ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 17:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
195,08
101.245
519
194,50
195,00
-0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Informacije od zadnjeg financijskog izvještaja već su odavno uključene u ove razine cijena (dakle oko 1050kn). Ono što će odrediti buduća kretanje iste su očekivanja idućeg izvještaja.
Trenutno je EPS(1god)=55kn/dionici. Pomnoži li se EPS sa cca P/E=15, dobije se cijena od 825kn po dionici, što neki spominju.

Ali ne bih se složio s tom procjenom, jer pogleda li se desetogodišnji prosjek prihoda prije oporezivanja za ERNT dobije se EPS(10god)=160kn/dionici. E to je prava razina prihoda za ovu kompaniju na koju će se ona vratiti prije ili kasnije!
E sada ako se to pomnoži sa P/E=7.5 (što je fer za hrvatsko tržište) ili sa P/E (što je fer za američko tržište) dobijete raspon: 1200kn (fer za hr) – 2400kn (samo u americi).

Ako ERNT usporedite s prihodima ostalih hrvatskih kompanija mislim da je na ovim cijenama podcijenjen, a osim toga uskoro će ga povući i momentum vanjskih tržišta kao i čitav hrvatski indeks.

Kolega vaš sistem razmišljanja opravdava vaš način ulaganja. Ako su ovo vama dobri rezultati slobodno podržite bid ili skidajte sa aska. Po meni je naše tržište plitko i nesigurno. Godišnje izvješće za ernt će biti jako slabo i njegovu cijenu može opravdati samo keš na računu. Moguće je da isplate opet dividendu od 150+kn, ali će tada ova dionica postati još neatraktivnija. Nažalost cijeli ovaj bid i ulaganje malih ulagača se temelji na špekulaciji hoće li ernt isplatiti veliku dividendu i hoće li ga onda fondovi skidati sa aska. Za mene je to opasna igra, pa radije ulažem u kompanije koje nisu toliko podbacile u izvješćima. A po vašoj desetogodišnjoj računici neke kompanije imaju P/E ispod 2

Ispravak mog gornjeg navoda.

Nakon deset godina zajednickog rada sa japancima,rastavljauje se japanci i svedani.sa tim da japanci zele izaci sami sa svojim produktom na trziste i napraviti konkurenciju Applu sa Smartphone.Ericsson je za tu rastavu dobijo 1,05 Milliarden Euro.


Kolega vaš sistem razmišljanja opravdava vaš način ulaganja. Ako su ovo vama dobri rezultati slobodno podržite bid ili skidajte sa aska. Po meni je naše tržište plitko i nesigurno. Godišnje izvješće za ernt će biti jako slabo i njegovu cijenu može opravdati samo keš na računu. Moguće je da isplate opet dividendu od 150+kn, ali će tada ova dionica postati još neatraktivnija. Nažalost cijeli ovaj bid i ulaganje malih ulagača se temelji na špekulaciji hoće li ernt isplatiti veliku dividendu i hoće li ga onda fondovi skidati sa aska. Za mene je to opasna igra, pa radije ulažem u kompanije koje nisu toliko podbacile u izvješćima. A po vašoj desetogodišnjoj računici neke kompanije imaju P/E ispod 2

Dajte molim Vas Vi ste i sebe već uvjerili da pišete istinu……strašno!!!!!!


Kolega vaš sistem razmišljanja opravdava vaš način ulaganja. Ako su ovo vama dobri rezultati slobodno podržite bid ili skidajte sa aska. Po meni je naše tržište plitko i nesigurno. Godišnje izvješće za ernt će biti jako slabo i njegovu cijenu može opravdati samo keš na računu. Moguće je da isplate opet dividendu od 150+kn, ali će tada ova dionica postati još neatraktivnija. Nažalost cijeli ovaj bid i ulaganje malih ulagača se temelji na špekulaciji hoće li ernt isplatiti veliku dividendu i hoće li ga onda fondovi skidati sa aska. Za mene je to opasna igra, pa radije ulažem u kompanije koje nisu toliko podbacile u izvješćima. A po vašoj desetogodišnjoj računici neke kompanije imaju P/E ispod 2

Bože, katastrofa!

