EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

17. lipanj 2008.

Greenergy, kompanija u EIG grupi, stekla nove energane

Kompanija Greenenergy BV, kao zajednički projetk EIG-a i Global Enviroment Funda dovršila je dodatno, 35 milijuna eura vrijedno ulaganje u nova kogeneracijska energetska postrojenja u Mađarskoj, priopćeno je danas na Zagrebačkoj burzi.

Nove energane kapaciteta 20MW opskrbljuju čistom energijom klijente General Electric i lokalne toplane. Ukupno ulaganje EIG-a i njegovih povezanih društava u alternativnu proizvodnju energije sada iznosi više 75 milijuna eura. Sve energane u koje EIG ulaže proizvode manje od polovice količine ugljičnog dioksida koju proizvode tradicionalne energane, ističe se u priopćenju tvrtke. U nastojanju da proširi opseg ulaganja u ekološki prihvatljivu proizvodnju energije, Greenergy je nedavno također stekao pravo na razvijanje dva manja projekta vjetroelektrana u Mađarskoj i Bugarskoj ukupnog kapaciteta 7MWe i ukupne vrijednosti do dovršetka investicije u iznosu većem od 10 milijuna eura. Predviđa se da sva ova ulaganja pokrenuta od strane tvrtke Grenergy generiraju povrat na uložena sredstva od otprilike 20 posto, navodi se.

Još jednom da se prisjetimo!!!!! [thumbsup]
Pa kome nebi bilo zanimljivo energija je energija!!!!!! [lol]

Dobar, Loš, Zao

Kupnja Cijena
325 51,00
72 50,26
20 50,25
74 49,02
61 49,00
80 46,70
60 46,55
114 46,46
217 46,35
1 46,21
Cijena Prodaja
53,99 86
54,00 372
54,80 188
54,85 90
56,99 180
58,00 28
58,99 4
59,99 13
61,00 300
61,61 170

Dobar, Loš, Zao

Kako ja vidim, ovo je cisti stock split u omjeru 1,4.
Ako je trzisna vrijednost bila 51HRK… sada je 51 / 1,4 = 36,5 HRK

Ne razumijem cemu ovakva navala na kupnji… ovo navalu na prodaju razumijem i te kako.
[bye] [bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Alternativna energija?
Na ovoj dionici je sve alternativno.
Nego gdje je onaj Borut šta je svaki dan u godini dokupljivao?
Jel još dokupljuje?


tu sam….i još držim sve što sam kupio….zadovoljan?

trčanje je zakon :)


Kako ja vidim, ovo je cisti stock split u omjeru 1,4.
Ako je trzisna vrijednost bila 51HRK… sada je 51 / 1,4 = 36,5 HRK

a ja bome ne razumijem tvoju računicu, pe nije baš stock split, a čemu dijeliti tržižnu vrijednost dionice za koju ćeš dobiti 1.4xdrugu sa drugom cijenom…



Kako ja vidim, ovo je cisti stock split u omjeru 1,4.
Ako je trzisna vrijednost bila 51HRK… sada je 51 / 1,4 = 36,5 HRK

a ja bome ne razumijem tvoju računicu, pe nije baš stock split, a čemu dijeliti tržižnu vrijednost dionice za koju ćeš dobiti 1.4xdrugu sa drugom cijenom…

Kako ne razumijes? Samo sam sebi odgovori na zadnji dio svog posta … "ces dobiti 1.4xdrugu sa drugom cijenom"
Kolika ce biti ta " druga " trzisna cijena (u ovom trenu)?
Ako imas 1 dionicu koja vrijedi 10 kuna a ja ti sutra dam dvije nove za tu jednu… koliko ce vijediti ta jedna nova? Imena nisu bitna… eig… ingr… prc tj. PRFC i slicno
Jel tako ? A jasno a jest ! [thumbsup] [cry] [cry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Gore od ovoga do sad ne može bit…. [cry]

Ova dionica vrijedila je 150kn..a vidite na čega je pala…


Gore od ovoga do sad ne može bit…. [cry]

Nazalost moze… ono sto su " stratezi " planirali… recimoo ponuda za preuzimanje citave grupe po cca 45HRK.
Onda se opet dionicari ne odazovu pa nanovo… spustaj cijenu… skrbnicki prodaje drugom skrbnickom sve nize i nize…
Pa onda nova ponuda za preuzimanje po cca 35HRK itd
Vidis da moze gore! [embarass] [cry]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

dali tko zna kada bi trebalo doci do tog pripajanja i dali mi dioničari moramo stogod raditi ili ce to ici automatizmom preko sda tj kada ce doci do te pretvorbe 1=1.4

pepe7


dali tko zna kada bi trebalo doci do tog pripajanja i dali mi dioničari moramo stogod raditi ili ce to ici automatizmom preko sda tj kada ce doci do te pretvorbe 1=1.4

ja nisam nasao nikakav info na webu a sudeci po navali na prodaju jucer… hm hm mozda su neki nesto saznali.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Alo šta vi pišete?????
Ako se udružuju 4 firme povećava se temeljni kapital sasvim normalno. Pa mi vi pametnjakovići objasnite kako da vrijedi 35kn. Nominala samog eig-a je 300kn sada je 51occ dobit ću 1.4 proficija koji je occ 41. Pa još tvrdite da vrijedi 35kn [lol]

Dobar, Loš, Zao

New Report

Close