EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Treba pričekati konsolidirano izvješće prije donošenja nekih zaključaka.

Stvarno ste investitori nema šta!

Na temelju čega doonosite zaključke za pad, na temelju financijskih rashoda ili izostanku fin prihoda koji dolaze na naplatu tek krajem godine…

Pa šta ne vidite “zahebavanje” sa rashodima , prošle godine AOP044 ove A OP045…
FInancijska institucija kao što je EIG može kroz ovaj tip FI prikazivat kako hoće.
A sve se tiče njihovih megalomanskih investiticija pa zato toliko odskaču…
Najbolji i relativno najtočniji podatak vam su kumulativni ukupni prihodi…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


Stvarno ste investitori nema šta!

Na temelju čega doonosite zaključke za pad, na temelju financijskih rashoda ili izostanku fin prihoda koji dolaze na naplatu tek krajem godine…

Pa šta ne vidite “zahebavanje” sa rashodima , prošle godine AOP044 ove A OP045…
FInancijska institucija kao što je EIG može kroz ovaj tip FI prikazivat kako hoće.
A sve se tiče njihovih megalomanskih investiticija pa zato toliko odskaču…
Najbolji i relativno najtočniji podatak vam su kumulativni ukupni prihodi…

a u to ulaze 505 dionica tnsa koje vrijede oko 4 milje kn


Stvarno ste investitori nema šta! Na temelju čega doonosite zaključke za pad, na temelju financijskih rashoda ili izostanku fin prihoda koji dolaze na naplatu tek krajem godine… Pa šta ne vidite “zahebavanje” sa rashodima , prošle godine AOP044 ove A OP045… FInancijska institucija kao što je EIG može kroz ovaj tip FI prikazivat kako hoće. A sve se tiče njihovih megalomanskih investiticija pa zato toliko odskaču… Najbolji i relativno najtočniji podatak vam su kumulativni ukupni prihodi…

Ako si mislio na mene, ja nikada ne donosim zaključke na temelju jednog kvartala. Na žalost, to je napravila velika većina investitora u ovu dionicu kada je navalila na kupnju na temelju iznenađujuće dobrog 1Q. Ako pogledamo kvartale prije ovoga i poslje ovoga, sve je to jad i bijeda.

Evo kako ja vidim stvari. Do ove godine firma je redovito poslovala s gubitkom. Iako nema nekih velikih zaokreta u poslovanju odjednom se u 1Q 07′ iskazuje dobit od cca 7M i to zahvaljujući famoznoj revalorizaciji (ili tako nekako) financijske imovine. U drugom kvartalu dolazi do prodaje povezanog poduzeća, a zahvaljujući financijskom efektu ove prodaje rezultat za 2Q se zadržao u pozitivi (BTW novac od ove prodaje na dan 31.09. još nisu dobili). U trećem kvartalu ne samo da nije bilo nikakvih prodaja i financijskih muljaža nego su još ostali uskraćeni za dobit Adriatica koji je najbolje rezultate ostvarivao upravo u trećem kvartalu.

U međuvremenu su kupili nešto dionica Transadrije, ali im je prosjek ulaza sigurno veći od 9000. Znači da na tome za sada gube nekih 15%. Što je najgore, za dokup na 7800 (čime bi mogli smanjiti ulaz) više nemaju love jer im Proficio nije isplatio lovu za Atlantic.

Ulaganja u green energy, kao što je ovo ulaganje u Nizozemskoj, nisu profitabilna. Da jesu onda nebi postojali međunarodni fondovi koji sufinanciraju i na druge načine potpomažu ovakve projekte. Možda će jednog dana i biti, ali danas oni to nisu.

I, ako smijem pitati, kakvi se to financijski prihodi očekuju na kraju godine?

Pozdrav

Nisam vorDa mislio na tebe, nego općenito na našu investicijsku zbilju koja baca tržište gore ili dolje zbog nevažnih razloga…
EIG je frima koja se još traži…
Zato može ostati ovdje gdje je ili za određeno vrijeme imati rast tipa LKRI, sa sličnih cjenovnih razina…
Nikakvi fin. prihodi se načelno ne očekuju,”naplatu” sam trebao i post prije staviti pod navodnike, nego ovakve firme znaju takve stvari zgurati u zadnji kvartal, tako da FI za kraj godine bude daleko ljepši, jer je naravno najmjerodavniji…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

Ne znam stvarno cemu takva panika? Kao prvo izvjesce je manje vise ocekivano; veci investitori su sigurno to i ocekivali, a ionako je u slucaju ove firme dosta bitnije konsolidirano izv.
Da je u EIG-u odlicno stanje (i transparentno) onda ne bi ni bio na granama na kojima jest (nisam 100% siguran, ali cini mi se da se trzi na najmanjem booku od firmi sa svakodnevnim prometima).
Dakle, ne znam cemu sad odjednom nervoza i panika, pa zar mislite da moze zaroniti i nize zbog izvjesca koje je ustvari i bolje nego ga imaju neke firme koje se trze na 5-6 BV-a.
I uostalom je stanje na trzistu vrlo lose, te ni ne znam koje su to trenutacno (na ovim cijenama) bolje solucije od EIG-a. Mozda bolje ostati u firmi koja moze samo izgubiti manje nego druge.
Cini mi se da ce netko vrlo lijepo koristiti situaciju eventualnog dodatnog obaranja cijene.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


U drugom kvartalu dolazi do prodaje povezanog poduzeća, a zahvaljujući financijskom efektu ove prodaje rezultat za 2Q se zadržao u pozitivi (BTW novac od ove prodaje na dan 31.09. još nisu dobili).

