EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


lucky luke: ” teško je jedino ako misliš prodati po ovim cijenama. obzirom da nisi izlazio po 120 ili 100 ili 80 zašto bi sad? moj ulaz je po 139,5 pa se ne nerviram. ionako iz EIGa izlazim tek kad se sve karte otkriju a onda ćemo vidjeti što je cijena. ” Glupa teorija. Da si izasao u petak po 55 sad bi kupovao po 50 i zaradio pri tome 10%. Da 10%. A kamoli da si prodavao po visim cijenama.

Kolega, tih 10% u koje ste Vi sigurni nije 10% osobi koju komentirate. Naime kolegi lucky-ju je 10% 13,95kn, jer mu je takav ulaz, a ne 5kn kako Vi kažete. 5kn njemu znači 3.6% i to 3.6% manjeg gubitka, a ne 10% dobitka. Dakle, vidite kolega, sve je relativno 😉

ovo su zadnjih dana fine količine za ovu dionicu, ako pretpostavimo da i dalje prodaje skrbnički Zabe (ili možda neki marginaši ili lombardaši), biti će zgodno vidjeti tko kupuje, to bi se svakako trebalo vidjeti u Top 10, jedinko ako nema više kupaca…

ja kupujem pomalo već tjedan dana.Sad već imam oko 2000 kom.Sutra ću se opet postaviti na kupnju na
45kn pa ako me poklopi …Inaće sa današnjom kupovinom prosijek mi je 65kn


ja kupujem pomalo već tjedan dana.Sad već imam oko 2000 kom.Sutra ću se opet postaviti na kupnju na 45kn pa ako me poklopi …Inaće sa današnjom kupovinom prosijek mi je 65kn

dobrodosao medju “dugorocne” investitore! [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

U svemu ovome ima i dobrih stvari. Naime dividenda od 8 kn po dionici nedavno je bila samo 10% od tadašnje cijene, a sada je to već oko 14,5% sadašnje cijene.
U biti kupiti po cijeni od 50 kn je više nego odličan ulaz, jer sa tom cijenom automatski slijedi i 16% dobiti od dividende.
Međutim ako prodaja nastavi ovim tempom, ovdje bi se mogla desiti situacija da dividenda bude i 25% cijene dionice, a to zaista ima samo kod nas u Hrvatskoj. Uskoro neće biti dovoljno 5000 dionica da bi bili vidljivi u top 10. Razlog je taj, što je sve manji broj dioničara. Oni sa 100 – 200 dionica nestaju, a primat preuzimaju “ozbiljniji” i nadasve racionalniji ulagači, koji ovu pomutnju na ZSE-u koriste za podebljavanje pozicija. U četvrtak ili petak ću staviti stanje top 10 od 12.2007. i stanje na taj dan. Iz usporedbe će se dati mnogo toga pametnoga zaključiti. Moj savjet je kupovati oko 50 kn, a ako može niže, još bolje.
Samo bez straha, jer milijunaši gube milijune, i zato moraju smisliti kako da ih povrate. S nama ili bez nas, to ovisi o svakom pojedincu! Trenutna cijena dionice je tek 1/6 nominale od 300 kn, a čak se i dionica Zdenke u stečaju izjednačila sa EIG-om. (ludost)
ZSE trenutno funkcionira kao muha bez glave, bez ikakvih tržižnih zakonitosti i normi vrednovanja dionica, a to predstavlja idealno mjesto za lov u mutnom, samo gdje ćete Vi biti kada se sve razbistri?
[rolleyes]

Evo jedan graf o kretanju cijene u razdoblju od 5 godina! Kada bi se barem mogli vratiti u daleku 1996![lol]

O kakvoj to dividendi govoriš? Nešto sam propustio?[shocked]


