EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma daj kod eiga teško da će ti nešto biti jasnije, pogotovo šta možeš zaključiti iz kupnje 1000 komada pa to je bijednih 58000 kn a ti pričaš ko da neko namjerava ulupati milione eura.
btw. dal još uvijek se zaklinješ u onu dividendu??

Nije ti ovo INA, HT, ATPL, DLKV ili neka slična dionica. Ovdje 1000 komada na kupnji uvijek može nešto značiti. Već sa 5000 kom. donedavno si mogao biti među prvih 10 ulagača, a gdje to još ima da sa pola milijuna kuna uđeš među prvih 10, osim na ZDNK ili nekoj drugoj bezveznoj dionici.
Stvar je u tome što je današnji nalog od 1000 kom bio izbalansiran tako da bude "atraktivan", odnosno da privuče prodavatelje. Kupac ga je mogao postaviti i na 55 kn, ali je dobro znao da na tu cijenu najvjerovatnije nitko ne bi zagrizao, što znači da mu je "hića" za kupiti, a opet da ne ispadne da mu je nešto osobito stalo do kupnje.

Što se tiče dividende, ona ne da će biti, nego MORA BITI, i to od 5 – 8 kn. Pa ti sada izračunaj koliko je profitirao ovaj što je kupio 1000 kom. samo od dividende!

bananarama, ova psiholoska analiza jucerasnjih 1.000 komada mi izgleda kao da ju je napravio sam "Dr. Phil"…
no posto garantiras velikim slovima da dividenda MORA BITI i vec znas koliki iznos, sada bi dosta novih ulagaca moglo postaviti vjesto naloge od po 1.000 komada… nadajmo se da se nece razocarati, ili ces im mozda ti onda isplatiti dividendu??

“Please, God, Just One More Bubble.”


bananarama, ova psiholoska analiza jucerasnjih 1.000 komada mi izgleda kao da ju je napravio sam "Dr. Phil"…
no posto garantiras velikim slovima da dividenda MORA BITI i vec znas koliki iznos, sada bi dosta novih ulagaca moglo postaviti vjesto naloge od po 1.000 komada… nadajmo se da se nece razocarati, ili ces im mozda ti onda isplatiti dividendu??

Svatko će nositi breme svojih odluka. Kada na burzi ne bi bilo rizika, onda ne bi bilo ni burze! Ja očekujem dividendu, što ne mora značiti da je i drugi očekuju. Ako kupuju zbog mojih očekivanja, a ne svojih uvjerenja, onda burza nije za dotične.

e, fakat, zašto ovi iz EIGa ne objave neke informacije o tome gdje su uložili novac, pa ako i jesu to neki projekti – i oni imaju neki status (realizirano x%, prekinuto, bla bla)
Ali ovi baš koliko god pratim, ni bu ni be…
A cijena, po skromnom mišljenju, poprilično je nisko (što ne znači da ne može i niže), ali to će već pokazati vrijeme…

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Jedan mali osvrt
Do 15.04. EIG je konstantno padao i zaustavio se najniže na nivou 50kn (ispod toga nije išlo).
Od tog razdoblja (14,15. 04) na nivou cijene 56-57 kn je protrgovano cca 17000 dionica, a na nivou 60 i više cca 9000 dionica. Ajmo pretpostaviti da su dio njih trejderi koji su se zadovoljili sa 10-15% porasta…
Dakle "dno" koje je postignuto na nivou 50 kn skoro bi se usudio reći da više i ne postoji (vjerovatno zato niti cijena ne ide na niže). E sad, zašto ne ide niti UP, e to ne znam…
(hoće li KP pomoći da stvari značajnije krenu u nekom smjeru)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


sada bi dosta novih ulagaca moglo postaviti vjesto naloge od po 1.000 komada…

Evo, neke je već navukao.[wink]

Kupnja
57,01 398
57,00 740

56,03 30
54,01 180
54,00 470
53,13 50
53,11 50
53,00 200
51,21 100
51,00 140

Pa dok prodaju po toj cijeni zašto ne!!

Dobar, Loš, Zao

opet se slaže nešto na kupnji ali nikako da preskoči na više… dokle ćemo tako?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

mislim da cete napokon docekati da se odlijepite na 80kn..

voit Ime munaa, Alien

hm, trenutna situacija više mi govori da ćemo ovaj nivo gledati još neko vrijeme.
Ali ipak, pozlatile Vam se riječi!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Vidimo da konstantno se prića o nekakvoj energiji , mislim da bi se eig mogao tu negdje naći primjerice samo da ih netko progura pa da sklope posao sa Virom,Kanditom Petricom ili nebitno!! Dionica za bližu budućnost!!! [thumbsup]

Dobar, Loš, Zao

New Report

Close