ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 02:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,08
20.730
112
185,00
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

He he super vijest, baš me zanima zašto nisu uzeli Huwei 🙂 🙂 iaoko im je bliže. Ali ovaj ugovor je kap u moru prema onome što će se uskoro desiti, pratite pozorno situraciju slijedećih tjedana. Nemam povlaštene informacije nego logiku i pametno surfanje. Cijeli svijet kreće u novi investicijski ciklus i to je ono što cijelo vrijeme ponavljam lopinama i sl. zavidnim likovima, Ero će ponovno dosegnuti još jedan vrhunac kao i prethodnih godina.

i baš me zanima koliko još Hrvatskih kompanija ima mogućnosti da isporučuje high t. tehnologiju Japancima !! Ero je dijamant na ZSE-u i zaista je šteta što toliko neznalica posjeduje tu dionicou, iskreno se nadam da će jednom biti daleko preskupa za takve likove.



Evo vam vijesti:

Ericsson isporučuje LTE mrežu japanskom operatoru

Japanski operator SOFTBANK MOBILE odabrao je korporaciju Ericsson za izgradnju LTE radio pristupne mreže koja će biti dostupna u većim gradovima Japana i pokrivati polovicu japanskog stanovništva. Ericsson će nadograditi, proširiti i izvesti sistemsku integraciju postojeće paketske jezgrene mreže ovoga operatora na Evolved Packet Core.

http://www.mipro.hr/default.aspx?language=hr-HR&newsid=fe66ce65-07b3-42ac-bb63-532eda0574ff

jel se zna vrijednost poslova?
[/quote]

Ja ne znam nazalost. Prenio sam vijest jer sam bio na mipro.hr (iz totalno drugih razloga) pa sam htio da se vidi i na forumu vijest.

Nemam ERNT-R-A


Evo vam vijesti:

Ericsson isporučuje LTE mrežu japanskom operatoru

Japanski operator SOFTBANK MOBILE odabrao je korporaciju Ericsson za izgradnju LTE radio pristupne mreže koja će biti dostupna u većim gradovima Japana i pokrivati polovicu japanskog stanovništva. Ericsson će nadograditi, proširiti i izvesti sistemsku integraciju postojeće paketske jezgrene mreže ovoga operatora na Evolved Packet Core.

http://www.mipro.hr/default.aspx?language=hr-HR&newsid=fe66ce65-07b3-42ac-bb63-532eda0574ff

Fantastično! čestitke firmi i dioničarima [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Evo vam vijesti:

Ericsson isporučuje LTE mrežu japanskom operatoru

Japanski operator SOFTBANK MOBILE odabrao je korporaciju Ericsson za izgradnju LTE radio pristupne mreže koja će biti dostupna u većim gradovima Japana i pokrivati polovicu japanskog stanovništva. Ericsson će nadograditi, proširiti i izvesti sistemsku integraciju postojeće paketske jezgrene mreže ovoga operatora na Evolved Packet Core.

http://www.mipro.hr/default.aspx?language=hr-HR&newsid=fe66ce65-07b3-42ac-bb63-532eda0574ff

Fantastično! čestitke firmi i dioničarima [thumbsup]
[/quote]
Ericsson has signed 45 LTE/EPC contracts in 23 countries on five continents. The global LTE population coverage is 325 million, of which 215 million are covered by Ericsson networks.

evo ima i na poslovnom http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvatski-izvozni-proizvod-br-1-u-japanu-je-riba-ostalo-o-tom-potom-202277.aspx

inače, taj softbank je treći po velicini operater u japanu, a ovi s njima posluju već niz godina, a sad im još i lte implementiraju…japancima – ljudima s digitalnim WC školkama! … da, ziher će dionica sad padat, prodajte to dok vam nije kasno… lol

dividendica 170kn

izvor: ZSE

Nije bolest sve što boli


i baš me zanima koliko još Hrvatskih kompanija ima mogućnosti da isporučuje high t. tehnologiju Japancima !! Ero je dijamant na ZSE-u i zaista je šteta što toliko neznalica posjeduje tu dionicou, iskreno se nadam da će jednom biti daleko preskupa za takve likove.

