EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ANRICOM: ” zanimljiv članak ,upravo ono o čemu sam govorio neki dan,a svi ste me pljuvali Vaš link ” Ne baš svi.

ljudi moji ako vi na osnovu ovakvih članaka (u kojima nema niti jednog argumenta nego isključivo razmišljanje novinara koji ne razumije fundamente struke o kojoj piše) kupujete ili prodajete dionice sretno vam bilo, ali u principu većina novinara je takva samo nas ovakvi članci više pogode jer se dotiču naših penez (bilo pzitivno bilo negativno)…
ovu dionicu neće niti podignuti niti srušiti članak te vrste i u tim novinama

Luka Rijeka jest precjenjena prema FI-u samo sto Vukorepa i drustvo ne prikazuju ulaganja i rezultate kako treba, a izvjestaji kasne mjesecima
samo sto su ugradili dizalice za kontejnere utuceno je preko 150milj kn sto nigdje nije prikazano, strpi se doci ce vrijeme kad ce napravit revalorizaciju nekretnina i postrojenja i sve ce isplivat.
Elka ima lijepu buducnost, plin je kao energent jako zanimljiv, cak se i Pirsic(eko uduga) ne buni protiv njega

avax10:

Ne dao Bog da se Proficio uključi u rasprodaju, onda smo stvarno nahebali

Meno je baš drago što se pojavio taj veliki nalog jer bi većina s foruma rekla, prodao danas, 10% u jednom danu i slična s.anja.
Treba zaraditi 10-15-20%, nije to lako, neka treba se malo potruditi.
Također, neki će ispasti jer nemaju strpljenja čekati.

I za Luku Rijeku su govorili da je precijenjena na 200 kuna, još uvijek to misle samo što je sada na 500 kuna.

I za kraj, što god tko mislio, lijep rezultat Elke na tromjesečju, pa i opravdan rast.

mark1:

ANRICOM: ” zanimljiv članak ,upravo ono o čemu sam govorio neki dan,a svi ste me pljuvali Vaš link ” Ne baš svi.

ljudi moji ako vi na osnovu ovakvih članaka (u kojima nema niti jednog argumenta nego isključivo razmišljanje novinara koji ne razumije fundamente struke o kojoj piše) kupujete ili prodajete dionice sretno vam bilo, ali u principu većina novinara je takva samo nas ovakvi članci više pogode jer se dotiču naših penez (bilo pzitivno bilo negativno)…
ovu dionicu neće niti podignuti niti srušiti članak te vrste i u tim novinama


pasko je lighter i vjerojatno ceka priliku za jeftin dokup 🙂

u business.hr ima dva tri novinara izvan serijskam ovo ostalo su laprdala

Ovi fondovi što kupuju elku za milione kuna nit su počeli kupovati zbog članka nekog nesposobnog i potplaćenog novinarčića nit će prestati kupovati. A od nas sitnih tko će se uplašiti neka proda ali to neće utjecati na cijenu.
Ja čekam 300-tku![smiley1]


u business.hr ima dva tri novinara izvan serijskam ovo ostalo su laprdala

sve to stoji i ne mislim ništa drugačije…

no ipak, i za TNSA su novinarčići i razni investicijski savjetnici i menađeri govorili svašta, na forumima su ih svi proglašavali laprdalima ali cijena se (kako je ono reko na Belju neko – cviljugi) već dobranih 6 mjeseci…

nema mi druge nego se zae..ti

Ima jedna razlika, Uprava je prodala banku, a dobit sakrila, tu je razlika, a tekst tog istog novinarčića vezanog za TNSA je bio pun mržnje prema njoj iz samo njemu poznatih razloga.

Najbolji je ovaj dio na kraju teksta:

“Napomena: Sukladno članku 105a. stavak 1. Zakona o tržištu vrijednosnih papira autor teksta obavještava da nije, niti je ikada bio vlasnik spomenutih dionica. Obavijest se odnosi i na povezane osobe u smislu Zakona.”

