ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 16:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
194,88
38.391
197
194,50
195,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


http://seebiz.eu/hr/burze/erste-drzati-dionice-ericsson-nt-a%2c-ciljana-cijena-1.549%2c6-kuna,70628.html

Erste napiše svoju ciljanu cijenu, a istovremeno smanji svoj udio u dva tjedna sa 0,85% na 0,75%!!!
Mislim da bi trebali analizirati narodnu poslovicu, "Šutnja je zlato".

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..



http://seebiz.eu/hr/burze/erste-drzati-dionice-ericsson-nt-a%2c-ciljana-cijena-1.549%2c6-kuna,70628.html

Erste napiše svoju ciljanu cijenu, a istovremeno smanji svoj udio u dva tjedna sa 0,85% na 0,75%!!!
Mislim da bi trebali analizirati narodnu poslovicu, "Šutnja je zlato".
[/quote]

Klasika od njih. Nista novo.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

stalno dobre poslovne vijesti, ali nikako da poskoči dionica. zašto?

Ideje naše benzin Vaš!

A kamo bi trebala poskočiti? Tamo je gdje bi i trebala biti.

To ti kaže tvoja analiza?


A kamo bi trebala poskočiti? Tamo je gdje bi i trebala biti.

Ideje naše benzin Vaš!


A kamo bi trebala poskočiti? Tamo je gdje bi i trebala biti.

A jel, ti si radio neku analizu, ako znaš gdje treba biti danas, možeš mi reći gdje će biti kroz 4-5 tjedana nakon što se 16.04. iskrca ekipa na HT-u, i uđe u ERNT u lov na 120 kn dividende?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Čemu takva nervoza? Ne znam gdje će biti ni za 2 ni za 5 ni za 10 tjedana, a bogami ni za godinu dana. Ali ne vidim nikakvih razloga zašto bi dionica rasla, ni što se tiče same kompanije ni što se tiče makroekonomskog okruženja. Dionica fundamentalno uopće nije podcijenjena. Dakle, zašto bi rasla?


Čemu takva nervoza? Ne znam gdje će biti ni za 2 ni za 5 ni za 10 tjedana, a bogami ni za godinu dana. Ali ne vidim nikakvih razloga zašto bi dionica rasla, ni što se tiče same kompanije ni što se tiče makroekonomskog okruženja. Dionica fundamentalno uopće nije podcijenjena. Dakle, zašto bi rasla?

Pa naravno da fundamentalno nije podcijenjena kad su prihodi zbog krize drastično pali, ali uvijek se gleda potencijal i budćnost. Ako ćemo gledat prošlost ERNT ima povrat na aktivu u 2009. oko 8%, u 2008. oko 13% !!! Kratkoročno ima još dodatni potencijal za rast cijene zbog dividende koja još nije u potpunosti ukalkulirana u cijenu.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

dionica ima P/E oko 15, što zanči uz ovakvu razinu prihoda ..da joj realna vriejdnost tu negdje , možda malo veća od ove. Međutim ono što je dobro kod ove firme da je relativno stabilna ,nezadužena (omjer duga i kapitala je smo 15-20%, a ako uzmemeo u obzir "izdašnu dividendu" od 8 % to je čini još privlačnijom. Uz nekakav rast recimo od par posto godišnje , to je nekih 10-12 % zarade godišnje ..što je po meni OK.


Čemu takva nervoza? Ne znam gdje će biti ni za 2 ni za 5 ni za 10 tjedana, a bogami ni za godinu dana. Ali ne vidim nikakvih razloga zašto bi dionica rasla, ni što se tiče same kompanije ni što se tiče makroekonomskog okruženja. Dionica fundamentalno uopće nije podcijenjena. Dakle, zašto bi rasla?

Nemas pojma sto pricas [bye]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM


Ali ne vidim nikakvih razloga zašto bi dionica rasla, ni što se tiče same kompanije ni što se tiče makroekonomskog okruženja. Dionica fundamentalno uopće nije podcijenjena. Dakle, zašto bi rasla?

iz sličnog razloga kada je 07/08 imala dobre rezultate (više manje sve dionice), a cijene dionica padale kao kruške …

stigao poziv na skupštinu:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=29595

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Konačno popustila ona brana na 1500-1520 kn, fino se kupnja naslagala…ima prostora

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close