ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 04:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,08
20.730
112
185,00
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nakon svakog lopininog posta posmislim da je dosegao dno neznanja i jala, ali već u idućem pokaže da može još niže….tužno


nakon svakog lopininog posta posmislim da je dosegao dno neznanja i jala, ali već u idućem pokaže da može još niže….tužno

Nema jala.
Za servisirati ovolike poslove ERNT mora nešto keša sačuvati i ne isplačivati dividendu iz ranije akumulacije kao što je radio zadnje dvije godine.Ne možeš stalno izlijevati iz demižone ako povremeno
ne dolijevaš.
Preklani se u bocu ulilo dva deca,a izlilo 19.Ove godine se izlijeva 17 deci ,a ulilo se dva.Demižona
je sve praznija ali mislim da bi se još moglo istočiti 20 deci/200 kn dividende/,jer bi se moglo dogoditi da domaćini umru od žeđi ako suša produži.
Bilo bi nelogičnom očekivati da će i slijedeće godine biti isplaćivana dividenda s obzirom da će
reinvestirana dobit biti oslobođena plaćanja poreza,što bi značilo da bi u slućaju istog poslovanja
kao i zadnje dvije godine dobit po dionici bila ne 20 nego 25 kn,ali se nebi isplaćivala kao dividenda
već bi se poslovanje širilo,naravno ako bude gdje!
Dakle da rezimiramo.
BV poslije 1.7.2011. cca 500 kn
Iduće godine vam dajem 200kn dividende iz akumuliranih sredstava.Netto cca 174
diskontiramo ovih 174 kn koje su upitne na 157.
Sadašnja cijena 1220-170/dividenda ove godine bez diskonta,a trebalo bi diskontirati sa 1%/
umanjeno za 157=893
Dakle ,za potvrditi ovu cijenu dobit po dionici bi trebala biti minimalno 90 kn netto P/E 10
ili 120 mil kn.To je ipak 4,5 puta više nego zadnje dvije godine.
Ako smatrate da će to ERNT ostvariti čuvajte i kupujte.
Dakle,kvartalna dobit ispod 30 mil kn opravdava ovu cijenu-vidjet ćemo za sedam dana ?

@lopina
Ako sam te dobro shvatio, svi bi trebali prodat ERNT koji ostvaruje dobit i u vrijeme najvece krize i izvozi visoku tehnologiju u ni manje ni vise nego Japan i kupiti Ingru jer ce mozda jednom, 2258.godine otplatit sve dugove i pocet poslovat pozitivno?

S kime ti to ratujes lopina?

Vidis da su se burekdjije preselili na druge dionice sa zahvalnijim radijusom kretanja.

Produzi do Koncara. Oni proizvode vjetrenjace, pa nasrni na njih razlomcima i tablicama mnozenja. A ako te pozovu na “bis”, mozes im nesto i iskvadrirat, … izvadit korijen.

1. TELEFONAKTIEBOLAGET LM ERICSSON 653.473 49,07%
2. Raiffeisen OMF 121.486 9,12%
3. Erste Plavi OMF 32.961 2,48%
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 30.998 2,33%
5. PBZ Croatia osiguranje OMF 30.615 2,30%
6. PBZ D.D. 25.555 1,92%
7. AZ OMF 15.376 1,15%
8. PBZ D.D. 14.655 1,10% +400
9. PBZ D.D. 10.833 0,81%
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 8.062 0,61%

Pratim ovaj forum, ne pišem baš, ali ne shvaćam da li ljudi namjerno krivo tumače informacije ili jednostavno ne znaju, pa ću, budući da sam u ovoj struci, probati napisati par rečenica. Imam nešto ERNT-a, ali mislim da sam manje više objektivan.
Prvo, koliko sam ja shvatio, posao u Japanu nije dobio ERNT, nego korporacija Ericsson, što mislim da za sad ne znači puno za naš ERNT.
Drugo, ono što vidim da se često ponavlja u porukama, a ja bi više pripisao neznanju (možda se varam) je da je ERNT jedini koji zna raditi, može i ima koristi od nove LTE tehnologije, što ne može biti dalje od istine. Citiraju se članci u kojem se spominje LTE i nakon toga 10 odgovora, eto, kako uz to ERNT-u neće teći med i mlijeko? Prava istina je da svi veći igrači u telekom biznisu rade LTE.
Recimo, nedavno je bio veliki natječaj za HT, za 4. generaciju mobilne komunikacije (LTE) u kojoj je konkurirao i ERNT i ERNT nije dobio niti jedan dio kolača, odnosno izgubio je. Posao je dobio NSN (Nokia Siemens Network). NSN je i prije bio u HT-u, dok je ERNT u VIP-u. I iako to mnogi ne žele prihvatiti u Hrvatskoj je HT još puno veći od VIP-a i shodno tome u biznisu s HT-om se okreće veći novac.
Da ne pričamo da u svjetskim razmerima tu još konkuriraju kinezi, pa je recimo Huawei dobio veliki posao u Deutche Telekomu u Njemačkoj.
Uglavnom, to što mobilni operatori ulažu u LTE ne znači da je ERNT bogom dan za taj posao. Ne znam kako će se kretati cijena ERNT-a, sigurno da je to dobra firma i vjerujem da će imati poslova u budućnosi, ali kako kratkoročno i trenutno izgleda, bojim se da Lopina nije baš van pameti sa svojim razmišljanjima.