Vjerujem mu kao i HANFI.

toćno, slažem se…

ali ono što si napisao da ljudi ne vole mistićne dionice se isto tako odnosi i na ELKU i njenu upravu… tj. ne možeš biti siguran da se takve stvari isto i ovdje neće dešavati…

u tome i je ćar burze… nitko nije siguran i svašta se može desiti… a forum bi volio da predstavlja mjesto iznošenja različitih pristupa bez napadanja i sa dubokim odmakom svatko za sebe

nema mi druge nego se zae..ti

prodajte Elku i kupite Podravku koja je imala 40 mil gubitaka. Ima vam puno 8000 zaposlenih ( nema veze kaj ništ ne rade), prihode oko 3 milijarde( nema veze kaj su rashodi veći) a sad će i “smanjiti” troškove preseljenjem u Zagreb.[smiley2]


toćno, slažem se…

ali ono što si napisao da ljudi ne vole mistićne dionice se isto tako odnosi i na ELKU i njenu upravu… tj. ne možeš biti siguran da se takve stvari isto i ovdje neće dešavati…

u tome i je ćar burze… nitko nije siguran i svašta se može desiti… a forum bi volio da predstavlja mjesto iznošenja različitih pristupa bez napadanja i sa dubokim odmakom svatko za sebe

Istina to što kažeš, upravo je čar u tome, i podiže adrenalin.

Kod Elke imamo sljedeće:

– jedinična vrijednost dionice nije skupa (150-160 kuna), naizgled nebitan detalj, ali netko i na temelju toga ulaže,
– velike količine prošle po 150 kuna,
– ušlo puno malih vjerujući u siguran rast,
– poslovanje s dobiti za 1 Q,
– mističnost odakle odjednom dobit,
– nakon rasta uključenje pametnog novinara u raspravu,
– cijena ispod BV,
– postavljeni veći nalozi lipu iznad jučerašnjeg limita.

Ima sigurno još, kako god zvučalo, mene malčice podsjeća na DDJH, ako ništa drugo sviđa mi se tolika likvidnost.

ja sam ti Vaga u horoskopu (možda nije ni bitno ali da naglasim ovo slijedeće)

s druge strane isto tako imamo:
– godinama ELKA posluje s nulom i još uvijek postoji nepovjerenje ulagača
– HPB fondovi uletili i izletili na porast od cca 20%
– svi duži igrači izletiti i prodali brdo dionica a u top10 ne vidim niti jednog poštenog kupca
– igre oko skrivanja iza skrbničkih računa može biti dobar kupac a može biti i pretakanje iz šupljeg u prazno i od tuda i toliki prometi

Ja sam samo u jednom trenutku ipak odlučio si smanjiti izloženost jer pojavom onog velikog naloga ako ništa drugo sam shvatio da igre neće biti još gotove…

nema mi druge nego se zae..ti

jos malo pa je vrijeme skupstina.. trebalo bi se pobrinuti da bar neki od nas, kojima je najvise stalo (oni s najvise utucenih para[smiley2]) sudjeluju.. a u svakom slucaju pokupe papire za skupstinu pa da ih ovdje lijepo razdijelimo

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Dajte mi molim vas objasnite nes, ja sam jos mlad i neiskusan al sam procitao knjigu Kako to radi W.Buffet sta znaci jednoj zagrebackoj banci 6.4 miljuna kuna? meni se cini da se tu vodeci ljudi fondova igraju one stare igre A.P.P , ak prođe prođe, mozda cisto iz zafrkancije da mogu reci da imaju green field investicije, a i da si namjestaju prinose,fondovima je najlakse je ostvariti prinose ulaganjem u neke misticne i donedavno nelikvidne dionice. Meni se čini da je ovo neka investicija a la W.Buffet, sretno svima koji ste unutra, mozda kupim i ja za 2000kn Elke ali budem to stavio na ime svog 6 mjesecnog djeteta sta kazete [smiley2]

Zaba si ne namjesta prinos sa Elkom.
Da im skoci 10% dionica za jedan ZB Aktiv ako je rijec o Zagrebackoj to je 0.0001% rast NAV-a

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close