EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na 1000 kunića je daleko idemo prvo do skromnih 200,00 kn.

Aktiva mijenja oblik u odnosu na proslu godinu. Sve vise sredstava je u kratkorocnim potrazivanjima a ta bi se dijelom morala pokazati u skoroj buducnosti. Prihodi su stabilni vec 2 kvartala a rashodi poprilicno smanjeni.
Elkica je tek pocela proizvoditi cash…
[smiley2]
Jos kad bi maaaalo povecali koeficijent obrtaja imovine ili smanjili trajanje naplate – imali bi stvarno muke sta sa tolikim cashom!
Jel vidite sta radi jedna jedina Maja! [smiley1]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Na 1000 kunića je daleko idemo prvo do skromnih 200,00 kn.

Pa za početak ni 1 book nebi bilo loše, samo slabašan je interes pa mi se čini da bi možda mogli čekati da prođu IPO-i….

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

pbz ne daje ispod 150 i ja kupio malo po 150..

ako padne kupim jos iako sumnjam..

a kad netko skupi kesa i pojede ovih 1000 komada s prodaje, kupovati ce se i po 1BV jer je jako jeftina i perspektivna dionica.. stvarno nevjerojatno kako nase trziste funkcionira..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Definitivno katastrofa. Samo ako usporedimo HDEL i EIG, to nije normalno. Po nekim financijskim pokazateljima obje firme približno isto posluju. Recimo, HDEL ima nešto manji kapital i nešto veću dobit, znači da je efikasnost kapitala veća, ali opet ne mnogo. S druge strane, HDEL ima potraživanja više od 500 mil. kn, dakle 3 puta više nego joj je kapital, što je užas. Ako oni ne naplate samo 5% posto toga, dakle 25 milja, pa neće biti 10 milja kuna dobiti nego 15 milja gubitka.

Ali naravno, HDEL se prodaje po 5 BV-a, a EIG ispod BV-a…

Ima ko da me želi demantirati?


Definitivno katastrofa. Samo ako usporedimo HDEL i EIG, to nije normalno. Po nekim financijskim pokazateljima obje firme približno isto posluju. Recimo, HDEL ima nešto manji kapital i nešto veću dobit, znači da je efikasnost kapitala veća, ali opet ne mnogo. S druge strane, HDEL ima potraživanja više od 500 mil. kn, dakle 3 puta više nego joj je kapital, što je užas. Ako oni ne naplate samo 5% posto toga, dakle 25 milja, pa neće biti 10 milja kuna dobiti nego 15 milja gubitka. Ali naravno, HDEL se prodaje po 5 BV-a, a EIG ispod BV-a… Ima ko da me želi demantirati?

Sine,burza nije matematika da se sve izračuna i da se zna vrijednost.Burza je psihologija!
Pogledaj cijenu LKRI pa mi reci nešto…
Većina na burzi kupuje dionicu kad je svi kupuju…treba se strpiti da netko počne jače kupovati Elku i onda će je svi kupovati,tako to ide….

Novac je kisik burze!

slažem se rocky, samo upozoravam na matematički dio


topalov5: ” Definitivno katastrofa. Samo ako usporedimo HDEL i EIG, to nije normalno. Po nekim financijskim pokazateljima obje firme približno isto posluju. Recimo, HDEL ima nešto Sine,burza nije matematika da se sve izračuna i da se zna vrijednost.Burza je psihologija! Pogledaj cijenu LKRI pa mi reci nešto… Većina na burzi kupuje dionicu kad je svi kupuju…treba se strpiti da netko počne jače kupovati Elku i onda će je svi kupovati,tako to ide….

apsolutno se slažem, s dodatkom da se ipak ne mogu HDEL i EIG uspoređivati, svakako ne po istim parametrima, i ja isto mislim da su puno pretjerane cijene nekih građevinara, posebno onih koji imaju jako nisku profitnu maržu…da cijena Eiga bude puno pretjerana treba nam nekoliko fondova unutra

kažu svi uspješni svjetski investitori da tržište sve vrednuje s vremenom, pa je onda samo stvar strpljenja.

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Ma dobro, znam ja da je sve stvar ponude i potražnje – ponuda je bila svih ovih mjeseci izrazito visoka jer je PBZ rasprodao 80.000 dionica, nije lako naći toliku potražnju


Ma dobro, znam ja da je sve stvar ponude i potražnje – ponuda je bila svih ovih mjeseci izrazito visoka jer je PBZ rasprodao 80.000 dionica, nije lako naći toliku potražnju

Pa zar si ti zaboravio onaj nalog od 3x xxx komada na prodaji na 26x kuna?
Tržište je bilo spremno da pojede sve živo s prodaje al je netko “ugušio” potražnju s preko 30 000 kom na prodaji.

Novac je kisik burze!

tu cijenu kontrolira par skrbnickih koji sami sebi prodaju jeftinije dok ne isccijede i zadnjeg nestrpljivca..

kad god netko poklopi ask, pojavi se neki novi na bidu za 1 lipu iznad najnizeg i netko mu proda..
tak je bilo i na bzjk kod 730 i sad je ovdje tako.. kolko dugo tko zna.. zavisi i o konsolidiranom FI..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close