Pratim ovaj forum, ne pišem baš, ali ne shvaćam da li ljudi namjerno krivo tumače informacije ili jednostavno ne znaju, pa ću, budući da sam u ovoj struci, probati napisati par rečenica. Imam nešto ERNT-a, ali mislim da sam manje više objektivan.
Prvo, koliko sam ja shvatio, posao u Japanu nije dobio ERNT, nego korporacija Ericsson, što mislim da za sad ne znači puno za naš ERNT.
Drugo, ono što vidim da se često ponavlja u porukama, a ja bi više pripisao neznanju (možda se varam) je da je ERNT jedini koji zna raditi, može i ima koristi od nove LTE tehnologije, što ne može biti dalje od istine. Citiraju se članci u kojem se spominje LTE i nakon toga 10 odgovora, eto, kako uz to ERNT-u neće teći med i mlijeko? Prava istina je da svi veći igrači u telekom biznisu rade LTE.
Recimo, nedavno je bio veliki natječaj za HT, za 4. generaciju mobilne komunikacije (LTE) u kojoj je konkurirao i ERNT i ERNT nije dobio niti jedan dio kolača, odnosno izgubio je. Posao je dobio NSN (Nokia Siemens Network). NSN je i prije bio u HT-u, dok je ERNT u VIP-u. I iako to mnogi ne žele prihvatiti u Hrvatskoj je HT još puno veći od VIP-a i shodno tome u biznisu s HT-om se okreće veći novac.

prvo, (gugl je tvoj prijatelj) imaš info , ali budući da je font smiješno malen, biti ću toliko slobodna pejstati to ovdje:

purple33, 23.04.2012. u 00:47
18. travnja 2012.

Japanski operator SOFTBANK MOBILE odabrao je korporaciju Ericsson za izgradnju LTE radio pristupne mreže koja će biti dostupna u većim gradovima Japana i pokrivati polovicu japanskog stanovništva. Ericsson će nadograditi, proširiti i izvesti sistemsku integraciju postojeće paketske jezgrene mreže ovoga operatora na Evolved Packet Core.

Ovo je najveći Ericssonov ugovor u području LTE tehnologije u Japanu koji podržava najnovije uređaje potrošačke elektronike. Razmjena video sadržaja i streaming u visokoj definiciji, olakšana mobilnost i bogatiji multimedijski sadržaji te skraćeno vrijeme pristupa samo su neke od mnogih prednosti koje se nude korisnicima ove tehnologije. LTE tehnologija uskoro će biti dostupna građanima Tokija, Osake i Nagoye, koji zajedno ostvaruju 70 posto japanskog podatkovnog i glasovnog prometa. SOFTBANK MOBILE je trenutačno treći po veličini japanski mobilni operator, s više od 29 milijuna korisnika. Ericsson će nadograditi paketsku jezgrenu mrežu ovog operatora, uz sistemsku integraciju i implementaciju Evolved Packet Core rješenja te izgraditi novu LTE radio pristupnu mrežu koristeći RBS 6000 višestandardne bazne stanice.

Stručnjaci Ericssona Nikole Tesle već niz godina surađuju s ovim japanskim operatorom i njihove su savjetodavne usluge bile vrlo važne za brzo i efikasno širenje Softbankove mobilne mreže po Japanu. U najnovijem ugovoru korporacije Ericsson u LTE području nastavlja se ova uloga stručnjaka Ericssona Nikole Tesle pa će njihove snažne kompetencije i projektna znanja omogućiti učinkovitiju izvedbu novih funkcionalnosti Softbankovim korisnicima.

