ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
188,40
18.464
98
188,00
189,00
0,80%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

poštovani,

jedan kolega je na stranici prije dao prognozu oko slijedeče dividende koja bi po njemu mogla iznositi oko 150kn.
Ok.
Pa koji genijalac je onda izračunao da mu se sada isplati prodati po 1100kn, a uz ostale iste uvijete.
Teško je to razumijeti, zar ne, pa makar bila i financijska dubioza u svijetu?

Taj kolega koji je dao tu prognozu istu je samo bubnuo bez ikakvih argumenata…Ta dividenda če biti tolika jedino ako švedi opet odluče izvuč lovu iz ERNTa kroz izvanrednu dividendu ERNT , nabrzinu sam pogledao zadnji FI i ako sam sve podjelio kak spada ERNT je ove godine zaradio 60kn po dionici (porez odbijen) , ima još oko 410kn po dionici u kešu…e sada hoče li to isplačivati ili neće pitanje je sad

U biti kaj oću reči…investira se na temelju svojih odluka ne p"prognoza" s foruma 🙂

...

nije to bila moja prognoza već samo želja očajnika a kako je krenulo bit čemo i s polovicom sretni

kud tone ovaj Titanic-R-A??? [shocked]

Ne tone, nego ga se namjerno povlači dole. Danas je bila hrpa naloga po jedan komad sa ciljem rušenja cijene. Netko pokušava jako jeftino ući.

realno ernt je još uvijek skupa dionica


realno ernt je još uvijek skupa dionica

Po kojim parametrima? Po fundamentima? U usporedbi sa ostalim gubitašima sa ZSE? Možeš objasniti?

Sad više definitivno nije skupa.Ovo bi mogao biti dobar ulaz ako ste dugoročni ulagači.
Cijena od 1600+ kn je definitivno bila pretjerana ako uzmemo u obzir trenutne rezultate same firme.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Moneyy čisto po fundamentima i u usporedbi sa ostalim dionicama. No ne treba gledati samo to, ako u budućnosti povečaju dobit današnja cijena je prava prilika. No meni je već dosta ako ako. Dugo se ovdje već ništa ne dešava, osim ludih reklama.


Moneyy čisto po fundamentima i u usporedbi sa ostalim dionicama. No ne treba gledati samo to, ako u budućnosti povečaju dobit današnja cijena je prava prilika. No meni je već dosta ako ako. Dugo se ovdje već ništa ne dešava, osim ludih reklama.

Slazem se, ali tako je na citavoj burzi. Na ZSE svakakvi sentimenti diktiraju cijenu, bilo to slijepo pracenje cijena izvana, kratkorocni entuzijazam/strah pojedinih ulagaca itd. Fundamenti su tu nazalost jako cesto ljudima zadnji na listi prioriteta.

Ali ja razmisljam na ovaj nacin: ERNT je jedna od rijetkih firmi koja ima perspektivu, i to nije reklama nego cinjenica. Budimo realni, tko od trenutnih firmi na Crobexu ima potencijal za okrenuti vece novce u skorijoj buducnosti? Glupi gradjevinci koji vise nisu u stanju placati svoje racune za struju? Brodogradilista koja su pred mogucim zatvaranjem? Perspektivne firme se moze nabrojati na jednu ruku, a ERNT je oduvijek prodavao znanje i mislim da u buducnosti nece imati problema sa prodavanjem svojih usluga. Bar do sad nikad nije imao. Drzim se onoga da kupujem firmu a ne dionicu, i mislim da se tak necu zeznuti.

Ali to je samo moje misljenje.

Kolega i ja smatram da se erntom nećete zeznuti. Naime dionica je vrlo periodična i vrhovi se zaista lako pogađaju. A ovaj sadašnji pad će vam donijeti sigurnih 30% zarade. No ernt nije dionica koju bi kupio i držao u portfelju bez nadgledanja. Mislim da će ona prilično teško na putove stare slave. No tko ima veći portfelj ernt i adpl bi mu zasigurno trebale biti u njemu.

Ajde, prodaj…vidiš da dionica pada …sve će otići k vragu…nema teorije da ova dionica dođe put velike
slave do kraja 2020….ako će dividenda biti barem 8 % ….do tada samo pad.pad..pad…….
garant nema rasta – do 5 .2012 čak i ako pohvataju koji posao vani…a ne isplati ti se držati ju do tada, ima boljih i bržih povrata na ulog …a i to je pitanje koliko je sada pametno kupovati….

Evo, Kanabis…jel ti lakše?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close