Stečaj – samo što nije!

hahahahahaha

Najbolji su ovi koji pišu li ga pišu i pišu i pišu a nemaju niti jedne dionice u svom portfelju.

A tko to nije podbacio u izvješću? Jedino turisti nisu i to me osobno veseli, veselim se grčkoj i egipatskoj nesreći i njihovim podbačajima. Vidjet ćemo nagodinu, možda podbace i više pa će i nama ostati više.

A ERNT pustite na miru, bolje za Vas da si kupite koju dionicu ovako jeftino dok još ima…

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Kolega soccot a koja je istina? Ovu dionicu sam kupovao ne zbog dobrih rezultata, već zbog špekulacije o još jednoj izdašnoj dividendi. No pad dobiti me je zaustavio. Da se radi o nekoj drugoj dionici vjerojatno bi već bila na 900kn. Pa ernt ima potencijal na kraju godine za P/E 50. Pa vi recite da je to povoljno


kolege,

pa od kuda u uvijetima nelikvidnosti na burzi tolika likvidnost ernt-a.

Apsolutno mi je drago, a cijena je živnula.

Pa ovo je do sada bilo ispod svakog praga tolerancije.

P/E 19
P/B 1,64

ima još dosta prostora za pad ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



kolege,

pa od kuda u uvijetima nelikvidnosti na burzi tolika likvidnost ernt-a.

Apsolutno mi je drago, a cijena je živnula.

Pa ovo je do sada bilo ispod svakog praga tolerancije.

P/E 19
P/B 1,64

ima još dosta prostora za pad ?
[/quote]
P/E xP/BV=19X1,64=31,16
Ovo je preskupo za firmu koja je usmjerena na investicije u Jugooistočne Europu gdje je
investicija sve manje.
Valjda neće opet u Kazahstan?
Mali se trebaju iskrcavati i puniti mirovince i bježati dok je vrijeme,a dividendu ako je bude
prepustite mirovincima.Isplata dividende ,ako je bude će biti oporezovana iznad dobiti
iz tekuće godine.Rezerve keša tj zadržanu dobit iz ranijih razdoblja treba diskontirati za 15% jer će se oporezivati
kao i ove godine za onaj dio iznad dobiti ove godine.A ove godine bi ona trebala biti mršava.
I zato tutanj!

U ERNT ni meda ni mlijeka biti neće.

Slažem se sa gornjim komentarima. Uvalite ovo mirovincima i bok!

Kakav će biti financijski izvještaj za 3Q insajderi su znali već sredinom 9. mjeseca. Tada je cijena već počela padati sa razina oko 1150kn na ove razine oko 1050kn.

Ekipa koja tek sada analizira financijski izvještaj za 3Q čini to zadnja. Izvještaj je i po meni loš jer su ukupni i poslovni prihodi premalo porasli, a dobit još nije niti počela rasti, ali na tu informaciju je trebalo reagirati eventualno prije mjesec i po dana, na razinama 1150-1200kn (kada izvještaja još nije bilo jel!?), sada je kasno.

Sada svi čekamo i zadnjeg igrača da bez žurbe analizira izvještaj za 3Q i zaključi da je lošiji nego što je trebao biti i da promptno reagira prodajom svoje male dionice (kako ga prijatelji s ovog foruma savjetuju). A potom, cijena će se kretati kao i hrvatski indeks – blago prema gore, osim ako ovaj konačno ne živne pod utjecajem vanjskih burzi.

Buduće kretanje cijene i potpora pravom rastu kojeg očekujem moći će se vidjeti negdje sredinom 12. mjeseca kada prvi insajderi počnu reagirati na očekivani izvještaj za 4Q te kada se unutar kompanije počne pričati kolika će biti dividenda.

Ajd živjeli!

Pepeinvest,vrlo kvalitetan i jasan post.Točno to sam ja htio napisati.Stotka od mene.
Ostali,osjećaje ostavite sa strane.Njima nema mjesta u investiranju.
Što se tiče kolege lopine,on samo barata dezinformacijama i čudnovatim formulicama,ali to ionako nitko ne shvaća za ozbiljno…

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Formulice koje piše lopina su ispravne. Radi se samo o tome da ih razni ljudi tumače na razne načine.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close