ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 11:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
210,05
140.314
668
210,00
211,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

E fala puno i još jedno pitanjce zašto se ćelija h8 dijeli sa 0,1 ( odakle došlo i zašto) Mislim zašto si uzeo TV 1620 ako može pojašnjenje.


E fala puno i još jedno pitanjce zašto se ćelija h8 dijeli sa 0,1 ( odakle došlo i zašto) Mislim zašto si uzeo TV 1620 ako može pojašnjenje.

H8 sa 0,10 ti je u biti ovo : Here, the projected free cash flow in the first year beyond the projection horizon (N+1) is used. This value is divided by the discount rate minus the assumed perpetuity growth rate: T0 = FCFN+1/(k – g).

Dakle 15 posto(moj traženi prinos – rast od 5 posto ti je 10 posto tj 0,10)
Gledaj ja sam uzeo da će od ove godine FCF rasti 5 posto godišnje unedogled.

Naravno netko će imati manji traženi prinos, netko manji rast… ali to su varijacije(mislim da ovaj prosjek od 7 godina dobro zaokružuje kontrakciju i expanziju)

Ne pišem to radi druka nego zato što tako ispada, računao i Lubrizol u trenu kupnje i Petrochina sve je jako blizu onome što je Warren kupovao. Jedino Burlington nikako da ispadne.

Ako netko zna kako primjeniti istu metodu tj što bi bilo bolje od FCF za financijere neka se potrudi objasniti:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ok hvala puno. Sad kontam u kom grmu leži zec .
[thumbsup]

ogroman je pritisak na izlazu…na 1230 kn cijeli dan bio je 50H nalog (vjerojatno 500 komada)….
izgleda da će sad polako prema 1100 kn i tu bi se mogla cijena zaustaviti do zadnjeg dana prava na dividendu, a sljedeći pad dan na 900 kn

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!


ogroman je pritisak na izlazu…na 1230 kn cijeli dan bio je 50H nalog (vjerojatno 500 komada)….
izgleda da će sad polako prema 1100 kn i tu bi se mogla cijena zaustaviti do zadnjeg dana prava na dividendu, a sljedeći pad dan na 900 kn

A meni se čini da tih 500 komada na izlazu baš namjerno stvara privid pritiska kako bi se lakše kupilo po cijenama koje navodiš! Možda plan i uspije. Ajd živi bili pa vidjeli!

Opet, prije samog ex dividend daya teško da će padati.

Što se događa, da li je to danas ex dividend day?

Ili svi prodaju pa ulaze u Ingru?

kolege,

završio sam dosta škole i imam utakmica u nogama ali moram vam odgovorno priznati da trenutne okolnosti prelaze moje intelektualne mogućnosti.
Naime, netko sustavno prodaje po 1170kn, a dividenda koja se nudi je 170kn.
Pa koliko je to postotaka mogućeg prinosa?
??’?
Vjerujte mi ovo je za rubriku vjerovali ili ne.
Pa bolje ima samo kod narko kartela u Kolumbiji, ali tamo te mogu i uhvatiti.
Pa ne dolazi sudnji dan nakon isplate dividende, pa jeste li pročitali poslovno izvješće i planove za dalje!!!

Nikako nisam očekivao takav rasplet i zaplet situacije [cry]

kolege,

ludilo ide dalje, progresivno i brzo se širi.
Gledam, ne vjerujem.
Evo majstor sada već prodaje po 1150kn.
Sigurno je pronašao naftu u vrtu pa mu hitno treba za crpku i više mu ova mizerija od 15% ide na živce.
Molim gospodine stanite na čas samo da odem u banku razročiti štednju.
Evo me za sat,dva na bidu.

Pomalo ljudi, ima još vremena. Samo pomalo:)

Ne se zaletavati, ja tako najviše griješim, samo polako.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


kolege,

završio sam dosta škole i imam utakmica u nogama ali moram vam odgovorno priznati da trenutne okolnosti prelaze moje intelektualne mogućnosti.
Naime, netko sustavno prodaje po 1170kn, a dividenda koja se nudi je 170kn.
Pa koliko je to postotaka mogućeg prinosa?
??’?
Vjerujte mi ovo je za rubriku vjerovali ili ne.
Pa bolje ima samo kod narko kartela u Kolumbiji, ali tamo te mogu i uhvatiti.
Pa ne dolazi sudnji dan nakon isplate dividende, pa jeste li pročitali poslovno izvješće i planove za dalje!!!


Dividenda,dividenda,dividenda…..kao da je samo dividenda tu u pitanju!Planovi su jedno a činjenice su da je novih poslova 11% posto manje,keša je sve manje i bruto marže su manje…šta će mi dividenda ako će cijena nakon nje završiti u 3pm.
Ja ne znam što je tu čudno?
Kupuje se budućnost,a ona nije bajna.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close