.


… ovo je dobit, oni svoja ulaganja rade, ne trebate se oko toga brinuti, a dobit dijele vlasnicima jer je to i smisao posla valjda, a ne punjenje " svega" kao gradjevinci i sl.

Drhtave rucice i dalje prodaju za sicu vidim, a fondovi igraju igre kako bi jeftino nakupovali i onda digli na 2 soma ili vise, ali badava ja to pisem, u interesu mi je da bude sto manje drhtavaca i burekdija u ovoj dionici i da svima bude dobro

slažem se [emo_smijesak]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close