ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
186,24
78.408
421
185,50
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Moja je sigurna, s obzirom da za 13 dana stiže cca 180 kn po svakoj dionici na tekući tekući račun, a dogodine vjerojatno i koja kuna više s obzirom na trenutnu situaciju u ERNT-i.

Ali stvarno ne mogu razumjeti genijalce iz EOMF-a… Vidim da su dokapitalizirali Dalekovod, al nitko me ne može uvjeriti da je Dalekovod tvrtka s većim potencijalom od ERNT te da će u budućnosti isplaćivati veću dividendu i imati stabilnije poslovanje.

ERNT se vraća na stare staze slave nakon gluposti u Kazahstanu, a za građevince koji su opljačkali ovu jadnu državu i na njoj živjeli proteklih 10-ak godina ne vidim svjetlo na kraju tunela, osim možda za Ingru…

..danas se upravo događa ono što se i predvidjelo..tumbacije i mogući pad…dakle strpljen spašen!


Moja je sigurna, s obzirom da za 13 dana stiže cca 180 kn po svakoj dionici na tekući tekući račun, a dogodine vjerojatno i koja kuna više s obzirom na trenutnu situaciju u ERNT-i.

Ali stvarno ne mogu razumjeti genijalce iz EOMF-a… Vidim da su dokapitalizirali Dalekovod, al nitko me ne može uvjeriti da je Dalekovod tvrtka s većim potencijalom od ERNT te da će u budućnosti isplaćivati veću dividendu i imati stabilnije poslovanje.

ERNT se vraća na stare staze slave nakon gluposti u Kazahstanu, a za građevince koji su opljačkali ovu jadnu državu i na njoj živjeli proteklih 10-ak godina ne vidim svjetlo na kraju tunela, osim možda za Ingru…


Kolega legionar,vidim da pišete takozvane ”prazne poruke” iliti empty posting.
Napišete hrpu rečenica koje na prvi pogled nešto znače,ali zapravo nemaju nikakvog značenja.
Kakve veze dalekovod ima sa ernt?

A sada da vidimo činjenice:
-PAD narudžbi za 30%

-Dionica je fundamentalno na ovoj cijeni i više nego fer vrednovana.Pogledajte pokazatelje.

-Dividenda je koliko ja znam isplaćena iz cjelokupne dobiti 2010 i dijelom iz zadržane dobiti,znači tog novca u firmi više NEMA,kako to ne shvaćate? To je Vaš novac,ako ste dioničar.Svejedno je da li je isplaćen kroz dividendu ili je na računu firme,iako bi bilo bolje da taj novac ne stoji nego da se reinvestira što je u slučaju ERNT očito nemoguće.

-Računati na takvu dividendu sljedeće godine je u najmanju ruku neozbiljno,jer to znači da bi opet morali zagrabiti u zadržanu dobit i onda opet nema rasta cijene dionice.Žao mi je što to ne shvaćate,zato vas puno i prognozira nerealan rast na 2000+ kn.

Znam da ćete sada opet pisati kako je ERNT stabilna firma itd,ali to mi je jasno.Morate opravdati svoju investiciju da bi izašli sa što većim plusom ili što manjim gubitkom.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Kolega, meni je namjera samo bila preispitati investicijske strategije OMF-ova jer mi zaista nije jasno da prodaju dionice tvrtke koja je u posljednjih 5 godina isplatila oko 960 kn dividende.

Moj izlazak iz Ericssona će biti kada isplate još barem 1000 kn dividendi (što očekujem u slijedećih 5 godina) ili ako dionica poraste do 3200 kn (duplo od prosječne cijene ulaza).

Osim toga ERNT u svojoj bilanci nakon isplaćene dividende imat će još 500 kn/po dionici zadržane dobiti plus 600kn/po dionici na računu, banci i kratkotr. fin. imovine plus 300kn/po dionici kratkotrajnih potraživanja uz svega 100kn/po dionici obaveza???

Uz sve gore navedeno još svaki kvartal svojim dioničarima uvećaju vrijednost za cca 25 kn…

A najveći poslovi oko e-zdravstva i m-zdravstva u regiji i implementacije LTE mreže za Vodafone Njemačke i Velike Britanije tek predstoje…

Život je lijep 🙂


Kolega, meni je namjera samo bila preispitati investicijske strategije OMF-ova jer mi zaista nije jasno da prodaju dionice tvrtke koja je u posljednjih 5 godina isplatila oko 960 kn dividende.

