EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj – na business.hr. Jel vam to nešto znači?

Daj stavi članak ili link. To je vrlo bitno za EIG/ELKA.

Ignore: KressoM, delux


EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj – na business.hr. Jel vam to nešto znači?

mozda znaci da je bolje imat kceri nego sinove?[smiley1]

“Please, God, Just One More Bubble.”

EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj

Business.hr
06.06.2007 15:13

Društvo EIG d.d. započelo je s proizvodnjom toplinske i električne energije za prve klijente u Mađarskoj smanjujući pritom štetne emisije ugljičnog dioksida za više od 50% u usporedbi s tradicionalnim elektranama.
EIG d.d. je kao 97%-tni vlasnik mađarske podružnice postavio prvi decentralizirani objekt za kombiniranu proizvodnju toplinske i električne energije (CHP) pokretan GE Jenbacher-ovim motorima pogonjenim prirodnim plinom. Ova mala elektrana opskrbljivat će toplinom Rózsakert Shopping Center u Budimpešti, a električna energija bit će prodavana lokalnom mrežnom operateru, Elmű Rt. Ukupna vrijednost ovog ulaganja iznosi 1,5 milijuna eura.

Također je preko podružnice koja je u 90-postotnom vlasništvu EIG-a d.d. ugovorena izgradnja sličnog CHP objekta pokretanog GE Jenbacher plinskim motorima za Coca Cola Beverages u Mađarskoj. Ovo 9 MW veliko postrojenje bit će dovršeno u prosincu 2005. godine uz investiciju od oko 8 milijuna eura.

Osim navedenog, EIG d.d. stekao je i 30 postotni vlasnički udio u mađarskoj društvu HMN Energia Kft. koje gradi složenu CHP elektranu snage 12 MW, koja će proizvoditi toplinsku i rashladnu energiju za Teva Pharmaceuticals, a proizvedena električna energija će se prodavati Elmü Rt. Ovaj 11,7 milijuna eura vrijedan projekt trebao bi započeti s komercijalnim radom u prvom kvartalu sljedeće godine, navodi EIG u priopćenju Zagrebačkoj burzi.

SLK:

EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj – na business.hr. Jel vam to nešto znači?

Daj stavi članak ili link. To je vrlo bitno za EIG/ELKA.

Pa znam da vam je bitno, a jel vam ja to moram govorit koji nemam veze sa Elkom!? [smiley5]

Pratite malo zbivanja… [smiley2][smiley2]

No respect


Pa znam da vam je bitno, a jel vam ja to moram govorit koji nemam veze sa Elkom!? [smiley5] Pratite malo zbivana… [smiley2][smiley2]

Pa moramo biti kolegijalni, zato postoji forum, tko bi sve stigao pratiti [smiley2]
Hvala na odličnim vijestima [smiley2]

Ignore: KressoM, delux


EIG-ove tvrtke kćeri grade niz postrojenja u Mađarskoj Business.hr 06.06.2007 15:13 Društvo EIG d.d. započelo je s proizvodnjom toplinske i električne energije za prve klijente u Mađarskoj smanjujući pritom štetne emisije ugljičnog dioksida za više od 50% u usporedbi s tradicionalnim elektranama. EIG d.d. je kao 97%-tni vlasnik mađarske podružnice postavio prvi decentralizirani objekt za kombiniranu proizvodnju toplinske i električne energije (CHP) pokretan GE Jenbacher-ovim motorima pogonjenim prirodnim plinom. Ova mala elektrana opskrbljivat će toplinom Rózsakert Shopping Center u Budimpešti, a električna energija bit će prodavana lokalnom mrežnom operateru, Elmű Rt. Ukupna vrijednost ovog ulaganja iznosi 1,5 milijuna eura. Također je preko podružnice koja je u 90-postotnom vlasništvu EIG-a d.d. ugovorena izgradnja sličnog CHP objekta pokretanog GE Jenbacher plinskim motorima za Coca Cola Beverages u Mađarskoj. Ovo 9 MW veliko postrojenje bit će dovršeno u prosincu 2005. godine uz investiciju od oko 8 milijuna eura. Osim navedenog, EIG d.d. stekao je i 30 postotni vlasnički udio u mađarskoj društvu HMN Energia Kft. koje gradi složenu CHP elektranu snage 12 MW, koja će proizvoditi toplinsku i rashladnu energiju za Teva Pharmaceuticals, a proizvedena električna energija će se prodavati Elmü Rt. Ovaj 11,7 milijuna eura vrijedan projekt trebao bi započeti s komercijalnim radom u prvom kvartalu sljedeće godine, navodi EIG u priopćenju Zagrebačkoj burzi.

jednog dana ova dionica će vrijediti gadne pare. energetska učinkovitost, alternativni izvori, kogeneracija je već neko vrijeme evropska budućnost. Sve više to se probija i u Hrvatsku preko UNDP-a i tu je svijet spreman uložiti značajne pare u Hrvatsku.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

kakvim vijestima? to što treba biti završeno sve do prosinca 2005?

malo zekam…

nema mi druge nego se zae..ti

stari tekst or wtf?

ajme, kako ste nestrpljivi. zadnjih 200 postova a samo 2-3 konstruktivna. pa čemu se čudite? elku je trebalo kupiti i zaboraviti na godinu, dvije, a ovako samo gubite živce. vidite da ste mi ogadili pisanje ovdje . jednostavno, što god da se napiše ne pomaže. strah da ćete izgubiti svu lovu koju imate previše je jak. pa što ste kupili ako niste sigurni u svoju odluku. nemojte reći samo zbog toga što drugi kupuju…smirite se…

Mislim da nakon ovog teksta nema više nikakvih sumnji u kojem smjeru ide ELKA. Vjerujem da su ocijenili i da trebaju krenuti sa punom transparentnošću poslovanja jer se oko vlasničke strukture riješilo što se trebalo.
Sa cijenom 140 kn neka se igra tko hoće, meni je smiješna.

Da ,stvarno ! Cayman bravo….treba pisati konstruktivne postove, a ne ovakve kakve upravo ja pišem [smiley1] Hoćemo analize, komentare, ali ne DAYTRADING KOMENTARE ! imate lijepo druge teme za to !

sve je lako kad si mlad :)


ajme, kako ste nestrpljivi. zadnjih 200 postova a samo 2-3 konstruktivna. pa čemu se čudite? elku je trebalo kupiti i zaboraviti na godinu, dvije, a ovako samo gubite živce. vidite da ste mi ogadili pisanje ovdje . jednostavno, što god da se napiše ne pomaže. strah da ćete izgubiti svu lovu koju imate previše je jak. pa što ste kupili ako niste sigurni u svoju odluku. nemojte reći samo zbog toga što drugi kupuju…smirite se…

evo Cayman.. priznajem da sam sada zadnje kupovao samo zbog ostalih na forumu (misleći taman kako ću im prodati ubrzo)

da sam sebe slušao još uvijek ne bi kupio…

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close