Eko Kvarner preuveličava opasnosti LNG terminala (objavljeno 21.02.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Eko Kvarner preuveličava opasnosti LNG terminala (objavljeno 21.02.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ovaj članak doživljavam kao početak toliko potrebne argumentirane i stručne rasprave koja je u cijelosti izostala oko Družbe Adria.

Uloga ekoloških nevladinih udruga je nezamjenljiva, posebno u situaciji kad vlada, poslovni ili potkupljeni stručni krugovi žele bez uvida javnosti provesti ekološki štetne ili opasne zahvate. Istodobno, ekološke udruge mogu neodgovornim istupima s pogrešnim podacima djelovati i kontraproduktivno, raspirivati histeriju umjesto javne rasprave i onemogućavati legitiman i ekološki siguran biznis u tko zna čijem interesu kao što to čini notorni Vjeran Piršić.[smiley7]

MM[color=blue][/color]

ovaj naš ekolog je očito pucao u prazno nadajući se da će neki “metak” pogoditi. kako je to neodgovorno i destruktivno! jedino odlučnost i stručna argumentacija može neutralizirati ovakav populizam.

Sve više i više su mi ti “eko stručnjaci” sumnjivi. Treba biti ekološki osvješčen ali što je previše previše. Mi ćemo paziti na ekologiju a živit ćemo u kamenom dobu. Ja ne bi. Uvijek se sve može razraditi i napraviti kompromis. Da nikada nismo napravili NE sad bi imali redukcije. Jer se sjeća tko od Vas kako je bez struje i vode? Ja mrzim prati suđe kad nema vode 🙂

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

New Report

Close