EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pri cijeni Prospectusa od 42 kn dionica EIG-a vrijedi cca 60.

Nakon spajanja Prospectus može vrijediti samo više, zbog razloga koje sam ranije naveo.

Tko hoće neka proda po 50, meni niti iz đepa niti u đep. Ja svoje nedam.

Misliš na proficio? [cool]

Naravno, na Proficio. [smiley]

Predlažem da proučite i obavijest o pripajanju AIM d.o.o. uz EIG, Proficiu. Mene zanima jesu li u ovoj obavijesti "slučajno" ispustili napomenuti da osim preuzimanja imovine uobičajeno ide i preuzimanje obaveza. Naime, AIM d.o.o. Matični broj 080114532, ima zabilježeno kod Trgovačkog suda slijedeće:
Temeljem Sporazuma o osiguranju br. 07011010001 zasnivanjem založnog prava na poslovnim udjelima od 09.01.2007. god. solemniziranog u uredu javnog bilježnika Lucije Popov, Zagreb, Iblerov trg 2/1, pod poslovnim brojem OU-10-2007 od 09.01.2007. god. radi
osiguranja novčane tražbine u iznosu od – EUR 32.000.000,00 s pripadajućim kamatama, naknadama, troškovima i ostalim sporednim potraživanjima, upisuje se u korist Raiffeisenbank Austria d.d., Zagreb, Petrinjska 59 zalog nad poslovnim udjelima člana
društva: Adriatic Investment Management, LLC sa sjedištem u državi Delaware, 615 South Highway, Dover, County of Kent, Delaware 19901, upisano država Delaware, tajnik države, Odjel korporacije, broj iz registra 3539153
– poslovni udjel od 100% nominalne vrijednosti od 16.000.000,00 kuna.

Zaključujte dalje sami.

već godinu dana svi kukamo kao preko Tendo usluga izvlače pare, ali nam sada kad ih pripajaju opet nije dobro.
Naravno da Aim svojim pripajanjem Proficiju pripaja i svoje obveze, ali i Aim i Tendo usluge su relativno visoko profitabilna društva pa je sigurno dobro da ih pripajaju, a i jedno i drugo društvo ima puno zadržane dobiti.
Nisu baš sve pare izvukli, dosta je ostalo i u samim društvima…ova pripajanja su dobra stvar, ali na žalost situacija na tržištu je takva kakva je i pitanje je kolko će se to pozitivno odraziti na cijenu..

Vidjet ćemo koliko će biti pozitivnih efekata, jedino sigurno pozitivno jest likvidnost za dionicu PRFC kad se sva pripajanja odrade. Jesu li dostupne malim dioničarima bilance i RDIG za AIM i Tendo za zadnjih 3 godine, da se vidi visoka profitabilnost tih d.o.o. -ova? Ako da, molim kako doći do tih izvješća?

šalter Fine….
pozdrav


Vidjet ćemo koliko će biti pozitivnih efekata, jedino sigurno pozitivno jest likvidnost za dionicu PRFC kad se sva pripajanja odrade. Jesu li dostupne malim dioničarima bilance i RDIG za AIM i Tendo za zadnjih 3 godine, da se vidi visoka profitabilnost tih d.o.o. -ova? Ako da, molim kako doći do tih izvješća?

Ajmo malo dionicarske kolegijalnosti… ima nas sto zivimo vani. Neka se netko zaleti do FINE.
Mislim da se na profitabilnosti nece nista vidjeti ali bi cash flow mogao dati dobru ideju koliko se posla obrce u ovom labirintu PRFC-AIM-EIG-TENDO i statijaznamkojisvek…ne

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Pozdrav!!
Ljudi vrativši se sa morena naletio sam na zanimljivu vijest:
""Suradnja T-HT-a i ElkeNovi ugovor vrijedan 90 milijuna eura!!!!!!!
T-HT i Elka kabeli potpisali su 90 milijuna kuna vrijedan ugovor o isporuci optičkih i bakrenih telekomunikacijskih kabela. Njime je nastavljena dugogodišnja uspješna suradnja dviju tvrtki, a ujedno je to i nastavak T-HT-ove poslovne orijentacije prema domaćim dobavljačima.

Ugovorom s Elkom T-HT želi dodatno ojačati svoju poziciju na domaćem telekomunikacijskom tržištu. Širenjem i modernizacijom mreže u tvrtki se nadaju kako će do kraja 2008. dosegnuti brojku od 450 tisuća korisnika broadbrand interneta """

Zanima me jeli naš "ZLATNI" EIG ima veze sa ovim ugovorom, ako znamo da je ta ista ELKA preuzeta od strane EIG-a još davne 2004g??
P.S-jeli je moguće da ova naša dionica ide prema gore??? Pozz svim strpljivim dioničarima…

Koliko ja znam, eig dd nema veze sa elka kabelima, tj mislim da je taj dio prodan pred koju godinu.

Zanima me jeli naš "ZLATNI" EIG ima veze sa ovim ugovorom, ako znamo da je ta ista ELKA preuzeta od strane EIG-a još davne 2004g??
P.S-jeli je moguće da ova naša dionica ide prema gore??? Pozz svim strpljivim dioničarima…

nemoj mi reci da imas dionice EIG i da ovo pitas zaozbiljno??? ili kako bi jedan kolega rekao. citam i ne vjerujem!!!

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

zvoneee, javiii seee 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close