EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako od dobiti kupuju recimo TNSA, znači imat će povećanje imovine, ali ne i dobiti ili krivo govorim??

Pa otprilike je tako [smiley1]. To je samo pretakanje cash-a u financijsku imovinu. Neutralno za RDG. Ako prodaju po vise nego sto su kupili, knjizit ce dobit (razlika prodajne i nabavne cijene). Ako prodaju po manje, knjizit ce gubitak.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Dal ima neko dobar pa da stavi k/p. Hvala

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


Ma kakvo preuzimanje, ELKA je ovdje špekulativno jer bez paketa HFP-a nitko ne može preuzeti TNSA, a zbog afera u HFP-u načekat ćemo se do prodaje njihovog udjela. ELKA će se kad cijena TNSA skoči iskrcati i pobrati zaradu pa isto odigrati na nekoj drugoj dionici.

U jednom se slazemo nikakvo preuzimanje bez HFP-a nije moguce, a mislim da ELKA nije zainteresirana, sto se tice ostalog to su vec tvoje spekulacije, vidjet cemo


Bitno je to da ima viška novca kad je spremna na veća ulaganja u vrijednosnice…

baš jučer mi je pala na pamet misao da je taj višak upravo generiran prodajom ELKA dionica nama? [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti

Alternativni izvori energije,moš mislit…..


borg: ” Bitno je to da ima viška novca kad je spremna na veća ulaganja u vrijednosnice… ” baš jučer mi je pala na pamet misao da je taj višak upravo generiran prodajom ELKA dionica nama? [smiley4]

Nije EIG prodavao dionice pa tako nije mogao ni generirati višak novca.

Novce ima iz drugih izvora, a najvjerojatnije mu je isplaćena dobit iz ranijeg razdoblja od strane povezanog društva.


Nije EIG prodavao dionice pa tako nije mogao ni generirati višak novca. Novce ima iz drugih izvora, a najvjerojatnije mu je isplaćena dobit iz ranijeg razdoblja od strane povezanog društva.

ne nije, prodavao je PBZ skrbnički… pa sam se pitao eto – 2 + 2 = 5?

nema mi druge nego se zae..ti

EIG d.d. (bivša Elka) prodao je u 05/2007 udio u tvrtki Adriatic Net d.o.o. za 25 milijuna kuna pa im keša ne manjka. [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

Sviđa mi se način ulaganja –
prodaja udjela u Adriatic Net d.o.o. i kupnja udjela u Transadria d.d.

dobra promjena u strukturi imovine zar ne?

Moze k/p na otvaranju?
Hvala


Sviđa mi se način ulaganja – prodaja udjela u Adriatic Net d.o.o. i kupnja udjela u Transadria d.d. dobra promjena u strukturi imovine zar ne?

Hm, ne bih baš volio da jače zagrizu u TNSA jer tko zna kako će priča tamo završiti. Špekulativno, s jednom manjom količinom, je OK.

Ignore: KressoM, delux

topalov5:

Sviđa mi se način ulaganja – prodaja udjela u Adriatic Net d.o.o. i kupnja udjela u Transadria d.d. dobra promjena u strukturi imovine zar ne?

Hm, ne bih baš volio da jače zagrizu u TNSA jer tko zna kako će priča tamo završiti. Špekulativno, s jednom manjom količinom, je OK.

Ak oni neznaju kaj se tamo događa, tko zna? Usporedo s njima i ja sam neki dan kupio po prvi puta TNSA.

New Report

Close