EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega Elvar, da li je ispativo kupiti po 157kn?

Je ako kasnije prodas po 190-200.
Ktko zna, ja kazem da je jer je BV 169, a izvjestaj jako dobar, ali to je vec stara prica

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


boss: ” Kolega Elvar, da li je ispativo kupiti po 157kn? ” da,sigurno će ti iskreno odgovorit,moš mislit jedino ako ga ne zaj…..,pa ni ne očekuješ iskren odgovor

iskren odgovor je: ne znam

može biti isplativo i ne mora
zavisi o samom investitoru, njegovom portfelju i događanja oko same dionice

nema mi druge nego se zae..ti

Hvala “blueman”, i ja mislim da se isplati samo se potajno nadam da bi ciena mogla još malkice dolje kao što je bila i prije 2-3 dana.

Strpljnje je najveca hrabrost. Svi smo vidjeli konsolidirani, znamo bv, znamo po koliko bv-a se inace trze dionice iz istog sektora (kod nas i vani). Od silne rasprave i filozofije imam osjecaj da od sume vise ne vidim drvo, pa si ponovim prve 2 recenice posta.[smiley2]

Čini mi se da ovdje cijenu dosta štopaju daytraderi tipa Elvar. Dajte ljudi pročitajte koju knjigu od Buffeta ili Grahama pa ćete vidjeti da se podcijenjenom dionicom treba nakrcat i zaboravit je na neko vrijeme dok ne stigne do targeta, a ne stalnim kupovanjem i prodavanjem tlačit i sebe i druge.

I nako svog ovog sr…a, cijena nije srušena. Izgleda da svi imamo visoka očekivanja i da ipak postoji povjerenje prema EIG-u i njegovoj budućnost. Današnja cijena na zatvaranju mi daje za pravo na ovakvo mišljenje.


Strpljnje je najveca hrabrost. Svi smo vidjeli konsolidirani, znamo bv, znamo po koliko bv-a se inace trze dionice iz istog sektora (kod nas i vani). Od silne rasprave i filozofije imam osjecaj da od sume vise ne vidim drvo, pa si ponovim prve 2 recenice posta.[smiley2]

recept ti je za to vrlo jednostavan…

ne treba ti filozofija, ne treba ti provjeravanje u što si uložio, poptuno si siguran u ulog, imaš strpljenje =
čekaj target

nema mi druge nego se zae..ti

Hvala Elvar na iskrenom odgovoru.


I nako svog ovog sr…a, cijena nije srušena. Izgleda da svi imamo visoka očekivanja i da ipak postoji povjerenje prema EIG-u i njegovoj budućnost. Današnja cijena na zatvaranju mi daje za pravo na ovakvo mišljenje.

evo nemamo svi – ja prodao…

nema mi druge nego se zae..ti

najveći problem ovdje je velika nezrelost ulagača. sve mora brzo, čim kupiš odmah drugi dan mora narasti, a ja tupim i tupim već od ispod 120 kuna i nitko tada nije kupovati htio. sada svi kupili po 155 i čude se što ne raste. naravno da ne raste kad mnogi prodaju, dosta im je , mnogi kupuju – imaju nadu i očekivanja. ali očekivanja zavaravaju. neće to sutra na 250 kuna nego kako sam rekao, do kraja godine ako bude 200 bit ću zadovoljan. vi bi 200 da bude za tjedan, dva ali tako ne reagira burza. Treba biti strpljiv i naučiti nešto a to je da nema bogatstva preko noći. Zato budite strpljivi, a ovi koji nisu neka prodaju. Ja se uopće ne brinem. Ali vi niste još sazreli.

pusti ih onda da sazriju… kažeš jednom, dvaputa i to je to… moraš ostaviti i prostora za njih da sami dođu to toga.. k tome uvijek će biti novih i neiskusnih koji moraju sazrijevati stoga [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Cayman, ja mislim da će to prije do 200 kn, u biti sve ovisi o iskrcavaču i kad će ispucat municiju. A oni koji su kupili po 150 da bi izašli na 160, za njih nemam nikakav komentar, osim možda da se okrenu dionicama tipa CROR hehehe [smiley1]

New Report

Close