EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ajme, kako ste nestrpljivi. zadnjih 200 postova a samo 2-3 konstruktivna. pa čemu se čudite? elku je trebalo kupiti i zaboraviti na godinu, dvije, a ovako samo gubite živce. vidite da ste mi ogadili pisanje ovdje . jednostavno, što god da se napiše ne pomaže. strah da ćete izgubiti svu lovu koju imate previše je jak. pa što ste kupili ako niste sigurni u svoju odluku. nemojte reći samo zbog toga što drugi kupuju…smirite se…

I ja sam relativno novi u svemu ovome, ali nisam mogao doći k sebi, kad sam pročitao na jednom drugom forumu da su ljudi kupili ovu dionicu, a nakon toga pitali ostale čime se ta tvrtka uopće bavi. Kupio sam ju još na početku godine, vjerujući u njezinu perspektivu, jedino su me preslagivanja u okviru top10 poprilično zabrinula, izlazak jakih, a jača skrbnički iza kojeg ne znaš tko se krije. U međuvremenu upravo zbog načina na koji se vodila diskusija na ovom forumu, izvukao sam svoje vlastite zaključke – strong hold.


EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj

Business.hr
06.06.2007 15:13

Društvo EIG d.d. započelo je s proizvodnjom toplinske i električne energije za prve klijente u Mađarskoj smanjujući pritom štetne emisije ugljičnog dioksida za više od 50% u usporedbi s tradicionalnim elektranama.
EIG d.d. je kao 97%-tni vlasnik mađarske podružnice postavio prvi decentralizirani objekt za kombiniranu proizvodnju toplinske i električne energije (CHP) pokretan GE Jenbacher-ovim motorima pogonjenim prirodnim plinom. Ova mala elektrana opskrbljivat će toplinom Rózsakert Shopping Center u Budimpešti, a električna energija bit će prodavana lokalnom mrežnom operateru, Elmű Rt. Ukupna vrijednost ovog ulaganja iznosi 1,5 milijuna eura.

Također je preko podružnice koja je u 90-postotnom vlasništvu EIG-a d.d. ugovorena izgradnja sličnog CHP objekta pokretanog GE Jenbacher plinskim motorima za Coca Cola Beverages u Mađarskoj. Ovo 9 MW veliko postrojenje bit će dovršeno u prosincu 2005. godine uz investiciju od oko 8 milijuna eura.

Osim navedenog, EIG d.d. stekao je i 30 postotni vlasnički udio u mađarskoj društvu HMN Energia Kft. koje gradi složenu CHP elektranu snage 12 MW, koja će proizvoditi toplinsku i rashladnu energiju za Teva Pharmaceuticals, a proizvedena električna energija će se prodavati Elmü Rt. Ovaj 11,7 milijuna eura vrijedan projekt trebao bi započeti s komercijalnim radom u prvom kvartalu sljedeće godine, navodi EIG u priopćenju Zagrebačkoj burzi.

Od kada je ovaj članak???

na 4300 sve prodajem...

cayman006:

ajme, kako ste nestrpljivi. zadnjih 200 postova a samo 2-3 konstruktivna. pa čemu se čudite? elku je trebalo kupiti i zaboraviti na godinu, dvije, a ovako samo gubite živce. vidite da ste mi ogadili pisanje ovdje . jednostavno, što god da se napiše ne pomaže. strah da ćete izgubiti svu lovu koju imate previše je jak. pa što ste kupili ako niste sigurni u svoju odluku. nemojte reći samo zbog toga što drugi kupuju…smirite se…

evo Cayman.. priznajem da sam sada zadnje kupovao samo zbog ostalih na forumu (misleći taman kako ću im prodati ubrzo)

da sam sebe slušao još uvijek ne bi kupio…

Pa ja volim čuti što drugi kažu, ali sam računam i provjeravam. Ne volim biti u crvenom pa bolje dva put provjerim, a tko je mene slušao na svakoj je dionici najmanj 20% a najviše 150% u zelenom u proteklih 6 mjeseci. Ovo sam kupovao po 120 i briga me jel 160, 150 ili 148 kad znam kad ću ja prodavati.


kingich: ” EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj Business.hr 06.06.2007 15:13 Društvo EIG d.d. započelo je s proizvodnjom toplinske i električne energije za prve klijente u Mađarskoj smanjujući pritom štetne emisije ugljičnog dioksida za više od 50% u usporedbi s tradicionalnim elektranama. EIG d.d. je kao 97%-tni vlasnik mađarske podružnice postavio prvi decentralizirani objekt za kombiniranu proizvodnju toplinske i električne energije (CHP) pokretan GE Jenbacher-ovim motorima pogonjenim prirodnim plinom. Ova mala elektrana opskrbljivat će toplinom Rózsakert Shopping Center u Budimpešti, a električna energija bit će prodavana lokalnom mrežnom operateru, Elmű Rt. Ukupna vrijednost ovog ulaganja iznosi 1,5 milijuna eura. Također je preko podružnice koja je u 90-postotnom vlasništvu EIG-a d.d. ugovorena izgradnja sličnog CHP objekta pokretanog GE Jenbacher plinskim motorima za Coca Cola Beverages u Mađarskoj. Ovo 9 MW veliko postrojenje bit će dovršeno u prosincu 2005. godine uz investiciju od oko 8 milijuna eura. Osim navedenog, EIG d.d. stekao je i 30 postotni vlasnički udio u mađarskoj društvu HMN Energia Kft. koje gradi složenu CHP elektranu snage 12 MW, koja će proizvoditi toplinsku i rashladnu energiju za Teva Pharmaceuticals, a proizvedena električna energija će se prodavati Elmü Rt. Ovaj 11,7 milijuna eura vrijedan projekt trebao bi započeti s komercijalnim radom u prvom kvartalu sljedeće godine, navodi EIG u priopćenju Zagrebačkoj burzi. ” Od kada je ovaj članak???

Tekst od 2005. godine u modificiranom obliku kako nekom odgovara napisan iz samo jednog razloga da prikupi naivne.
Neznam koji bi smajlić odabrao kad vidim ovo.

Još da dodam ako je to uredniku “Businessa hr” vijest bolje da se ode bavit nečim drugim.

Nestade članak sa Businessa.

No respect

hihihi…

nema mi druge nego se zae..ti

taj business.hr su zbilja odvratne novine.

Nakon ovakvog članka sljedi objašnjenje urednika da su im upali hakeri.

1. PROFICIO D.D. 1.121.848 73,01 Osnovni račun
2. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 54.000 3,51 Skrb. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.724 2,78 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 9.410 0,61 Skrb. račun
5. VOLKO D.O.O. 6.747 0,44 Osnovni račun
6. HPB D.D. 5.797 0,38 Skrb. račun
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 4.812 0,31 Osnovni račun
8. LOGOŽAR VLADIMIR 3.385 0,22 Osnovni račun
9. DOM IZGRADNJA D.O.O. 3.376 0,22 Osnovni račun
10. BORAS ARIJANA 3.227 0,21 Osnovni račun
Ukupno: 81,69

Kako smo i pretpostavili PBZ je u petak prodao 4600 komada.
Ono što je intrigantno je tko je kupio, jer RBA nije, HPB je kupio određenu količinu, ali prolazili su oni veliki nalozi od po 2000 komada odjednom. Znači niti su mali niti itko iz Top 10.

mozda jedan drugome? ma koga briga.. vidimo se na 200[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close