ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 17:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,06
15.915
86
185,00
185,50
-0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da smo svi malo zašutili..ovo ide i mene ..naravno [shocked]

Hm, lijepa se i jako uredna potpora složila; 550 komada do 1690, većinom okrugle 100tke.
To dugo ovdje nisam vidio.

There is nothing more dangerous than a wounded mosquito

Kako stvari stoje mogli bi ga fondovi nagurati do 2000 prije dividende.

obožavam strvine-posebno ovce

1715…fino fino,,,sam se bojim da nebi isto tolko dolje kad prica sa dividendom zavrsi

sreca je samo popratni faktor znanja


1715…fino fino,,,sam se bojim da nebi isto tolko dolje kad prica sa dividendom zavrsi

čisto sumnjam. ovdje se ipak uz dividendu radi o prvoklasnim fundamentima i to poduži niz godina. neće to sigurno na 1450 kolika je bila cijena kad se objavila info o dividendi, korekcija sigurno, ali tolika ipak ne.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Ćini mi se da bi ovaj puta moglo biti obratna prića…bit će korekcije ali moglo bi i da je ne bude
Razlog? Pa ova firma je pokazala da se zna ponašati i u zlu a to većina od nas zna cijeniti a drugo njena
dionica je vrlo čidljiva bila prošle godine..kad su rasle mnoge (mjehuri sapunice) ona je ili padala (lagano ili držala "nereješeno"..tako da ponavljam moglo bi i da ne bude korekcije.

Kako to Škegro vidi

Što ide odmah u privatizaciju, a što će država zadržati?

— Program je jasan. Odmah idu udjeli manji od 25 posto. Vidjeli ste to u poglavlju "fiskalna politika". Namjerno, jer država uistinu nema ništa pametno raditi s malim paketima u HT-u, Ericssonu i stotinama drugih društava. Treba naći pametan način transparentne prodaje, eventualno u obliku ujedinjenih komadića u posebne fondove.

Izlaskom iz krize stvaraju se uvjeti i za dobro promišljenu postupnu privatizaciju većinskih paketa. Pri tome treba naglasiti da je danas moguće, na sreću, ono što nije bilo prije petnaestak godina – ozbiljno sudjelovanje hrvatskog kapitala u privatizaciji. Ne samo mirovinskih fondova, čiji potencijal raste svakog mjeseca, već i potentnih kompanija i građana.

Oživljavanje tržišta kapitala ključan je element programa, a privatizacija snažan instrument.

obožavam strvine-posebno ovce

hehe škegro je na svim dionicama 🙂 ova cijena je već premašila moj target, no škrt sam i pričekat ću dividendu od ht, pa tek onda prodavat

Slažu se veći nalozi na prodaji,nema municije ili ?

obožavam strvine-posebno ovce

malo žešći promet, a i dalje rastemo…
ne bih se čudio da do kraja tjedna dodirnemo i 1800. a mislio prodavat na 1700, iznenadilo me 🙂
bilo kak bilo, teško da će baš do dividende trajati tako intenzivan rast…

hm koji raspn,od 1777 dospjeli natrag na 1727…ne daju joj gore bas


hm koji raspn,od 1777 dospjeli natrag na 1727…ne daju joj gore bas

Upravo ja prodao i kupio po ciframa koje spominješ,mašala

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close