ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,84
5.947
32
186,00
186,50
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kolega meister,

upravo suprotno, taj dio teksta koji fali samo zbunjuje, a ovako je sve jasno [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

a čemu toliko rasprave o nečemu što je potpuno jasno?
tko je danas kupio nema pravo na dividendu.
tko je jučer kupio, dobit će dividendu.
ne može bit jasnije.
kome još uvijek nije jasno nek se javi, pomoći ćemo mu nekako…

ajme meni nije mi dobro…

Korstim priliku zahvaliti se svim prodavateljima danas u 10.00

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nakon današnjeg dana je valjda malo jasnije zašto sam neki dan rekao da mi nisu jasni oni koji kupuju na 1640,jer jedino što imaju zagarantirano je pušing od par %.
Ali još su mi manje jasni oni koji danas kupuju.Nadaju se odbijancu?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Nakon današnjeg dana je valjda malo jasnije zašto sam neki dan rekao da mi nisu jasni oni koji kupuju na 1640,jer jedino što imaju zagarantirano je pušing od par %.
Ali još su mi manje jasni oni koji danas kupuju.Nadaju se odbijancu?

Mislim da imate problem ako vam je jasnije da ljudi kupuju na 1640 nego na 1470,jer je logicno kupit po sto nizoj cijeni,a ovo za odbijanac naravno da se nadaju kad su kupili po doticnoj cijeni,i sto vise siguran sam da ce kroz 10ak dana doci do stabilizacije stanja na ovoj dionici,previse je bila rastezana da se nebi ocekivao odbijanac,zato vezite pojaseve i uzivajte 😉

sreca je samo popratni faktor znanja


Neko melje da je zadnji dan kupnje danas netko jucer (koji je onda zadnji dan kupnje danas ili jucer da bi se dobila dividenda), ako je danas koji klinac ovi na asku po 1550 glume.

Mislim da su ti sve dvojbe riješene.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Danas, a možda i narednih dana cijena će se kretati oko 1450 – 1460 dok se špekulanti ne iskrcaju, a nakon toga cijena će se spuštati do 1300, a možda i niže kako bi se isti ukrcali. Scenarij već viđen. Pokupili su dividendu, a nakon iste i rauzliku cijene od 1450 do 1300, dakle dvije dividende. Nevedeno je moje razmišljanje i možda nisam u pravu, vrijeme će pokazati svoje. Posjedujem dionice ERNT, a gornje razmišljanje nije poziv ni na kupnju ni na prodaju.


Korstim priliku zahvaliti se svim prodavateljima danas u 10.00

[thumbsup]

Nevjerojatno je kako ljudi ne razmisljaju. Ja bih samo zamolio ako je jos kome ostalo viska dionica da se strpe samo dok dobijem dividendu pa da kupim barem maleni dio tih njihovih viskova. [lol]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.


Danas, a možda i narednih dana cijena će se kretati oko 1450 – 1460 dok se špekulanti ne iskrcaju, a nakon toga cijena će se spuštati do 1300, a možda i niže kako bi se isti ukrcali. Scenarij već viđen. Pokupili su dividendu, a nakon iste i rauzliku cijene od 1450 do 1300, dakle dvije dividende. Nevedeno je moje razmišljanje i možda nisam u pravu, vrijeme će pokazati svoje. Posjedujem dionice ERNT, a gornje razmišljanje nije poziv ni na kupnju ni na prodaju.

Ne dijelim tvoje misljenje…slazem se vezano za trenutno zadrzavanje cijene na ovoj razini no da ce ici cak do 1300 kn e to se ne slazem. Ovo je (prema mom misljenje) i ovako podcijenjena dionica pa ako je sada dionica i pala za iznos dividende mislim da nece nize od toga.

Zivi bili pa vidjeli!

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Prosla godina (ne bi znao kakvo je tada bilo stanje nisam bio na burzi) u 4. mjesecu 1622 kune u ljeto je pala na 1200, tako da mislim da ce prije na 1200 nego nazad na 1600, mada bi volio da nisam u pravu. Ako nista drugo bit cu dugorocno tu, vratiti ce se to i na 3000 kad tad makar ceko 3 godine ^_^.

Rusitelj vlade ^_^.


Prosla godina (ne bi znao kakvo je tada bilo stanje nisam bio na burzi) u 4. mjesecu 1622 kune u ljeto je pala na 1200, tako da mislim da ce prije na 1200 nego nazad na 1600, mada bi volio da nisam u pravu. Ako nista drugo bit cu dugorocno tu, vratiti ce se to i na 3000 kad tad makar ceko 3 godine ^_^.

Prošle godine u II kvartalu bilo je vrijednosno usklađivanje od – 131 mil. i gubitak od 42 mil. Ove godine nema nikakvog vrijednosnog usklađivanja. Očekuje se dobra dobit koja bi mogla biti veća od 150 mil.

New Report

Close