ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Prosla godina (ne bi znao kakvo je tada bilo stanje nisam bio na burzi) u 4. mjesecu 1622 kune u ljeto je pala na 1200, tako da mislim da ce prije na 1200 nego nazad na 1600, mada bi volio da nisam u pravu. Ako nista drugo bit cu dugorocno tu, vratiti ce se to i na 3000 kad tad makar ceko 3 godine ^_^.

Ova godina je ipak specificna zbog vise stvari, tako da povlacenje paralela sa proslom i nije neki pouzdan pokazatelj. Najbitnija pozitivna stvar po meni, a sto je bilo vidljivo i na ht-u i sada na ernt je ogroman pomak u stabilizaciji cijene dividendnih dionica, što umanjuje mogućnosti špekulativne zarade i velik je dobitak i za dionicu i za dugoročne ulagače. Naravno da se cijena dionice mora iskorigirati za iznos dividende, možda i malo više , ali strašan je dobitak što više nema nerazumnog napuhavanja cijene , a zatim poslje i pada nekad i višestruko većeg od iznosa dividende. Da se takav trend nastavi i sljedeće godine to je za mene već dobitak veći i od dividende i mogućnosti rasta dionice.
Većina se vjerojatno samnom neće složiti što je logično jer je ovakvom igrom nekima mogućnost zarade višestruko smanjena, ali ja sam od onih koji uvijek daju prednost stabilnoj cijeni i kontinuiranom stabilnom rastu, a poprilično sam siguran kako će se za sve strpljive pokazati da sam u pravu.

A da li ce na 1200 ili 1600, vjerojatno neće nti na jedan od ta 2 targeta, bar do objave rezultata 2Q. Pretpostavljam da bi mogla još malo dolje jer onima koji su kupovali ispod 1600 to još uvijek daje nekakvu zaradu, a i ovdje se ne očekuje nekakav pomak prema naprijed u kratkom periodu pa će se nestrpljivi vjerojatno prebacivati u neke brzorastuće dionice, ali oni katastroficari koji ce cekati 1200 ce najvjerojatnije ostati kratkih rukava. No kuda će ernt kratkoročno nikog ne treba brinuti, ovdje je u svakom scenariju za ozbiljne ulagače win/win situacija pošto daljnji pad otvara mogućnost za povoljan dokup kada sjedne dividenda.

Mora da ERNT nije cijeli tjedan novi posao ugovorio kada cijena pada ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Mora da ERNT nije cijeli tjedan novi posao ugovorio kada cijena pada ?

čim sam vidio da si ušao u ERNT, znao sam da slijedi gadan pad…. to ti je karma zbog INGRE [lol]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!



Mora da ERNT nije cijeli tjedan novi posao ugovorio kada cijena pada ?

čim sam vidio da si ušao u ERNT, znao sam da slijedi gadan pad…. to ti je karma zbog INGRE [lol]
[/quote]
A dobro je, bar sada znam od čega je [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

..mislim da je scenario kojeg smo predvidjeli sve vjerojatniji..bar sudeći po današnjem danu:)

koji je to scenario predviđen…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

Milijarder
Što će biti sa cijenom u petak i nadalje?

Prognoze?!

Moguć lagani pad cc10% ali ne za dugo prema mojoj procjeni uzlet nakon toga..koji bi mogao biti i iznenađenje..pozitivno.

@idvi [thumbsup] [thumbsup]


Milijarder
Što će biti sa cijenom u petak i nadalje?

Prognoze?!

Moguć lagani pad cc10% ali ne za dugo prema mojoj procjeni uzlet nakon toga..koji bi mogao biti i iznenađenje..pozitivno.

Kakvo će biti vrijeme početkom 8. mjeseca, idem na more pa me zanima? [cool]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

čestitke poštovanom kolegi "idvi" na odličnoj prognozi….. možemo li dobiti nekakvu prognozu za daljnji slijed događaja….. LP

…po mojoj ocijeni sad bi moglo nastat razna "tumbanja"..kao što se i primjećuje kod današnjeg pocetnog (ne) trgovanja..uzde pokušavaju zategnut oni koju smatraju tu dionicu za ono što sam napisao u ranijim postovima..ali nikako kao baba vraćara ili neki ohoho analitićar već slijed zdravog razuma.
Recimo ovako..imam rudnik (npr)srebra ali za sada ću šutiti da ga drugi ne otkriju a i sprijćit cu da se sazna.A zašto e..to je moja tajna.:):)

back to 1500+ 😉

sreca je samo popratni faktor znanja

New Report

Close