O kakvoj to dividendi govoriš? Nešto sam propustio?[shocked]
Prvo moraš kupiti koju dionicu, a onda još malo sačekati, i to je to!
2 + 2 = 4. Trenutno na ZSE-u je to 3, ili možda čak 2, a sa EIG-om je to oko 1,5. Ali matematika je neumoljiva i uvijek pobjeđuje!
Ne znam da li pratite dionicu Transadrie, koja unatoč svim ovim “zaronima” odolijeva, i ne možeš je kupiti ispod 5800, a promet milijunski u zadnjih par dana. Iako je 50% dionica u vlasništvu malih, nitko neda.
Pretpostavimo onda koliko ona vrijedi ako se neda srušiti, a sve ostalo “roni”.
EIG je tamo u top 10, a nebi me iznenadilo da su u posljednja dva dana podebljali poziciju. – ako jesu, moje čestitke -. [thumbsup]

Kolega Bananarama od kud ste toliko samouvjereni za dividendu, i dali bi mi ostali mogli dobiti neku potvrdu tih vaših naklapanja, tj.da li nam možete reći od kud vam takve informacije?


Kolega Bananarama od kud ste toliko samouvjereni za dividendu, i dali bi mi ostali mogli dobiti neku potvrdu tih vaših naklapanja, tj.da li nam možete reći od kud vam takve informacije?

Još samo treba da Vam ja kupim dionice za svoj novac, pa ako ne bude dividende da mi ih onda vratite umanjene za visinu dividende, a ako bude da ih Vi zadržite pa meni platite samo cijenu dionice, a dividendu zadržite.
Kolega Matrix bi na ovu provokaciju odgovorio poznatom uzrečicom “ulažite u znanje !”. Moj savjet Vam je da platite instrukcije iz matematike, a ako ste neodlučni da bježite dalje od burze!
Trenutno je cijena tri puta manja od maksimale, a maksimala je duplo manja od nominale, s tim da je nominala otprilike duplo manja od reale. Kada izračunate realu, podijelite to sve sa dva i dobit ćete cijenu kojom se trgovalo 1996 godine EIG-om, a danas je 2008 god. Dakle punih 12 godina prođe, a mi smo na minimali, to jest na cijeni 4 puta manjoj u 12 godina poslovanja. U tom vremenu je bilo i dosta plodnih godina, ali mi se ne omrsismo. Neumoljiva matematika kaže: “Gdje su pare?”. Para ima, ali su razbacane posvuda. Ali dođe vrijeme da se skupe na hrpu, prebroje i razdijele. Tko je bio prvi, a nema ga više, ostat će bez para, a onaj tko dođe zadnji, odnese istu količino kao da je bio prvi. Nema tu neke pravde, ali šta ćeš da nije tako, nebi to bila burza![thumbsup]

Bananarama legendo!
U kojoj si stranci?
Ako sam dobro shvatio, po tvome postu je trenutna cijena 1/6 od nominale a 1/12 od reale (ma kolika ona bila [smiley])
Ako pitas :”Gdje su pare?”
Ja ti odgovaram: U USA i Izraelu. http://eigrenewables.com/team.html
Ovo je tim strucnjaka koji peljesi ovakve naivne kao mi i lagano sishe kamatu iz godine u godinu. A mi se nadamo da oni nesto rade… nekakva alternativna energija… CHP i elektrane. [bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


O kakvoj to dividendi govoriš? Nešto sam propustio?[shocked] Prvo moraš kupiti koju dionicu, a onda još malo sačekati, i to je to! 2 + 2 = 4. Trenutno na ZSE-u je to 3, ili možda čak 2, a sa EIG-om je to oko 1,5. Ali matematika je neumoljiva i uvijek pobjeđuje! Ne znam da li pratite dionicu Transadrie, koja unatoč svim ovim “zaronima” odolijeva, i ne možeš je kupiti ispod 5800, a promet milijunski u zadnjih par dana. Iako je 50% dionica u vlasništvu malih, nitko neda. Pretpostavimo onda koliko ona vrijedi ako se neda srušiti, a sve ostalo “roni”. EIG je tamo u top 10, a nebi me iznenadilo da su u posljednja dva dana podebljali poziciju. – ako jesu, moje čestitke -. [thumbsup]

Istina,prema transparentnost poslovanja i odnosu prema malim dioničara su tu negdje….
[cry]

New Report

Close