Moj izlazak iz Ericssona će biti kada isplate još barem 1000 kn dividendi (što očekujem u slijedećih 5 godina) ili ako dionica poraste do 3200 kn (duplo od prosječne cijene ulaza).

Osim toga ERNT u svojoj bilanci nakon isplaćene dividende imat će još 500 kn/po dionici zadržane dobiti plus 600kn/po dionici na računu, banci i kratkotr. fin. imovine plus 300kn/po dionici kratkotrajnih potraživanja uz svega 100kn/po dionici obaveza???

Uz sve gore navedeno još svaki kvartal svojim dioničarima uvećaju vrijednost za cca 25 kn…

A najveći poslovi oko e-zdravstva i m-zdravstva u regiji i implementacije LTE mreže za Vodafone Njemačke i Velike Britanije tek predstoje…

Život je lijep 🙂


Da, život je lijep…… samo kad nisi slijep!

6-i iz TOP 10 diže ulog !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


6-i iz TOP 10 diže ulog !

Dobro steprimjetili g. Loris. Ali, zašto diže? Sve iznad 1400 je isplativo za prodaju i s dizanjem cijene traži potencijalne ovčice koje su spremne za šišanje. Cijena će još pasti, do 1300, a možda i niže, zavisi što će već pokazati polugodišnje FI.

Mobilni širokopojasni pristup do 10 puta brži28. lipnja 2011.
Ericsson je Švedskoj agenciji za poštu i telekomunikacije danas demonstrirao novi korak u razvoju LTE tehnologije, poznat pod nazivom LTE Advanced. Demonstracija rada održana je u Kisti u Švedskoj, a obilježile su je brzine više od 10 puta veće od onih koje su do sada švedski korisnici imali priliku koristiti.

Sustav se temelji na komercijalnom hardveru, a radio je na testnoj frekvenciji koju je osigurala Agencija. Ovo je Ericssonu omogućilo da demonstrira funkcionalnosti LTE Advanced poput združivanja nositelja od 3 x 20MHz (združenih 60MHz) zračnim putem u mobilnoj okolini po prvi put.

LTE Advanced dodatno će unaprijediti brzinu i kapacitet koji će umreženom društvu u predstojećem razdoblju biti vrlo potreban. Tehnologija je usklađena s globalnim standardom 3GPP Release 10. Nedavno je International Telecommunication Union (ITU) također izabrala LTE Advanced kao jednu od tehnologija koja ispunjava međunarodne kriterije u području mobilnih komunikacija. Komercijalno korištenje LTE Advanced očekuje se u 2013. godini.

Demo sustav temelji se na Ericssonovoj radio baznoj stanici RBS 6000 koju karakterizira mogućnost korištenja više načina rada i više standarda. Promet je tekao između radio bazne stanice i kamiona koji se kretao, a u kojem su se mogle pratiti mrežne performanse. Demonstracija je obavljena na združenoj širini pojasa od 60MHz, a u LTE tehnologiji trenutačno se koristi maksimalna širina pojasa od 20MHz. U silaznoj vezi se koristio 8×8 MIMO sustav.

Tijekom 2010. godine, u kojoj se tehnologija prvi puta koristila u komercijalnom radu upravo u Švedskoj, broj korisnika LTE mreža globalno se popeo s 0 na 150 milijuna ljudi. Ericsson je isporučio većinu komercijalnih LTE mreža te potpisao ugovore sa šest od sedam, po prihodima u 2010. godini, vodećih operatora u svijetu. Ericsson je ključni pokretač otvorenih standarda i imao je veći utjecaj od svih drugih na LTE specifikacije do danas. Ericsson očekuje da će imati 25 posto svih ključnih patenata u području LTE tehnologije.

Kompanijske komunikacije Ericssona Nikole Tesle

jel ono danas dividenda [wink]

Je, danas je dividenda i legla je (PBZ).

Na RBA još nije legla.

Lova sjela, zaista ne znam što da dalje odaberem s ovog švedskog stola, možda najpametnije ERNT-R-A [thumbsup]

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Na RBA još nije legla.

pogledaj [thumbsup]

New Report

Close