EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema Fima-inoj fundamentalnoj analizi EIG d.d. se pri cijeni od 145 kuna (NAV je 171,3 kune) trži sa diskontom od 15,4% na NAV.
Ako uzmemo trenutno prosječni diskont na NAV zatvorenih fondova koji iznosi 34.9% vidimo da je EIG na prilično visokoj cijeni.
Za usporedbu diskont na NAV Proficia bez potraživanja prema HFP-u je trenutno 34,3 % što je gotovo jednako prosječnom diskontu.

Još jedna usporedba: Zif Breza ima diskont na NAV 31,7%.

Zašto bi cijena Elke bila veća od sadašnje?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Prema Fima-inoj fundamentalnoj analizi EIG d.d. se pri cijeni od 145 kuna (NAV je 171,3 kune) trži sa diskontom od 15,4% na NAV. Ako uzmemo trenutno prosječni diskont na NAV zatvorenih fondova koji iznosi 34.9% vidimo da je EIG na prilično visokoj cijeni. Za usporedbu diskont na NAV Proficia bez potraživanja prema HFP-u je trenutno 34,3 % što je gotovo jednako prosječnom diskontu. Još jedna usporedba: Zif Breza ima diskont na NAV 31,7%. Zašto bi cijena Elke bila veća od sadašnje?

Možda zbog budućnosti na primjer?Zbog psihologije?
Što kažete ,gospodine Marjan?

Novac je kisik burze!


Prema Fima-inoj fundamentalnoj analizi EIG d.d. se pri cijeni od 145 kuna (NAV je 171,3 kune) trži sa diskontom od 15,4% na NAV.
Ako uzmemo trenutno prosječni diskont na NAV zatvorenih fondova koji iznosi 34.9% vidimo da je EIG na prilično visokoj cijeni.
Za usporedbu diskont na NAV Proficia bez potraživanja prema HFP-u je trenutno 34,3 % što je gotovo jednako prosječnom diskontu.

Još jedna usporedba: Zif Breza ima diskont na NAV 31,7%.

Zašto bi cijena Elke bila veća od sadašnje?

možda zato što ELKA nije takav fond kao navedeni?

ma ljudi nemojte nasjedati na ovakove provokacije. molio bih gospodina mreicha da mi malo pojasni kakav je to ELKA zatvoreni fond. o cemu kolega vi pricate???[smiley8][smiley7]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


ma ljudi nemojte nasjedati na ovakove provokacije. molio bih gospodina mreicha da mi malo pojasni kakav je to ELKA zatvoreni fond. o cemu kolega vi pricate???[smiley8][smiley7]

Ako nije što je onda?
Na osnovu kojih drugih pokazatelja bi trebao kupovati Elku?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

mreich

“Zašto bi cijena Elke bila veća od sadašnje?”

Zato da više zaradimo![smiley1]

Ako nije što je onda?
Na osnovu kojih drugih pokazatelja bi trebao kupovati Elku?

ajde me nemoj provocirati. kupujes IPKO a govoris o nekakvim fundamentalnim pokazateljima. ludnica…

p.s. i da, ne kuzim zbog cega se recimo ZIF Breza trzi uz takav dioskont. ja ga dokupljujem stalno [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

U čemu je problem, kad nema odgovora onda ide napad. To je najbolja obrana?
Ipko? Ima li koja bolja trenutno.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


U čemu je problem, kad nema odgovora onda ide napad. To je najbolja obrana?
Ipko? Ima li koja bolja trenutno.

Ima Mreich, ima. Evo zemi npr. Bozjakovinu.[smiley2]


U čemu je problem, kad nema odgovora onda ide napad. To je najbolja obrana?
Ipko? Ima li koja bolja trenutno.

nije napad, nego je odgovor na nacin na koji si ti zapoceo. pogledaj FI od ELKE i ako jos uvijek ne vidis zasto je kupovati, javi se ponovo. a savjetujem ti da isto napravis i za IPKO. pa javi koji je zakljucak…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Zaključak je kupovati dionicu koju nitko ne kupuje a prodavati onu koju svi kupuju. Zašto se gurati u gužvi ili čekati u redu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Još jedna usporedba: Zif Breza ima diskont na NAV 31,7%

Koliko ja znam, EIG nije ZIF, pa se sa Brezom ne može niti uspoređivati. EIG je holding fokusiran na izgradnju postrojenja za alternativne izvore energije, pa bi se prije mogao usporedit sa npr. nekim elektranama (tipa termoelektrana Ugljevik ili Hidroelektrane na Drini na BLSE) nego sa zatvorenim investicijskim fondovima tipa Breza. I EIG nije osnovala FIMA ko Brezu, nego je nastao od Elka d.d. promijenivši ime.

http://www.eig.com.hr/projekti.htm

http://www.eig.com.hr/energy_business.htm

The objective of EIG’s Energy business is to produce ALTERNATIVE ENERGY.

New Report

Close