EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


thanx

welcome [smiley2]


Sad je počelo čišćenje na Elki, omjer 31.600/9.400, zadnja 164 kune.

Mauricije istina, ali izgleda da se slabo udara po prodaji. Još uvjek investitori izgleda očekuju da će dobiti po nižoj cijeni od 164 ili čekaju rasplet oko dionice.

dečki, previše je onih koji su u samo tjedan dana ulazili po 1000 komada i jedva čekaju prodati za 15 – 20 kn razlike…

ako niste daytraderi, strpite se još malo, ništa vas ne košta

nema mi druge nego se zae..ti


dečki, previše je onih koji su u samo tjedan dana ulazili po 1000 komada i jedva čekaju prodati za 15 – 20 kn razlike… ako niste daytraderi, strpite se još malo, ništa vas ne košta

ajd elvar, pametan si ti čovjek, kada bi birao izmedju kupnje elke i ddjh sto bi izabrao…nekako mi šmekaju slično, a nemam namjeru diverzificirati, nego kud puklo da puklo

Ovo nitko nije komentirao?

Vaš link

Pozdrav

EIG prodao Adriatic Net d.o.o.
Priopćenje o prodaji udjela u pridruženom društvu je stavilo točku na i neuobičajenom kretanju cijene dionice EIG-a
EIG d.d. (bivša Elka) je jučer prodao 100-postotni udio tvrtki Adriatic Net d.o.o., bivšem vlasniku Iskona, stoji u priopćenju tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi. U priopćenju se navodi da je vrijednost transakcije 25 milijuna kuna, a kupac su Luksuzne vile Istre d.d., društvo kćer najvećeg vlasnika EIG-a, fonda Proficija, koje se bavi nekretninama, ali i pružanjem širokog spektra turističkih usluga. Tvrtka Adriatic Net je registrirana za savjetovanje u vezi s poslovanjem i upravljanjem, za upravljačke djelatnosti holding društava i trgovinu, a temeljni kapital iznosi 18,25 milijuna kuna.
Ovim priopćenjem je EIG otkrio razlog pojačane trgovine i rasta cijene dionice zadnjih nekoliko dana koja je prilično zbunjivala analitičare.

Pa sigurno nije slučajno jače trgovanje.

@vorda
već je stavljeno… možda da ti komentiraš? mi što smo imali za reći smo rekli… (vidi se koliko znamo)


@mauricije

evo lijepog komentara…

sretno svima a i meni

nema mi druge nego se zae..ti

Nije bio ovaj članak da se razumijemo, barem ne da Uprava objašnjava da ima izvanredne prihode[smiley2].

Tko će kome,
ako neće svoj svome.

Ne znam šta je taj Adriatic d.o.o. značio EIG-u i sa kojim je udjelom sudjelovao u ukupnoj dobiti holdinga – ali jedno je sigurno – temeljni kapital je bio 18,5 mil. kn – dakle to je bilo u financijskoj imovini EIG-a. Sad je EIG prodao Adriatic d.o.o. za 25 mil. kn – znači 18,5 mil. kn mu se smanjila financijska imovina, ali za 25 povečala potraživanja ili novac –

Kako god bilo, dobit je 6,5 mil. kn i to bi trebalo biti tako prikazano u FI-u za 2. kvartal



@vorda
već je stavljeno… možda da ti komentiraš? mi što smo imali za reći smo rekli… (vidi se koliko znamo)

Ja bi samo komentirao da će ovo rezultirati izvanrednom dobiti od cca 7M kn.

Pozdrav

Pa će biti uduplo dobit, neka, neka.

možda… možda neće… samo ja bi volio još neki komentar.. ovo svi znamo

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close