EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajmo rezimirat sve : PBZ prodaje, danas je vjerojatno na 2xxxx dionica. Još 2-3 dobra dana i oni su vani. Nitko drugi zasad ne prodaje. TA šapće idemo gore. Sve govori u prilog da do kraja tjedna ovo mora eksplodirati

Interesantno.
Meni TA pokazuje upravo suprotno

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ako se gleda P/E TTM onda ELKA nije dobra. U plusu su malo više od 2 miliona. Ono što je kod nje zanimljivo je 1Q 2007 i ako gledamo samo njega uz pretpostavku nastavka takvih rezultata dolazimo do nekog grubog ballpark estimate od 15 kn EPS na godišnjoj razini što daje P/E 10 a to je na našem tržištu ne dobro nego bajka.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da je burza predvidljiva bilo bi lako, zato ljudi strpljenje i ne dajte se živcirati.

Naravno da je ovo suhoparna matematika koja zanemaruje hrpu stvari, a i govorimo o D.D.u koji ima ukupno 13 miliona kn prihoda…… ali evo:

Ovi brojevi u mom prethodnom postu su za nekonsolidirane izvještaji, konsolidirani je još bolji 1Q.

U grubo: neto dobit 1Q 7,5 miliona x 4 = 30 miliona što dijeljeno sa 1,536,613 dionica daje EPS 19,5

Sa P/E 10 ELKA je na 195 kuna
Sa P/E 16 (nekakav S&P 500 average) ELKA je na 312 kuna
Sa P/E 25 (što je prosjek CROBEXa minimalno) ELKA je na 487 kuna

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

mislim da ce sutra biti guzva na kupnji ELKE. ja sam srecom danas uspio kupiti lijepu kolicnu kad je bila na rasprodaji. sutra bi iskrcavanje PBZa moglo biti gotovo. a onda ce i ova dionica stopama SNBA, DDJH, IPKK, JDOS i mnogih drugih. obrazac smo svi dobro usvojili. barem se nadam….

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Da je burza predvidljiva bilo bi lako, zato ljudi strpljenje i ne dajte se živcirati.

Hvala,Mauricije!Jednostavno je tako,dobro govoriš…

Novac je kisik burze!


mislim da ce sutra biti guzva na kupnji ELKE. ja sam srecom danas uspio kupiti lijepu kolicnu kad je bila na rasprodaji. sutra bi iskrcavanje PBZa moglo biti gotovo. a onda ce i ova dionica stopama SNBA, DDJH, IPKK, JDOS i mnogih drugih. obrazac smo svi dobro usvojili. barem se nadam….

Možemo tu dodati rasprodaju BLJE na 50-100 kn, LKRI na 100-150 kn, HDEL na 450-500 kn itd…Da, sutra bi stvarno mogla biti gužva za preostalih 20.000 komada. Iako sam krcat ELKA-om (i danas dokupio), razmišljam da uzmem još malo sutra jer poslije će biti samo – puno skuplje jer kad više ne bude iskrcavanja, pravac je jasan -prema gore.

Ignore: KressoM, delux

Kada svi govorite o ovih 20k komada kojih je ostalo, nitko ne spominje mogućnost da možda nije donijeta odluka za potpuno iskrcavanje PBZ-a ili barem ne do kraja na ovoj razini. Ne znam koliko dugo se još možemo nadati jeftinom dokupu.

Znači od početka 5. mjeseca prošlo cca. 135.010 dionica po prosječnoj cijeni od 150 kuna.
Samo danas je prošlo 16.374 dionica, prosječna 150,21 kn.
Zanimljivo.


Znači od početka 5. mjeseca prošlo cca. 135.010 dionica po prosječnoj cijeni od 150 kuna.
Samo danas je prošlo 16.374 dionica, prosječna 150,21 kn.
Zanimljivo.


Šta ti znaci “zanimljivo”?

[color=black][/color]Sreca je na mojoj strani.


Kada svi govorite o ovih 20k komada kojih je ostalo, nitko ne spominje mogućnost da možda nije donijeta odluka za potpuno iskrcavanje PBZ-a ili barem ne do kraja na ovoj razini. Ne znam koliko dugo se još možemo nadati jeftinom dokupu.

Moguće, moguće. Ja sam se i tako dobrahno nakrcao pa što se mene tiče može već i danas početi rasti prema BV-u. [smiley1]

Ignore: KressoM, delux


Šta ti znaci “zanimljivo”?

Zanimljivo, interesantno, kako hoćeš.

New Report

Close