EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li je moguče da je cijeli "projekt" EIG samo velika prevara, da ne vredi ništa, da nema nikakvih alternativno-energetskih investicija, nikakve financijske imovine (samo nešto Transadrije), molim za objektivno procjenu.

nekoliko postova prije imaš najobjektivniju procjenu ikad do sada..

a već tražiš još..

Možda zato ovi iz Eig-a nisu željeli prste davati znajući da bi mi odmah cijelu ruku 🙂

nema mi druge nego se zae..ti

nešto me muči glede ulaganja EIGa u Transadriju. Pa logistika je prilično unosna djelatnost, posla ima ohohoho, zarada je dobra, troškovi se uglavnom dobro i brzo pokrivaju…. ne znam čemu bi takvoj djelatnosti trebala "injekcija" iz vana.
No svejedno, nadam se da će EIG u budućnosti biti malo transparentniji, projekti vezani uz obnovljive izvore energije pozdravlja i subvencionira država, tako da ne bi smjelo biti problema, a što se tiče vrijednosti dionica to će pokazati tržište – s vremenom.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Po mojem mišljenju, EIG ima vrlo malo izgleda da postane profitabilan. Troškovi upravljanja koje isplaćuju nekom d.o.o.-u iznose oko 15 mil. kn. To je otprilike 6% kapitala (koji iznosi 250 mil. kn). 6% naknade za upravljanje nema niti jedan investicijski fond. A sada, nakon što sam vidio portfelj, moram reći da sumnjam kako mogu ostvariti godišnji prihod veći od 6% kapitala. Možda je došlo do pozitivnih promjena (kupnja dionica Transadrije), pa im trenutno stanje na tržištu nije sklono, ali svejedno, sumnjam da mogu ostvariti više od 6% sa tolikim depozitima, obveznicama, potraživanjima po kreditima sa kamatom od 1%…

Ako se naknada za upravljanje smanji na recimo 3% kapitala, možda i bude nešto, ovako vrlo teško.


Ako se naknada za upravljanje smanji na recimo 3% kapitala, možda i bude nešto, ovako vrlo teško.

Pa i smanjena je. 15m je bilo u 2005 g. U 2006. je bilo oko 9M, ako se dobro sjećam.



Ako se naknada za upravljanje smanji na recimo 3% kapitala, možda i bude nešto, ovako vrlo teško.

Pa i smanjena je. 15m je bilo u 2005 g. U 2006. je bilo oko 9M, ako se dobro sjećam.

[/quote]

Vidio sam da su ostali troškovi iz osnovne djelatosti (AOP 045) u 2007. bili 17 mil. kn pa sam to nekako povezao da bi to bili troškovi upravljanja.

malo ste me razocarali analizama..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


malo ste me razocarali analizama..

A šta se tu ima analizirati. Od svega ovoga u što je uložena lova čuo sam samo za INU. [smiley] I svaka im čast kad su u 2006. godini uspjeli popušiti na dionicama (pogledaj vrijednosna usklađenja). To je i osnovni razlog zbog čega su poslovali s gubicima.

Idemo dalje s analizama.

U 4 godine od kako posluju, na ulaganjima su uspjeli izgubiti trećinu kapitala!!!! Bravo Majo![thumbsup]

Dalje, zamislite ovaj apsurd, društvo kojemu je osnovna djelatnost "upravljanje i savjetovanje u upravljanju" za iste te usluge godišnje drugima plaća cca 10M kn. [cry]

Da bi shvatili o kakvoj se lovi radi, probajmo to ovako izračunati. Ako uzmemo da je bruto mjesečna plaća jednog stručnjaka u sličnim institucijama cca 20K kn, znači da je godišnji trošak takvog stručnjaka cca 240k kn. Znači, za troška "upravljanja" koji oni plaćaju, mogli bi zaposliti 40 stručnjaka koji bi brinuli o njihovih fucking 250M kn. I to sigurno bolje nego se oni sada o njima brinu.

Zemljo …… otvori se.[SMIJEMSEASUZEMINAOČIIDU]

Bas me interesira tko je vlasnik tog d.o.o.-a kome oni placaju te usluge… To ti najvjerojanije sluzi samo za vadnjenje love iz EIG-a.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pročeprkao sam malo po prošlim izvješćima. Uglavnom, stvari su išle ovako.

ELKA d.d. zadnje izvješće (kao poduzeće za proizvodnju kablova) izdalo je 2003.g. Društvo je imalo temeljni kapital oko 476m kn i rezerve od cca 36m kn. Znači ukupni kapital oko 515M kn.

Početkom 2004 g. kompletna imovina (i poslovanje) prebacuje se na novoosnovano društvo ELKA kabeli d.o.o. u 100% -tnom vlasništvu EIG d.d. Skupština EIG-a onda donosi odluku o prodaji ELKA kablova d.o.o. što je i realizirano u prvoj polovici 2004.g.

Ono što je interesantno je to da su ELKA kablovi s ukupnim kapitalom od 515M kn i pozitivnim poslovanjem prodani za oko 280M kn ??????
Zbog ove transakcije ostvaren je gubitak u iznosu od cca 236M kn koji je proveden kroz RDG kao financijski rashodi. Otuda i toliki prenesi gubici iz prethodnih razdoblja.

Valja naglasiti i to da su ELKA kablovi u trenutku prodaje imali cca 180M kn financijske imovine.

Zna li netko kome su prodani ELKA kablovi za ovu bagatelnu lovu?


Zna li netko kome su prodani ELKA kablovi za ovu bagatelnu lovu?

Ne znam, al trebalo bi prekopati po salvetama i maramicama koje su koristili na poslovnoj večeri, možda bi se našla kakva črčkarija?

BTW, jes to na avatar skeniro navijački jogurt? [thumbsup]

New Report

Close