Kompanijske komunikacije Ericssona Nikole Tesle

a drugo, kak američani vele "funny you should mention that", jer upravo Božidaru Poldrugaču, članu uprave i glavnom direktoru za tehniku i informacijske tehnologije u HT-u, u Siemensu radi ženica.

sve ostalo je jasno. ko će kome, ako ne svoj svome 😀

… iako, zapravo je tužno 🙁


Pratim ovaj forum, ne pišem baš, ali ne shvaćam da li ljudi namjerno krivo tumače informacije ili jednostavno ne znaju, pa ću, budući da sam u ovoj struci, probati napisati par rečenica. Imam nešto ERNT-a, ali mislim da sam manje više objektivan.
Prvo, koliko sam ja shvatio, posao u Japanu nije dobio ERNT, nego korporacija Ericsson, što mislim da za sad ne znači puno za naš ERNT.
Drugo, ono što vidim da se često ponavlja u porukama, a ja bi više pripisao neznanju (možda se varam) je da je ERNT jedini koji zna raditi, može i ima koristi od nove LTE tehnologije, što ne može biti dalje od istine. Citiraju se članci u kojem se spominje LTE i nakon toga 10 odgovora, eto, kako uz to ERNT-u neće teći med i mlijeko? Prava istina je da svi veći igrači u telekom biznisu rade LTE.
Recimo, nedavno je bio veliki natječaj za HT, za 4. generaciju mobilne komunikacije (LTE) u kojoj je konkurirao i ERNT i ERNT nije dobio niti jedan dio kolača, odnosno izgubio je. Posao je dobio NSN (Nokia Siemens Network). NSN je i prije bio u HT-u, dok je ERNT u VIP-u. I iako to mnogi ne žele prihvatiti u Hrvatskoj je HT još puno veći od VIP-a i shodno tome u biznisu s HT-om se okreće veći novac.
Da ne pričamo da u svjetskim razmerima tu još konkuriraju kinezi, pa je recimo Huawei dobio veliki posao u Deutche Telekomu u Njemačkoj.
Uglavnom, to što mobilni operatori ulažu u LTE ne znači da je ERNT bogom dan za taj posao. Ne znam kako će se kretati cijena ERNT-a, sigurno da je to dobra firma i vjerujem da će imati poslova u budućnosi, ali kako kratkoročno i trenutno izgleda, bojim se da Lopina nije baš van pameti sa svojim razmišljanjima.

Kad si već toliko u toj struci i iznosiš svoje nepristrano mišljenje mogao si napisati i pokoju dobru za ERNT :-).
Kako kažeš NSN je dobio posao sa LTE u HT-u, zašto ne napišeš tko je dobio ostale dijelove tog "velikog" natječaja čiji iznos nije zanemariv? Općepoznata je stvar da NSN može Poldrugaču dići spomenik u Hrvatskoj koliko im je navukao posla.
S druge strane nekoliko ljudi je napisalo kako je ERNT potpisao veliki ugovor u Rusiji, cca. 2,5 puta teži od LTE-a u HT-u kojeg spominješ (a i sa većom marginom) tako da se ja za Ericsson u 2012.ne bojim.

Kolega Miro H.

na cijelu vašu gusjenicu koju ste napisali mogu vam samo poslati jedan dio iz članka kako se nebi previše mučili

"Ericsson je po broju komercijalnih ugovora tržišni lider s više od 60 posto udjela. Najsvježiji podaci ove godine govore da je Ericsson ostvario 40 LTE/EPC (Evolved Packet Core) ugovora u 22 zemlje na pet kontinenata, čime je čak 215 milijuna korisnika pokriveno Ericssonovim LTE mrežama "

link: http://racunalo.com/poslovanje/33032-vipnet-i-ericsson-nikola-tesla-pustili-svoju-komercijalnu-4g-lte-mreu-u-hrvatskoj.html

Tako da se ne morate brinuti oko toga da li je Siemens radio po " rođo " liniji za Ht.

Ja uopće u svojim postovima ne govorim o tome da cijelu svoju životnu ušteđevinu ubacite u Ericsson, ali želim ukazati dugoročnim dioničarima da dolazi još jedan veliki investicijski val, te da se nakon par godina medvjeđeg trenda dionice, s pravom može očekivati veliki uzlet u dogledno vrijeme.

Ja uopće u svojim postovima ne govorim o tome da cijelu svoju životnu ušteđevinu ubacite u Ericsson, ali želim ukazati dugoročnim dioničarima da dolazi još jedan veliki investicijski val, te da se nakon par godina medvjeđeg trenda dionice, s pravom može očekivati veliki uzlet u dogledno vrijeme.

Ako uzmemo u obzir da je ERNT isplačivao puno veću dividendu od dobit i da sada izgleda kao isciđeni limun u odnosu na ernt iz 2007.
Da li taj uzlet počima odmah i da li to znači da će u ovom kvartalu dobit po dionici biti barem 25 kn
po dionici da bi se opravdala ova cijena.
I da li nam možete predvidjeti kada če biti tolika dobit.Odmah ili kasnije i kada kasnije.

danas preko 500 komada prometa, a od toga je bio nalog od 300 komada koji je počistio onog 20H (200 komada) na 1240 kn …a lopina ko lopina, lupeta i dalje i čudi se kako ERNT raste, a njegov šrot tone [bye]

čini mi se da je gogoogo najbliže onome što će se događati sa erom.vrijeme će pokazati jesam li ja a i gogoogo u pravu.pozdrav lopini.

New Report

Close