ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 02:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
194,87
45.405
233
194,50
195,50
0,26%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

NIti su visine niti tržište niti neke druge okolnosti iste kao prije. Nisam siguran u veliki pad sutra. Nekako mi se čini da bi tu mogao biti dosta mali pad sutra, sličnije HT scenariju nego neki drugi scenario.

Baš kada mislite da će se nešto ponoviti onda se ne ponovi. Slično je bilo i pred objavu dividende:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

sutra je realan pad na 1000 kn i onda će cijena ostati tamo sve do jeseni, s povremenim padovima ispod 1000 kn
pa danas je na prodaji bilo preko 8000 komada, toliko nije bilo zadnjih godinu dana, za dići cijenu na 1220 kn trebalo je skinuti preko 2000 dionica! što znači da će sutra velika količina dionica pokušati izaći iznad 1000 kn, ako bude prilike jer pitanje je hoće li uopće biti kupnje iznad 1000 k

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

možete vi meni pičiti 1, ali to ne mijenja činjenice….uostalom pogledajte koliko je dionica osalo na kupnji! sveukupno 60 komada! jadnih 60 komada!!! a prvi nalog na prodaji ima 114 komada….mislim da više ne treba objašnjavati
na žalost, ova dionica je za 99% ulagača bila zanimljiva isključivo zbog dividende, od sutra se može prodati i svejedno se dobije dividenda, ali sutrašnji kupac više nema pravo na 150 (170) kn dividende.
sutra je smjer ERNT na burzi vrlo jasan – ide se doljeeeeee [bye]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

Realno je to da je na kraju trgovanja ostalo samo 60 dionica na bidu a 4500 na asku ko će to da kupi Pantiću???A slažem se s Joozoom neznam kolko će veliki dopustiti preveliko rušenje cijene.

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

K/P gadno izgleda….ako ne padnemo ispod 1000 kn bit će čudo [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Kaje blokada? Razmišljaju na koju cijenu staviti bid!!!

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

Najveći problem je što je u ERNT zbog velike dividende ušlo jako puno špekulanata i svi oni sad žele van da dobiju keš i ode negdje drugdje. Prodaja je izuzetno jaka i to bi moglo potrajati dosta dok svi ne izađu. Osim toga, Ernt bez velikih poslova i bez nove dividende (tek za godinu dana) neće biti zanimljiv većini ulagača. Jedino da objave neke velike poslove popravilo bi situaciju.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@Gismund – prodaja mi se ne čini "tako jaka" jer vidiš da je protrgovano sa jedva 80 tkn.
Reći da je to jaka prodaja mi nema smisla.
A kupnja raste. Sporo ali raste.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Bez brige, ovo je samo čišćenje od smeća , nebu dugo trajalo.

jel ovo zbog dividende ili nešto drugo?


Bez brige, ovo je samo čišćenje od smeća , nebu dugo trajalo.


Vi mislite na buregđije kojima i sam pripadam.
A ja mislim da ERNT na 1000 je veliko smeće,jer za tu cijenu za neki zadovoljavajući P/E 10
ERNT bi trebao zarađivati barem 160 mil kn godišnje.Rezultat prvog kvartala je zadovoljavajući,ali
to će biti zaista teško ostvarivo u ova krizna vremena!
Tu fundamentalnog prostora za rast nema,a kako nula ne postoji znaći da slijedi pad.
Naravno ako fond menađeri ne odluče drugaćije.Oni su bogovi našg tržišta.

Ima li tko više vijesti o onom "velikom poslu" u Rusiji? Po mojim informacijama nema tu zarade za Teslu, navodno je riječ o preusmjeravanju toka novca prema matici zbog nekih poreznih razloga. A i čudio bih se da sadašnji prodajni tim išta ostvari na tom tržištu.

Ovo nije nagovor na kupnju, a pogotovo ne na prodaju. Nemam dionice ERNT. Vjerujem da je Tesla perspektivna kompanija koja ima dobru perspektivu u sljedećim godinama (najprije se mora riješiti lošeg vodstva).

New Report

Close