EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

biti ce ovdje brutalne dobiti kad za to dodje vrijeme..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


jeste li bas sigurni da je zefo kupovao te dionice? jedino koga mozda nesto boli, je prijasnji vlasnik zefinih dionica

odličan, evo ti 100%

vorda, 18.06.2008. u 15:06
18. rujan 2007.

Zajedničko ulaganje EIG-a i Global Environment Fonda

EIG d.d. će sudjelovati u zajedničkom ulaganju s tri kogeneracijske energane koje posjeduje u Mađarskoj, a čija cjelokupna vrijednost imovine iznosi oko 14 milijuna eura

I još ovo.

vorda, 18.06.2008. u 15:06
EIG d.d. će sudjelovati u zajedničkom ulaganju s tri kogeneracijske energane koje posjeduje u Mađarskoj, a čija cjelokupna vrijednost imovine iznosi oko 14 milijuna eura. GEF će u novoosnovanoj kompaniji sudjelovati s 19 milijuna eura u gotovini, dok će EWP-ov doprinos biti pružanje upravljačkih znanja, kao i mreža potencijalnih novih energana

Ukupni temeljni kapital GE je nešto više od 33M eura (ne znam kako se vrednuje know how EXP-a).

GE, kao zajednička kompanija, dodatno je uložila još 35M eura u nove elektrane. Prema ovome, vrijednost udjela EIG-a bila bi ukupno oko 30M eura ili 219M kuna. Ako se ostvare prognoze o povratu od 20% to bi bilo godišnje oko 40M kn dobiti. [smiley]

evo kolega vorda je to matematizirao [smiley]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

I još bi nešto trebalo naglasiti da stvari budu jasnije.
Trenutna tržišna kapitalizacija EIG-a (prema cijeni od 55 kn) je cca 85M kuna. [smiley]

Evo malko statističkih podataka koji govore o teškoj nezainteresiranosti investitora u ovu dionicu…

Ove godine (sa 16.6.) protrgovano je 70568 dionica s prosječnom cijenom od okruglo 73 kn iliti ukupno je u EIG ulupano 5.151.682,95 kn…
Kad bi to usporedili s prošlom godinom tj. samo s jednim danom u prošloj godini točno 22.5.2007.g. kada je protrgovano 21735 dionica sa skoro 3,5 milijuna Kn prometa i kada je postignuta i max. cijena od 165 kn, iliti prosječno oko 160 kn po dionici, a sada smo na 1/3 tadašnje cijene koja ni onda nije uspjela doći do BV…., strašno…

Moj prosjek ulaska je bio i još je uvijek oko 130 kn i na ovim razinama ne mislim prodavati….tj. bar ne ispod BV-a…, a i onda ću dobro razmisliti…
Za zaključiti je da je ova cijena ciljano dovedena na ovu razinu ne bi li se što više dionica pokupilo od nestrpljivih, a i dalje se stvara (unatoč trenutnom stanju na burzi) još veći osjećaj "bezvrijednosti" dionice jer gotovo da uz ovakav mizeran promet i nije reagirala na ovakve današnje vijesti…, pa se neki i pitaju što je to potrebno da se dionica otrgne iz učmalosti i posvemašnje nelikvidnosti…

Ja sam optimist, vremena imam, ne poklanjam ništa…, pa makar dionica bude "dovedena" i na niže razine…, samo mi je žao što sada nemam za ovako sramotno jeftin dokup…

Pozdrav svim vlasnicima EIG-a…

Hmmm…., kad pogledam na semafor EIG je danas ipak jedna od rijetkih dionica koja nije završila u minusu, no koga to ovdje još uvijek tješi….

sappy, potpuno se slažem sa tobom……treba nam samo vremena i strpljivosti….

trčanje je zakon :)

ja bi još nadodao, i keša za dokup… Toplo se nadam da će me ova cijena još malčice pričekati, a onda nesmiljenom žestinom lupam po kupnji!
A taman i da još padne, nema veze…kupovat ću elektrane po povoljnijoj cijeni. Eto, svakak mi paše!
[cool]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


sappy, potpuno se slažem sa tobom……treba nam samo vremena i strpljivosti….


ja bi još nadodao, i keša za dokup… Toplo se nadam da će me ova cijena još malčice pričekati, a onda nesmiljenom žestinom lupam po kupnji!
A taman i da još padne, nema veze…kupovat ću elektrane po povoljnijoj cijeni. Eto, svakak mi paše!
[cool]

Ma ljudi moji sve je to super, strpljenja, novaca, a uz sve to sačuvati i zdrav razum…
Imam ja vremena čekati još koju godinu, no ova i većina drugih dionica su zasigurno totalni promašaj bar što se tiče tržišta kapitala ove godine…, naravno ne za sve…
Nemam živaca stalno trgovati…, većinu dionica sam kupio u od kraja 2005 do početka 2008.g., a neke koje imam već skoro 3 godine su mi u plusu od nekoliko %, da ne pričam o onima koje sam kupio početkom 2008.g….
Jedino na čemu sam i osjetno zaradio je bio fond Aureus Eq. iz kojeg sam pokupio lovu na nekih 265 kn vrijednosti udjela, a kupio na 119…
Nekako sam njušio da ću na dionicama zaraditi više, pa sam podigao lovu iz fonda, no šipak i to veliki od početka ove godine…

Sve to (tržište i očekivanja) malo "upućeniji" znaju i po oprobanoj metodi ruše 10-30% sve, a najlikvidnija izdanja u euforiji pesimizma prodaju se budzašto…, kad se tržište dovoljno sruši opet imamo oporavak na polazne pozicije i tako 2-3 ciklusa i eto "upućenima" i do 100% dobiti godišnje…, "ostali" gledaju, sliježu ramenima i nadaju se da će se sve vratiti prije nego su počeli knjižiti minuse…

Ja spadam u "ostale"…

Do skorog posta, pozdrav svima koji ne prodaju EIG…, jer dan kad EIG mora na svoje zalužene pozicije će kad-tad doći…, do tada kladite se na sportskim kladionicama jer uz sav rizik donose više zarade bar još neko vrijeme…

P.S.
Odoh krajem mjeseca na Pelješac (Orebić) i nema me do 14.7., idem tamo prvi puta pa me zanima da li netko zna jel bolje ići na trajekt u Ploče ili se drnduckati okolo kere..

cestu na Pelješcu su popravili od Stona do Orebića pa ti iz Splita treba cca 3,5 sata i to magistralom.
ukoliko pogodiš termin trajekta možda ja lakše ali preferiram cestom.


P.S.
Odoh krajem mjeseca na Pelješac (Orebić) i nema me do 14.7., idem tamo prvi puta pa me zanima da li netko zna jel bolje ići na trajekt u Ploče ili se drnduckati okolo kere..

Ljepše ti je okolo kere,a ni cesta nije loša.
Dok sačekaš trajekt i pređeš preko prešo si već više od pola puta okolo kere.
I jeftinije je,nemreš toliko goriva spaliti koliko košta trajekt,prošle godine je bio ako se dobro sječam 117 kn ,auto+2 osobe.

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Hvala Bare, ne tiče se EIG-a, ali ovu informaciju sam trebao, evo ti 200% za ovo…

Evo gledam cjenik Jadrolinije i brate mili sada je to 170 kn za auto + 2 osobe (auto 110, osoba 30), nema što poskupljenje od cca. 45%
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1334

New Report

Close