P/E zadnje dvije godine
P=1230-170=1060
dobit po dionici cca 20 kn

1060:20=53

Meni je to preskupo.
P/E maksimalno 10 ako je BV ispod tržišne cijene,dakle po ovom pokazatelju ERNT je skuplji od HT pet puta.
Nije li to previše?
Oprez je majka mudrosti.Vidite da i HT pada i prije dividend day.

Preporuka:Tutanj iz ERNT!
Zaista bi mi bilo drago da se dobit multiplicira,da ERNT počne zarađivati kao u vremenima prije ove krize i da i sa dobiti potvrdi sadašnju cijenu.
I da Gogo bude u pravu!Neka dionice rastu ,ali sa pokrićem u poslovanju.


P/E zadnje dvije godine
P=1230-170=1060
dobit po dionici cca 20 kn
1060:20=53
Meni je to preskupo.
P/E maksimalno 10 ako je BV ispod tržišne cijene,dakle po ovom pokazatelju ERNT je skuplji od HT pet puta.
Nije li to previše?
Oprez je majka mudrosti.Vidite da i HT pada i prije dividend day.
Preporuka:Tutanj iz ERNT!
Zaista bi mi bilo drago da se dobit multiplicira,da ERNT počne zarađivati kao u vremenima prije ove krize i da i sa dobiti potvrdi sadašnju cijenu.
I da Gogo bude u pravu!Neka dionice rastu ,ali sa pokrićem u poslovanju.

Contrarian ili contralopina approach mi sapuce na uho da ne smanjujem ernt kako sam mislio, jos dva lopinina posta i opozivam nalog [tongue]



i baš me zanima koliko još Hrvatskih kompanija ima mogućnosti da isporučuje high t. tehnologiju Japancima !! Ero je dijamant na ZSE-u i zaista je šteta što toliko neznalica posjeduje tu dionicou, iskreno se nadam da će jednom biti daleko preskupa za takve likove.

P/E zadnje dvije godine
P=1230-170=1060
dobit po dionici cca 20 kn

1060:20=53

Meni je to preskupo.
P/E maksimalno 10 ako je BV ispod tržišne cijene,dakle po ovom pokazatelju ERNT je skuplji od HT pet puta.
Nije li to previše?
Oprez je majka mudrosti.Vidite da i HT pada i prije dividend day.

Preporuka:Tutanj iz ERNT!
Zaista bi mi bilo drago da se dobit multiplicira,da ERNT počne zarađivati kao u vremenima prije ove krize i da i sa dobiti potvrdi sadašnju cijenu.
I da Gogo bude u pravu!Neka dionice rastu ,ali sa pokrićem u poslovanju.

[/quote]

Kakvo je tržište HT-a i ERNT -a te kakva je industrija? Koja je više "ciklička"?

Kako se rast GDP-a Hrvatske odražava na ERNT a kako na HT i u kojem omjeru?

Koliko je HT ovisan o Hrvatskom tržištu a koliko HT?

Koliko je diverzificiran portfelj HT-a a koliko ERNTA?

Koji su ugrozi/koje su vrline industrija/zaposlenika/budućnosti?

Lopi, natrag u školu:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Domach može jedno pitanje?

Znate li da li ERNT učestvuje u kakvim EU projektima kao industrijski partner?

Nisam do sada primijetio, a mislim da je to šteta.

Samo me zanima ako to znaš.
Možda će početi više s ulaskom RH u EU.

A Lopina ima neku svoju logiku koju je teško slijediti koliko god pokušavali 🙂

Kompanija koja prodaje znanje i tehnologiju (IT sektor),poput ENT,ima osiguran posao širom kugle zemaljske,naravno ako je uz to i cjenovno konkurentna. Dakle tržište nije zasićeno, potražnja je za poslove zbog krize nešto manja,ali neće stati. Zaposlenici su mahom visokokvalificirani i uz kvalitetan managment koji imaju i lidera u osobi gđe.Kovačević, nema straha za dioničare ENT. Ukoliko dionica padne nakon ex.div.day-a, to će biti prilika za dokup,naravno za dioničare imaju povjerenja u tvrtku.Treba samo pogledati bilancu prije krize, za vrijeme krize, pa neka svatko sam zaključi vrijedi li ENT ove novce u odnosu na potencijal,ili ne. [thumbsup]

New Report

Close