ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,08
20.730
112
185,00
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kakve veze ima cijena kruha i mlijeka sa cijenom rada i kakve to ima veze sa ERNT-om ???

Što se tiče cijene od 500 kn moralo bi se još dosta kazahstana dogoditi za takvu cijenu.

kojih li gluposti napisanih zadnje dvije stranice – znalci koji drukaju na pad prerano su napustili dječji vrtić i zalutali na ZSE

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

nema šanse da ernt padne, ovo su tek lagani izlazi onih što trebaju pare, po tome bi 90% dionica na zse ronilo… http://schooloflife.webs.com/

Na dan 30.09.2010.
Aktiva 1.266.069.678
Cash (gotovina + kratk. Fin. Imo.): 710.116.670
Br. Dio. 1.318.471
Cash/dionici 538,59
Cash/aktiva 56,09%
Cijena dionice (P) 1268
Cash/P 42,48%

Mogla bi biti visoka dividenda iduće godine, a više nema ni poreza na dividendu

http://besplatnisavjetizapoduzetnike.blogspot.com/

Bez obzira na toliki keš na računu, bilo bi glupo da isplaćuju visoku dividendu ako ostvare gubitak u 2010.


Bez obzira na toliki keš na računu, bilo bi glupo da isplaćuju visoku dividendu ako ostvare gubitak u 2010.

Tko kaže da će biti gubitak???

Dobit u prvih 9 mjeseci, kad se izuzme jednokratan otpis potraživanja iz kazastana, je 103 mil kn. Tako da se može očekivati dobit preko 120 mil. Na kraju godine!!! -jer u izvještaju piše da je već naplaceno preko 80% tog istog potraživanja te da se intezivno radi na naplati preostalog manjeg dijela!!!

Tako da kolega malo informiranosti nebi skodilo!!!
[kiss]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Hajmo lijepo ponoviti. U Kazahstanu su obavili posao za 296 milijuna kuna. Od toga su 126 otpisali. Naplatili su u 3Q 150 milijuna i još im ostaje za naplatiti oko 20 milijuna.

To što su nešto otpisali ne znači



Bez obzira na toliki keš na računu, bilo bi glupo da isplaćuju visoku dividendu ako ostvare gubitak u 2010.

Tko kaže da će biti gubitak???

Dobit u prvih 9 mjeseci, kad se izuzme jednokratan otpis potraživanja iz kazastana, je 103 mil kn. Tako da se može očekivati dobit preko 120 mil. Na kraju godine!!! -jer u izvještaju piše da je već naplaceno preko 80% tog istog potraživanja te da se intezivno radi na naplati preostalog manjeg dijela!!!

Tako da kolega malo informiranosti nebi skodilo!!!
[kiss]
[/quote]

Pa upravo su zbog jednokratkog otpisa potraživanja i ostvarili gubitak u prva tri kvartala. Ne znam što bi trebali napraviti da odjednom do kraja godine dobit skoči na 100 milijuna? A prikazivanje dobiti bez otpisa me ne zanima, jer je to "što bi bilo kad bi bilo".

Trebali bi da naplate potraživanje, što već jesu. Pitanje je kad će i kako će da ga zaknjiže.

Ajd još jednom pročitajte izveštaj za treći kvartal, tamo sve lepo piše… da ne dangubite ovde bezveze i lamentujete o nečem za što postoji pisani trag.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Hoće li neka firma isplatiti dividendu ili ne, to ne ovisi o dobiti koju je ostvarila u prošloj godini.

To ponaprije ovisi o tome koliko firma ima gotovine na računu. Ako je firma prepuna gotovinom (kao ERNT u ovom slučaju), onda ona ima nekoliko mogućnosti:

1. uložiti tu gotovinu u daljenje širenje poslovanja
2. kupiti drugu firmu, u cijelosti ili djelomično (dionice)
3. kupiti vlastite dionice
4. isplatiti dividendu
5. ništa ne raditi – samo oročavati ili ulagati u kratkoročne vrijednosne papire

Od ovih 5 mogućnosti, firma će odabrati onu koja joj u datoj situaciji i u odnosu na strateški plan, najviše odgovara

Konkretno za ERNT:
1. ulaganja su svake godine u prosjeku 57 mio HRK
2. ne
3. radili su to, moguće je – po meni vrlo poželjno na ovim razinama
4. da, pitanje je koliko – po meni od 200 – 400 kn/dionici bi trebali isplatiti
5. da, jedan dio će ostaviti – ali ne bi trebali ostaviti puno kao ove godine

Treba imati na umu da su podaci (gore) za 30.9 a da se dividenda isplaćuje sredinom 6-og mjeseca (tako je barem bilo ove godine)

http://besplatnisavjetizapoduzetnike.blogspot.com/

Ja nisam nesklon razmišljanju da bi Tesla, kada bi se pojavila takva firma, bio spreman i na lokalne akvizicije. Šta preko matice, šta preko lokalne filijale. No takva što još ne vidjesmo. Šta se tiče bogate dividende, mislim da je neće biti tako skoro ili da će biti veoma simbolična u odnosu na neke bogate godine. Iz razloga jer je kompanija jako konzervativna glede keša i likvidnosti i jer su se ove godine jako opekli u Kazahstanu. Daklem, tipujem na skromnu dividendu odnosno uobičajenu (bez vanrednih isplata). Moguće da i grešim, ali samo ako globalni Ericsson odnosno matica bude lošije poslovala i bude delila neku dividendu, tada može da se dodogdi da će biti povlačenja para iz filijala. Kako matica zasad radi posve dobro i nema mnogo duga, ne očekujem da će povlačiti pare u značajnijojm iznosu.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

ovaj komentar za 500kn necu ni komentirat,a sto se tice dividende mislim da ove godine nece bit preko 100kn,ova firma posluje dobro i znam osobno da imaju u planu jedan poslic od kojih ce ovi pesimisti sa foruma past u nesvjest….

Pozdrav

sreca je samo popratni faktor znanja

New Report

Close