EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

opet je nestala kupnja, znači nastavljaju se naše muke po Eig-u…

Već od petka se po forumu mogu pročitati katastrofične najave pada CROBEX-a. EIG je već duže vrijeme vrlo nelikvidan. Ako se ostvare ove prognoze, možda bi ova nelikvidnost mogla i pomoći.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

jel može netko k/p staviti, tek tolko
hvala


jel može netko k/p staviti, tek tolko
hvala

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Gledajući unazad par dana sve većinom crveno a eig zelen zato mi se sviđa sve pada eig raste kaoja fora, što je još zanimljivo nitko ne tuće po kupnji nego samo po prodaji

Dobar, Loš, Zao

Htjeli mi to priznati ili ne, ali EIG je jedna od rijetkih dionica koja ima debelo pokriće u kešu za trenutnu cijenu. Dao Bog da ode u likvidaciju, a da se dioničari namire jer to nam je izgleda jedini način da ovdje odemo na zelenu granu!
Direktorica još ništa ne iznosi u javnost o poslovnim ulaganjima, a ni o dividendi. Danas je kupnja niža za otprilike 20%, od prodaje. Ovdje ili možeš propasti ili postati milijarder!


Htjeli mi to priznati ili ne, ali EIG je jedna od rijetkih dionica koja ima debelo pokriće u kešu za trenutnu cijenu. Dao Bog da ode u likvidaciju, a da se dioničari namire jer to nam je izgleda jedini način da ovdje odemo na zelenu granu!
Direktorica još ništa ne iznosi u javnost o poslovnim ulaganjima, a ni o dividendi. Danas je kupnja niža za otprilike 20%, od prodaje. Ovdje ili možeš propasti ili postati milijarder!

Kolega o kakvoj likvidaciji vi prićate, pa prvo bi trebao ići stećaj a stečaja ni u najavi , gledajući postrojenja u mađarskoj i da rade za coca -colu sumljam

***Obrisano***

Dobar, Loš, Zao

Jao novi forum, baš je seksi.
Seksi forum za seksi dionicu.
Možda jednog dana svi postanemo milijunaši baš uz EIG.
Strpljenja molim.

Ovdje je sve nešto maglovito i tajnovito, zato sam i napisao ovo gore.
Nije mi jasno što su učinili sa dobiti od prošle godine, i gdje je to reinvestirano, jer nama ne dadoše ni novčića dividende, a para nema. Evo jedan članak od prošle godine o EIG-u i "impresivnoj" dobiti naše holdinške uzdanice!
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8f6b5b50-8823-4d9e-ba67-3ec3c7583310

Najača mi je stavka o financijskim rashodima. To je toliko širok pojam da padneš u trans. Gdje samo nabiju i u šta toliki rashod. Naši saborski zastupnici nisu im ni do koljena u pogledu financijskih rashoda.
Ima li netko pametniji ideju šta se sve smatra u jednom holdingu pod stavku financijski rashodi?

Prema podatcima iz izvješća, financijski prihod EIG-a u prvom su polugodištu iznosili 23,45 milijuna kuna, od čega se 20,49 milijuna kuna odnosi na kamatne i ostale financijske prihode.
I u ukupnim rashodima najveći udio imaju financijski rashodi koji su u prvom polugodištu iznosili 8,69 milijuna kuna.
Ukupni su pak rashodi EIG-a u prvom polugodištu iznosili 15,46 milijuna kuna, te su u odnosu na isto razdoblje lani manji za 9,02 posto.

Mogli bi ovakvo nešto napraviti i za šećeranu VIRO, a ne samo za Mađare! A onda neka nam daju dividendu u šećeru ili u bocama coca cole (naravno punima)! I tako bi VIRO trebao uskoro surađivati sa Coca Colom, te bi imali zajedničkog partnera.


Mogli bi ovakvo nešto napraviti i za šećeranu VIRO, a ne samo za Mađare! A onda neka nam daju dividendu u šećeru ili u bocama coca cole (naravno punima)! I tako bi VIRO trebao uskoro surađivati sa Coca Colom, te bi imali zajedničkog partnera.

Apsolutno se slažem s tobom!! mislim da njih netko koći ili ih želi uzeti , a što se tiće dobiti mslim da su ulupali u fond!!!

Dobar, Loš, Zao

New Report

Close