U međuvremenu su kupili nešto dionica Transadrije, ali im je prosjek ulaza sigurno veći od 9000. Znači da na tome za sada gube nekih 15%.

Ako novac od prodaje povezanog poduzeća još nisu dobili, kako onda možeš reć da se rezultat 2Q zadržao na pozitivi samo zahvaljujući toj prodaji?!?

A što se tiče Transadrie, nema šanse da im je prosjek ulaza bio iznad 9000, kad su koliko se sjećam sve pokupovali prije one famozne skupštine dok je cijena bila ispod 8000. Btw mislim da je TNSA dionica koja će u 2008. sigurno rast jer će tad biti prikazana dobit od gradnje Tower centra u Rijeci, pa ćemo onda vidjeti koliko će EIG profitirati samo od toga!

Evo sad sam baš prevrtio temu Transadria, i točno je da su kupovali prije skupštine, i to uglavnom oko i ispod 8000, što znači da su sad oko nule s tim, a ne -15%. Kolega Vorda bilo bi lijepo da ne iznosite netočne informacije i bespotrebno širite paniku i obarate cijenu dionice jer je i sami posjedujete.

Btw i Proficio i Dom Holding (također investicijski holdinzi kao i EIG) izrazili su negativne rezultate ovaj kvartal, i to brutalno negativne, pa im cijena nije nešto previše pala, više su cijenom slijedili trend na tržištu. Dakle, bez panike, idući tjedan dolaze pare od povrata što je preplaćeno za ATGR, pa bi na burzi mogao novi stampedo… ko proda početkom tjedna mogao bi se kajati u roku par dana [smiley2]


Ako novac od prodaje povezanog poduzeća još nisu dobili, kako onda možeš reć da se rezultat 2Q zadržao na pozitivi samo zahvaljujući toj prodaji?!? A što se tiče Transadrie, nema šanse da im je prosjek ulaza bio iznad 9000, kad su koliko se sjećam sve pokupovali prije one famozne skupštine dok je cijena bila ispod 8000. Btw mislim da je TNSA dionica koja će u 2008. sigurno rast jer će tad biti prikazana dobit od gradnje Tower centra u Rijeci, pa ćemo onda vidjeti koliko će EIG profitirati samo od toga! Evo sad sam baš prevrtio temu Transadria, i točno je da su kupovali prije skupštine, i to uglavnom oko i ispod 8000, što znači da su sad oko nule s tim, a ne -15%. Kolega Vorda bilo bi lijepo da ne iznosite netočne informacije i bespotrebno širite paniku i obarate cijenu dionice jer je i sami posjedujete. Btw i Proficio i Dom Holding (također investicijski holdinzi kao i EIG) izrazili su negativne rezultate ovaj kvartal, i to brutalno negativne, pa im cijena nije nešto previše pala, više su cijenom slijedili trend na tržištu. Dakle, bez panike, idući tjedan dolaze pare od povrata što je preplaćeno za ATGR, pa bi na burzi mogao novi stampedo… ko proda početkom tjedna mogao bi se kajati u roku par dana [smiley2]

1. Zbog osnovnih knjigovodstvenih načela, u ovom slučaju načela nastanka događaja (a i maila koji mi je Maja poslala).[smiley2]

2. U lipnju su se pojavili u TOP 10, a kupovati su počeli puno ranije. Možda prosjek ulaza nije 9k. Možda je 8500, ali to nije toliko bitno. Bitno je da su mogli proći i puno jftinije i da su za sada u gubitku.

Pozdrav


.

U međuvremenu su kupili nešto dionica Transadrije, ali im je prosjek ulaza sigurno veći od 9000. Znači da na tome za sada gube nekih 15%. Što je najgore, za dokup na 7800 (čime bi mogli smanjiti ulaz) više nemaju love jer im Proficio nije isplatio lovu za Atlantic.

Pozdrav

kak te nije sram tako lagat? koji mrtvi atlantic?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Evo sad sam baš prevrtio temu Transadria, i točno je da su kupovali prije skupštine, i to uglavnom oko i ispod 8000, što znači da su sad oko nule s tim, a ne -15%. Kolega Vorda bilo bi lijepo da ne iznosite netočne informacije i bespotrebno širite paniku i obarate cijenu dionice jer je i sami posjedujete.


sad vdim da je i kolega zamjetio nelogicnosti i neistine.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


1. Zbog osnovnih knjigovodstvenih načela, u ovom slučaju načela nastanka događaja (a i maila koji mi je Maja poslala)

OK, gdje je onda proknjiženo tih 25 milijuna prihoda, tj. na koji način točno se to odrazilo na poslovni rezultat u drugom kvartalu? Ne vidim nikakve izvanredne prihode, čak su i ukupni prihodi manji od 25 milijuna.

Ako, kako tvrdiš, nemaju love za dokup TNSA jer im Proficio još uvijek nije isplatio 25 milijuna, znači da te pare još uvijek očekujemo… možda u 4Q?

1. Zbog osnovnih knjigovodstvenih načela, u ovom slučaju načela nastanka događaja (a i maila koji mi je Maja poslala).[smiley2]

2. U lipnju su se pojavili u TOP 10, a kupovati su počeli puno ranije. Možda prosjek ulaza nije 9k. Možda je 8500, ali to nije toliko bitno. Bitno je da su mogli proći i puno jftinije i da su za sada u gubitku.

Pozdrav


ti si vorda povlasteni dionicar onda.. meni maja nije nista konkretno odgovorila..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close