ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 22:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
195,53
167.764
858
195,00
196,00
-6,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sutra ovo nece ici ispod 1100 kuna. osim mozda prvih par transakcija u prvih 15 min do pola sata…..


Jozo sličan scenarij i ja očekujem.

– stvarno mi je zanimljivo pročitati ovakav tip prognoze.
– a još su mi zanimljiviji likovi koji pišu te prognoze.
– što se tiče financija za vaš portfelj možda bi prognozere ovakvog tipa najpametnije bilo staviti na listu ignore.
– jer stvarno od ovakvih prognozera nema nikakve koristi.
– ali, ovo je forum, malo drukanje, malo različitog mišljenja, malo zahebancije.

– I love this game.
Pozdrav !

Dobro ljudi, ciklus je završio, krenuli smo u novu godinu s EROm, polako izješća, ljetni raspust, pad cijene i tako to, ko i inače, nema žurbe za ERU jer je dolazi vrijeme za provoditi van kuće a ne buljiti u gledalicu, kad za-studeni onda opet rush pola godine, znamo to i navikli smo..
nego kad će sjesti isplata i malo dokupa? [smiley]

pišem samo na dionicama koje držim..

Isplata je 05.07.12

"Only dead fish swim with the stream"

do sutra ko je jamio ima dividendu.

I noga u guzicu je korak naprijed


do sutra ko je jamio ima dividendu.

Zašto širiš lažne informacije ? Tko je kupio 24.05.12 ima pravo na dividendu, svi nakon toga nemaju…Sutra je glavna skupstina i na taj da treba biti upisan u SKDD ,a upis traje T+3 dana…Što misliš zašto je pala cijena nakon 24.05 , jer su svi glupi a ti jedini pametan koji zna da i sutra ima pravo na dividendu…nebi baš išlo 🙂

...

Pitaj svog brokera pa će ti reći isto što i meni da ako do 24.5.2012. kupiš dionice , da bi imao pravo na dividentu ne smiješ prodati dionice do 29.5. znači tek 30.svibnja možeš prodati. Pitaj prvo svog brokera pa onda reci tko je glup, a tko pametan.


Pitaj svog brokera pa će ti reći isto što i meni da ako do 24.5.2012. kupiš dionice , da bi imao pravo na dividentu ne smiješ prodati dionice do 29.5. znači tek 30.svibnja možeš prodati. Pitaj prvo svog brokera pa onda reci tko je glup, a tko pametan.

super….znači 30.05. kreće prava rasprodaja dionica ERNT? dokle ćete ju onda zatući, na 800 kn???

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Za Pupi:

Pricas gluposti !

Kolega pupi niste upravu. Zadnji dan je bio 24.5. A taj vaš 29.5. je 24.5 + 3 dana. Dakle svi koji su imali dionice do 25.5. će dobiti dividendu

Kad sam u travnju kupovala dionice pitala sam brokera kad se mogu prodati dionice, a da pritom ne izgubim pravo na dividendu on mi je rekao da do 29. svibnja ne smijem prodati. Znači vi tvrdite da brokeri lažu svojim klijentima .
Lani isto bio 24.5. zadnji dan i ako ste vi baš 25.05.2011. prodali dionice i dobili dividendu onda ću vam vjerovati , jer ako niste vjerovat ću svom brokeru.

Krivo si razumjela brokera. Nije Ernt jedina dionica koja isplaćuje dividendu. Moraš biti upisana u sda do 29.5. A upis traje 3 radna dana. Dakle dan bez prava na dividendu je 25.5. što se vidi i po padu cijene dionice na Zse.

da vam malo pomognem,ako nije problem.
pupi po ovome,tvoj te je broker malčice zeznuo tj."olakšao" ti račun.

Glavna skupština Ericssona Nikole Tesle održat će se 5. lipnja 2012. Pravo na dividendu u ukupnom iznosu od 170 kuna po dionici (20 kuna redovna i 150 kuna izvanredna dividenda) imaju dioničari koji su sedmog dana prije održavanja Glavne skupštine, tj. na dan 29. svibnja 2012. godine, evidentirani kao dioničari u depozitoriju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva.

S obzirom da cjelokupni postupak prijeboja i namire te registracije dionica traje tri radna dana, da bi dioničar bio registriran u depozitoriju SKDD-a na dan 29. svibnja 2012. zadnji dan za kupnju dionica na Zagrebačkoj burzi je četvrtak 24. svibnja 2012. godine. Dioničari društva koji prodaju svoje dionice nakon 24. svibnja 2012. zadržavaju pravo na dividendu. Dividenda će biti isplaćena [/b]najkasnije do 5. srpnja 2012. Godine.

New Report

Close