EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trebali su nam dati 4 dionice proficia za jednu EIG-a. To bi bilo fer. Sad ih može jedino opravdati da nakon preuzimanja počinju ostvarivati gadan profit i dignu nam cijenu. Sigurno jedva čekaju takvo poslovanje.

Ne znam kojom si formulom dobio 4 dionice Proficia za jednu EIG-a, ali mislim da ti formula ne valja. BV EIG/PRFC je oko 1,6. Zarade ionako nemaju niti jedni. Uz to je Proficio nedavno prodao udio u net.hr za oko 50 mil. kn, sigurno će nešto povećati BV. Tako da je vrlo vjerojatno da je odnos knjigovodstvenih vrijednosti upravo 1,4. Ne znam po čemu bi ulaganja EIG-a bila perspektivnija od ulaganja Proficija da bi omjer od 1,4 narasao na 4.

Ali odnos nominala je 3/1 no nevažno. sad sam prvi put gledao malo izvješća proficia,joj to je još zamršenije od eigovih no možda sad krenu sa prikazivati i dobiti malo za promjenu.

Ovdje upišite svoj komentar…

ako si dugoročno unutra što te briga
Kad odluče prodat Proficio sigurno ga neće prodavat po burzovnoj cijeni
sjeti se po kojoj cijeni je AIM prodavao firme iz svog portfelja

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

Nakon što dioničari odobre planirano pripajanje EIG-a Proficiju, EIG će također prestati postojati, što podrazumijeva da Proficio preuzima ukupnu imovinu toga društva i sve zaposlenike.

Mene živo interesuje kome će pripasti Maja kao jedini zaposlenik, i kakvu će ulogu obnašati u Proficiju. Nije vrag da će tamo biti samo sekretarica, a u EIG-u bješe direktorica. Što bi narod rekao: "Sa konja na magarca!" Samo da i mi ne prođemo tako, jer ona će se za sebe pobrinuti (ako već nije). [proud]

Kako su oba drustva smuckaj-prolij fondovi tj kasice prasice za muznju, po meni to izgleda ovako sa Q1 2008:
PRFC 3,912,908 dionica i kapital 378,507 mil => BV 96,73HRK
EIG 1536,613 dionice i kapital 241,355 mil => BV 157,07 HRK

Novi PRFC ima ukupno 6,064,166 dionica i ukupni kapital 619,862 mil => BV 102,217 kuna

Dakle, ako si prije imao dionicu sa BV 157 kuna a sad imas BV 102 kune… zahebali su nas za cca 10tak kuna po dionici jer 102 x 1,4 nikako nije 157 kuna koliko je vrijedila dionica do sada!!!
PS predmnijevam da ce novi Proficio imati stare dionice + 1,4 x dionica EIGa [angry]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

počinje biti gužve na prodaji a i promet nije zanemariv, što svi bježite van? Pa zar mislite da može niže od ovoga pa i proficio je prije tri godine bio oko 80 kn moje mišljenje je da ni eig ni proficio nemaju kamo više padati



Trebali su nam dati 4 dionice proficia za jednu EIG-a. To bi bilo fer. Sad ih može jedino opravdati da nakon preuzimanja počinju ostvarivati gadan profit i dignu nam cijenu. Sigurno jedva čekaju takvo poslovanje.

Ne znam kojom si formulom dobio 4 dionice Proficia za jednu EIG-a, ali mislim da ti formula ne valja. BV EIG/PRFC je oko 1,6. Zarade ionako nemaju niti jedni. Uz to je Proficio nedavno prodao udio u net.hr za oko 50 mil. kn, sigurno će nešto povećati BV. Tako da je vrlo vjerojatno da je odnos knjigovodstvenih vrijednosti upravo 1,4. Ne znam po čemu bi ulaganja EIG-a bila perspektivnija od ulaganja Proficija da bi omjer od 1,4 narasao na 4.
[/quote]

Prijatelju kao da tu ima bilo kakvih formula. Tu se ne zna tko od koga kupuje i tko koga pripaja. Zna se jedino da novac odlazi nekome a to nismo mi vjerni dioničari.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kolege ovdje se počelo nešto događati? Sve mi smrdi,oni će biti svakako dobri!samim pripajanjem si podižu temeljni kapital automatski podižu i vrijednost dionice!!!! ,ja osobno mislim pozitivno zato sam se povukao s prodaje i još nadokupio.
Proficio predlaže takvu reorganizaciju grupe na temelju pozorne analize raznih mogućnosti za poboljšanje suradnje i povećanje učinkovitosti procesa unutar grupe reorganizacijom postojećih odnosa. Nastavak poslovanja i upravljanje ovim tvrtkama pripajanjem smatra se nužnim i u interesu je budućeg rasta i razvoja poslovanja te ulaganja tvrtke Proficio, a na korist svih dioničara.

Nakon pripajanja Proficio namjerava nastaviti svoje aktivnosti u tri glavna područja: nekretnine, alternativni izvori energije i nova ulaganja.

Ovo se moralo dogoditi!!!! [thumbsup]
samo da nebudemo izigrani [angry]

Dobar, Loš, Zao


Kako su oba drustva smuckaj-prolij fondovi tj kasice prasice za muznju, po meni to izgleda ovako sa Q1 2008:
PRFC 3,912,908 dionica i kapital 378,507 mil => BV 96,73HRK
EIG 1536,613 dionice i kapital 241,355 mil => BV 157,07 HRK

Novi PRFC ima ukupno 6,064,166 dionica i ukupni kapital 619,862 mil => BV 102,217 kuna

Dakle, ako si prije imao dionicu sa BV 157 kuna a sad imas BV 102 kune… zahebali su nas za cca 10tak kuna po dionici jer 102 x 1,4 nikako nije 157 kuna koliko je vrijedila dionica do sada!!!
PS predmnijevam da ce novi Proficio imati stare dionice + 1,4 x dionica EIGa [angry]


nece biti toliko dionica proficia jer eig drzi odredjeni broj dionica proficia koje ce se vjerojatno ponistiti ili idu u trezor, takodjer vjerojatno i proficio vec ima nesto svojih dionica..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

osobno sam zadovoljan kako se stvari razvijaju. na kraju bi stvarno moglo biti brutalne zarade.. mi koji smo kupovali po 150 jesmo malo preplatili, ali 50 je stvarno puno premalo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

jasno je da je konsolidacija u tijeku.. gavin susman je sada samo dionicar proficija i interesi su nam svima isti.. najveca zarada lezi u dionicama a ne u izvlacenju novaca iz tvrtke..

ne zaboravite da je aim nudio 72 kune po dionici za proficio, a proficio 100 za eig..

ne znam koji je to tocno omjer al brijem da je prilicno blizu 1,4..

tako da cemo ove godine vjerojatno svjedociti prvoj vecoj dobiti proficia a 2009 bi mogla biti brutalna kad turizam proradi punim kapacitetom.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close