ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
185,08
20.730
112
185,00
187,00
0,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


a čim počinju objavljivati rast prihoda i dobiti rast

ne nužno tim redom … [thumbsup]

mislim da će ići prvo rast cijene dionice, pa procjene "analitičara" za kupnju, pa tek onda dobra FI (već viđeno na jednom plitkom tržištu)

lp

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Ah, ja sam vjerovatno nešto mlađi od Vas, pa dok je ERNT bio 293 kune ja nisam znao da sam živ, a kamoli za dionice, tako da je moja prva kupnja bila nažalost i više od deset puta skuplja od vaše, točnije na 3250 kuna, ali na sreću dokupom prosječna cijena ulaza mi je pala na desetak posto višu od sadašnje, čak i manju od trenutno prognozirane cijene naših vrlih analitičara. Dionica na ovim razinama je povoljna za dugoročne ulagače, pogotovo s obzirom na izdašnu dividendu za koju možemo vjerovati da će se sa oporavkom sektora približavati starim razinama i od čak 320 kuna. U svakom slučaju, kao i za HT(kojeg više nemam), ne brinem se ni za ERNT, pošto nešto malo sporiji rast od ostatka tržišta kompenzira sasvim pristojna dividenda. Vaš link


Da, i ja vjerujem da je taj scenarij moguć, iako je pad dobiti u prvih 9 mjeseci bio 25%, ali evo na primjeru HT-a smo vidjeli da je moguće isplaćivati istu, ako ne i veću dividendu, usprkos padu dobiti, a još jedna poveznica je ta što iza jedne i druge kompanije stoje velike matice u inozemstvu, a njima trenutno ne cvatu ruže, tako da sumnjam da im teško pada i izvlačenje dijela dobiti kroz dividendu. A na trenutnu cijenu od 1400 kuna, 70 kuna je sasvim pristojan prinos od 5%, a za dugoročne ulagače, jednog dana kada se ERNT vrati na stare staze slave koje vjerujem da nećemo morati dugo čekati, dividenda će se povećati možda i na 270, 320 kuna kao što je prije bila, a na sadašnju cijenu to je prinos od 20-ak posto, zvuči primamljivo [thumbsup]

Iako Ernt baš i nema neke striktno sezonske poslove teško je baš zaključiti koliki će biti pad ili rast na osnovu 3Q a bez 4 kvartala… U prošloj je godini primjerice 3Q imao čini mi se 32m Kn, ove krizne godine 40… Bez godišnjeg izvješća teško je reći…

u četvrtak na seebizu

Objava preliminarnih rezultata poslovanja Ericssona Nikole Tesle u 2009. godini
Na konferenciji za novinare 25.2. u 10.30h Ericsson Nikola Tesla će objaviti preliminarne poslovne rezultate u 2009. godini te izglede u 2010. godini.

http://seebiz.eu/hr/broadcast/ericsson/

http://seebiz.eu/hr/burze/dulcic-dobit-ericsson-nt-a-past-ce-15-20%25,69195.html

nevjerujem u pad od 15-20% ali od 7-10% mislim da da,nista strasno

sreca je samo popratni faktor znanja


nevjerujem u pad od 15-20% ali od 7-10% mislim da da,nista strasno

Moja prognoza je pad od 12-13%.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ništa se ne događa. Svi čekaju 10.30. [wink]


Ništa se ne događa. Svi čekaju 10.30. [wink]

kolko ima sad sati da znam kolko jos da cekam
pofuk

počinje live

http://seebiz.eu/hr/broadcast/ericsson/

ideeeees…. [thumbsup] uzeo jos ovoga

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

nece mi otvorit! aaaaa,opet mi nesto fali na kompu

sreca je samo popratni faktor znanja

New Report

Close