EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve to bi moglo biti i ok (mada ako je suditi prema dosadašnjem iskustvu…), iako ako se gleda trenutna kupnja na Proficiju majko moja, šta će nam te dionice…dobar dio priče možda leži u tome da će Eig prije spajanja s Proficijom pripojiti sebi famone Tendo usluge, a Proficio Aim d.o.o. tako da bi nova konsolidirana bilanca Proficija trebala bolje izgledati, jer se do sada Tendo usluge i Aim nisu nigdje bilančno "vodile"…


Neće vam više biti EIG-a. Spaja se sa Proficijom, stvarno svašta. Jedina dobra stvar je to što ćeta za svaku dionicu EIG-a ipak dobiti 1,4 dionicu Proficija što je prema trenutnim trž. cijenama ipak dobra zamjena. Ali ipak, mislim, nije u redu.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1129-08-EIG_reorganizacija.pdf

na osnovu cega je doslo do podatka vrijednostio od 1,4 po dionici…nominala ili…?

OBAMA................SPASITELJ

sve to bi moglo biti i ok (mada ako je suditi prema dosadašnjem iskustvu…), iako ako se gleda trenutna kupnja na Proficiju majko moja, šta će nam te dionice…dobar dio priče možda leži u tome da će Eig prije spajanja s Proficijom pripojiti sebi famone Tendo usluge, a Proficio Aim d.o.o. tako da bi nova konsolidirana bilanca Proficija trebala bolje izgledati, jer se do sada Tendo usluge i Aim nisu nigdje bilančno "vodile"…

dugorocno bi to moglo biti dobro…profico ce sada postati jedna velika firma…vjerovatno ce postati i likvidnija, sto je sigurno korak naprijed….mada stituacija je znamo vec kakva u svijetu tako da za veci pomak treba dosta cekati..

OBAMA................SPASITELJ

Kako su elegantno riješili preuzimanje. Mislim, prema tom principu bi znači i KOEI mogao prisvojiti KODT a očito je da nemaju iste multiplikatore.

130×1,4=182 što je više od 164.
Pa valjda ide po nominali

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


130×1,4=182 što je više od 164.
Pa valjda ide po nominali

Ja bih rekao da ide po fer vrijednosti.
40 (PRFC) * 1,4 = 56 (EIG).

Nisam siguran, ali mislim da bi trebalo ići ovako.
Prema MSFI 3., preuzimatelj treba vrednovati imovinu društva koje preuzima po fer vrijednosti. Tu je uključena sva imovina (materijalna, financijska kao i obveze). Razliku između troškova preuzimanja i fer vrijednosti imovine, preuzimatelj treba prikazati kroz RDG kao prihod, odnosno rashod.

Proficio očigledno smatra da je fer vrijednost EIG-a vrijednost njezine dionice. Međutim, kapital Proficija povećati će se za fer (knjigovodstvenu vrijednost) imovine EIG-a. Prema tome, kapital bi se povećao za nakih 160 kn po dionici EIG-a, a trošak spajanja bio bi 56 kn po dionici EIG-a. Razliku bi Proficio prikazao kao izvanrednu dobit.

Prilično zamršena situacija koju bi trebalo još proučavati, ali mislim da ima materijala za skupštinu EIG-a. Dioničari EIG-a trebali bi tražiti da im se da protuvrijednost stvarne vrijednosti imovine, a ne tržišne vrijednosti dionice. Ovako ispada kako je Proficiju u interesu bilo da što više sruši vrijednost dionice EIG-a.



130×1,4=182 što je više od 164.
Pa valjda ide po nominali

Ja bih rekao da ide po fer vrijednosti.
40 (PRFC) * 1,4 = 56 (EIG).

Nisam siguran, ali mislim da bi trebalo ići ovako.
Prema MSFI 3., preuzimatelj treba vrednovati imovinu društva koje preuzima po fer vrijednosti. Tu je uključena sva imovina (materijalna, financijska kao i obveze). Razliku između troškova preuzimanja i fer vrijednosti imovine, preuzimatelj treba prikazati kroz RDG kao prihod, odnosno rashod.

Proficio očigledno smatra da je fer vrijednost EIG-a vrijednost njezine dionice. Međutim, kapital Proficija povećati će se za fer (knjigovodstvenu vrijednost) imovine EIG-a. Prema tome, kapital bi se povećao za nakih 160 kn po dionici EIG-a, a trošak spajanja bio bi 56 kn po dionici EIG-a. Razliku bi Proficio prikazao kao izvanrednu dobit.

Prilično zamršena situacija koju bi trebalo još proučavati, ali mislim da ima materijala za skupštinu EIG-a. Dioničari EIG-a trebali bi tražiti da im se da protuvrijednost stvarne vrijednosti imovine, a ne tržišne vrijednosti dionice. Ovako ispada kako je Proficiju u interesu bilo da što više sruši vrijednost dionice EIG-a.

[/quote]
Gle, ne dobijaju dioničari EIG-a 56 kn po dionici nego 1,4 dionice Proficija. I kod Proficija je fer vrijednost viša od tržišne pa onako od oka izgleda da je omjer u redu.

vidjeti ćemo kako će tržište vrednovati dionicu proficia nakon preuzimanja. Ako se sa imovinom bude radilo transparentno i na korist dioničara može biti dobro.Ali opet da su htjeli raditi u korist svih dioničara radili bi to i u EIG-u.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Gle, ne dobijaju dioničari EIG-a 56 kn po dionici nego 1,4 dionice Proficija. I kod Proficija je fer vrijednost viša od tržišne pa onako od oka izgleda da je omjer u redu.

Da, moglo bi biti tako. [smiley]
A cijene su izbalansirane tako da izgleda kao da nitko ne gubi. Pitam se samo što bi bilo da je cijena EIG-a ostala na 150 kn? Da li bi onda dobili 4,5 dionica PRFC.
Ako je Proficio namjerno (preko onih skrbničkih) rušio dionicu EIG-a, onda smo svejedno pokradeni.



Gle, ne dobijaju dioničari EIG-a 56 kn po dionici nego 1,4 dionice Proficija. I kod Proficija je fer vrijednost viša od tržišne pa onako od oka izgleda da je omjer u redu.

Da, moglo bi biti tako. [smiley]
A cijene su izbalansirane tako da izgleda kao da nitko ne gubi. Pitam se samo što bi bilo da je cijena EIG-a ostala na 150 kn? Da li bi onda dobili 4,5 dionica PRFC.
Ako je Proficio namjerno (preko onih skrbničkih) rušio dionicu EIG-a, onda smo svejedno pokradeni.
[/quote]

Trebali su nam dati 4 dionice proficia za jednu EIG-a. To bi bilo fer. Sad ih može jedino opravdati da nakon preuzimanja počinju ostvarivati gadan profit i dignu nam cijenu. Sigurno jedva čekaju takvo poslovanje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Rušio je rušio to je bilo očito, ali tek sada je jasno zašto. Sjetite se onog velikog naloga iznad limita oko 170 kuna na prodaji, od tada sve ide nizbro, pokazao je svu snagu tada, a i kasnije jer je imao očito samo jedan cilj koji je i postigao.

Kao i cijelo tržište koje konstatno pravilno pada, kontrolirano od strane velikih igrača.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close