EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako ja vidim, ovo je cisti stock split u omjeru 1,4.
Ako je trzisna vrijednost bila 51HRK… sada je 51 / 1,4 = 36,5 HRK

Ne razumijem cemu ovakva navala na kupnji… ovo navalu na prodaju razumijem i te kako.
[bye] [bye]

Koleg dali vi znate zbrajati?
51*1,4=71,4

Dobar, Loš, Zao

Trenutačna tržišna vrijednost!!!!!!
Prfc-41kn
Eig-51kn
Još 2 firme d.o.o.
I TO VRIJEDI 35KN KAKO??????? Molim objašnjenje ja ne kužim!! [lol] [thumbsup] [lol]

Dobar, Loš, Zao

Jer to nove energane vrijede 35kn??? [embarass] [lol]

Dobar, Loš, Zao


Trenutačna tržišna vrijednost!!!!!!
Prfc-41kn
Eig-51kn
Još 2 firme d.o.o.
I TO VRIJEDI 35KN KAKO??????? Molim objašnjenje ja ne kužim!! [lol] [thumbsup] [lol]

Objasnjenje ti je na prethodnoj stranici broj 633. Kada firma od jedne napravi vise dionica … trzisna cijena proporcionalno pada. Kada ponisti xy dionica (ili napravi " split " < 1) cijena prop raste.
A " dali " se pise odvojeno.
Ako se hoces istovarit imas jos cca 600 dionica na kupnji do cijene Proficija. Nemoj navlacit naivne ljude po forumu.
[lol] [lol] [lol] … tri iljade malih :lol:ova

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Jer to nove energane vrijede 35kn??? [embarass] [lol]

Ajde sad napisi 500-600 postova da malo zamaglis brutalnu stvarnost…
8 hiljada :lolo: ova

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Alo šta vi pišete?????
Ako se udružuju 4 firme povećava se temeljni kapital sasvim normalno. Pa mi vi pametnjakovići objasnite kako da vrijedi 35kn. Nominala samog eig-a je 300kn sada je 51occ dobit ću 1.4 proficija koji je occ 41. Pa još tvrdite da vrijedi 35kn [lol]

Da, ako uzmemo trenutne vrijednosti EIG:PRFC = 50:41, pa recimo bazirano na 1000 komada (samo radi lakšeg računanja) imamo situaciju da smo prije imali 50000kn u EIGu, a po novom imamo 1000×1,4=1400 komada PRFC koji vrijedi 41kn; što je jednako 57400kn! [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

A zašto ovi danas prodaju na razini od 50,50? A zašto ovi kupuju?
Tko će koga z…….? Muka mi je jedino što u ovom pretumbavanju nikako ne mogu izračunati kolika će biti dividenta, jer od par "loših" firmi da se složiti jedna "solidna". Barem tako kažu ekonomski stručnjaci – a njima sve manje vjerujem (nisam nikada ni vjerovao).



Alo šta vi pišete?????
Ako se udružuju 4 firme povećava se temeljni kapital sasvim normalno. Pa mi vi pametnjakovići objasnite kako da vrijedi 35kn. Nominala samog eig-a je 300kn sada je 51occ dobit ću 1.4 proficija koji je occ 41. Pa još tvrdite da vrijedi 35kn [lol]

Da, ako uzmemo trenutne vrijednosti EIG:PRFC = 50:41, pa recimo bazirano na 1000 komada (samo radi lakšeg računanja) imamo situaciju da smo prije imali 50000kn u EIGu, a po novom imamo 1000×1,4=1400 komada PRFC koji vrijedi 41kn; što je jednako 57400kn! [wink]

[/quote]
E još kad bi se dalo kupiti PRFC po recimo 35 kn, eto fine marže!


A zašto ovi danas prodaju na razini od 50,50? A zašto ovi kupuju?
Tko će koga z…….? Muka mi je jedino što u ovom pretumbavanju nikako ne mogu izračunati kolika će biti dividenta, jer od par "loših" firmi da se složiti jedna "solidna". Barem tako kažu ekonomski stručnjaci – a njima sve manje vjerujem (nisam nikada ni vjerovao).

Proficio već mjesecima spušta cijenu loptajući se među sobom. To je sada jasno. Da se bar moglo prie saznati.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Prometi se poboljšavaju, nije ni to loše kad već cijena ne napreduje. Hm netko skuplja zadnja dva dana tko prati top 10?

Najbolje je u cijeloj priči, što se napokon počelo nešto događati, a mislim da to ima svoje "zašto" koje ćemo, nadam se, doznati uskoro.
Volio bih da se ponovi povijest a’la Lucidus od početka godine – s minimalnih 22kn do 60kn….to je mnogo posto!!! Samo, mislim da ćemo do toga trenutka još jedno vrijeme EIG gledati na 50kn, uz uvijet da Proficijo ostane na 40kn.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



Alo šta vi pišete?????
Ako se udružuju 4 firme povećava se temeljni kapital sasvim normalno. Pa mi vi pametnjakovići objasnite kako da vrijedi 35kn. Nominala samog eig-a je 300kn sada je 51occ dobit ću 1.4 proficija koji je occ 41. Pa još tvrdite da vrijedi 35kn [lol]

Da, ako uzmemo trenutne vrijednosti EIG:PRFC = 50:41, pa recimo bazirano na 1000 komada (samo radi lakšeg računanja) imamo situaciju da smo prije imali 50000kn u EIGu, a po novom imamo 1000×1,4=1400 komada PRFC koji vrijedi 41kn; što je jednako 57400kn! [wink]

[/quote]
To si dobro izračunao ali nezaboravi da se povečava temeljni kapital!!!!!!!!! [thumbsup]
Jedva čekam razvoj situacije. Nadam se da ću nešto riješiti i nastaviti dokup! [lol]

Dobar, Loš, Zao

New Report

Close