EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


super24: ” ja sam jucer bas gledao stranicu od greenergy.. uglavnom, nasa elka namjerava izgraditi 80MW vjetroelektrana ove godine.. buduci da me zanimaju alt. en. znam da 1MW vjeetrenjace iliti komad kosta ugrubo izmedju 300 i 500 000 eura.. a ovo ce biti 80x tolko.. ajde recimo najminimalnija procjena 20 miliona eura..iliti 150 miliona kuna.. vjetrenjace uglavnom imaju povrat investicije od 5 -6 godina.. hmm… ” daj link ??? meni taj EIG nije jasan ??? jedan zaposlen ?? pa to je onda samo predstavništvo ili što ??? Može li netko objasniti što je zapravo EIG ?!??!?!

Tisucu mu upitnika i usklicnika! Jel se ti shalish ili stvarno pitas?
Pa rade isto sto i ti! Samo ne na spekulativnom nego dugorocnom nivou. I to u odrzive projekte sa ROI cca 20-25% godisnje. Posto “ubodu” tako dobre d.o.o. projekte tj. xy% udjela u svakom od njih… kasnije ih mogu i prodati ako im se sprdne – raznim shabanima koji su se naknadno sjetili da bi to mogao biti dobar buisness (kao Adtiatica Net).
Predsjednik i ovi iz nadzornog pripremaju i pregovaraju oko tih projekata a Maja im dodje nesto kao sekretarica koja uplacuje novac raznim firmama koje izvode radove, rjesava racunovodstvo iknjigovodstvo, uplacuje TNSA dionice… Tvrtke konsolidacije uplacuju nazad EIG-u…
Dakle: ulazu u svoje tvrtke konsolidacije, kupuju i renoviraju nekretnine u Istri, ulazu u projekte obnovljive energije, prodaju struje i topline iz pogona EIG Kft-a koji je u njihovu vlasnistvu 97%, javis se Maji ako hoces kupit GE plinski motor, ona nazove GE u Austriji posalje ponudu itd itd
I zamisli – sve jedan covjek!
Ima jos par likova koji pitaju kako jedan zaposleni… Nemos vjerovat

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Evo malo update na stanje semafora.

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


Pa rade isto sto i ti! Samo ne na spekulativnom nego dugorocnom nivou. I to u odrzive projekte sa ROI cca 20-25% godisnje. Posto “ubodu” tako dobre d.o.o. projekte tj. xy% udjela u svakom od njih… kasnije ih mogu i prodati ako im se sprdne – raznim shabanima koji su se naknadno sjetili da bi to mogao biti dobar buisness (kao Adtiatica Net).

Mislim da Adriatica Net nije prodana nikakvom shabanu nego Proficiju koji je večinski vlasnik EIGa

ELKA-TNSA-FNVC,kolo sreće,svi u svakome,tko će platit ceh?[smiley1]


dborak: ” Pa rade isto sto i ti! Samo ne na spekulativnom nego dugorocnom nivou. I to u odrzive projekte sa ROI cca 20-25% godisnje. Posto “ubodu” tako dobre d.o.o. projekte tj. xy% udjela u svakom od njih… kasnije ih mogu i prodati ako im se sprdne – raznim shabanima koji su se naknadno sjetili da bi to mogao biti dobar buisness (kao Adtiatica Net). ” Mislim da Adriatica Net nije prodana nikakvom shabanu nego Proficiju koji je večinski vlasnik EIGa

Sorry , na brzinu sam napisao pa se nisam sjetio kome su prodali. Onda je Adriatica Net ostala u Proficiju a EIG je dobio cash (?) koji ce valjda negdje ponovo uloziti (?).
Fakat bi malo mogli renovirati web site i navesti par konkretnih podataka o ulaganjima u 2006 i 2007.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Pa ulažu u dionice, nakupovali su se TNSA nedavno na 8000 kn, sad nek je rasprodaju po 9000-9500 i bit će fina dobit već od toga u 3Q [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

Kad sam uložio u ELKU, uložio sam u kompaniju koja bi trebala investirati u alternativne izvore energije, a kad ono investira se u špediciju (DIZEL!!! fuj,fuj). Ali dobro ako to donosi novac, sve je OK.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Pa ulažu u dionice, nakupovali su se TNSA nedavno na 8000 kn, sad nek je rasprodaju po 9000-9500 i bit će fina dobit već od toga u 3Q [smiley2]

kupiti ce oni jos ispod 8000

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

kupovati će što niže sve i do 10000kn…

dobar komentar?

nema mi druge nego se zae..ti

Evo jedna dobra vijest za ELKU. HPB Titan prvi specijalizirani fonf u nas Hrvata za ulaganja u ekološke projekte. Ako se ima što kod nas kupiti onda je to ELKA EIG.

Inače, osobno nemam niti jednu dionice ELKE.


zanimljivo , da nitko nije primjetio da je g. Logožar smanjio svoj udio za čak 3 dionice….baš me zanima zašto?[smiley1]

A tko je uopće on?

nije eig nikad bio vlasnik Adriatice-net nego Adriatic-net. To nije isto. Adriatica.net je turistička agencija a adriatic-net je firma kćer eig-a odnosno proficia. dakle, ta prodaja bilo je preljevanje iz šupljeg u prazno. druge su elkine kvalitete, a ne ta prodaja…

New Report

Close