EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zvonac:
ne razumijem u čemu je problem što EIG d.d. (odnosno “naša” Elka) ima jednu zaposlenu osobu?? isto tako ne razumijem u čemu je problem što im je prihod isključivo financijski, pa riječ je o holding društvu, čija imovina je cca. 65% financijska a ostalo otpada na razna potraživanja(za kredite, depozite isl…), zato je normalno da im je prihod financijski (to je njima poslovni prihod) jedino o čemu možemo polemizirati je komentar da društva grupe nisu ostvarila prihode od prodaje??? prodaje čega?? (eventualno nekih udjela) njihova je imovina isto tako gotovo u cijelosti financijska, te iz iste generiraju prihode, financijske normalno (govorim za ove dve tvrtke iz Hrvatske, za Eig iz Mađarske ne znam) ovo je sasvim normalna struktura prihoda za ovakve tvrtke, pa ljudi nije ovo neka trgovačka ili građevinsk tvrtka !! “

Zvonac svašta si nadrobio ovdje , ali papir svašta trpi. A izvješće kao da je od neke banke.


zvonac:
ne razumijem u čemu je problem što EIG d.d. (odnosno “naša” Elka) ima jednu zaposlenu osobu?? isto tako ne razumijem u čemu je problem što im je prihod isključivo financijski, pa riječ je o holding društvu, čija imovina je cca. 65% financijska a ostalo otpada na razna potraživanja(za kredite, depozite isl…), zato je normalno da im je prihod financijski (to je njima poslovni prihod) jedino o čemu možemo polemizirati je komentar da društva grupe nisu ostvarila prihode od prodaje??? prodaje čega?? (eventualno nekih udjela) njihova je imovina isto tako gotovo u cijelosti financijska, te iz iste generiraju prihode, financijske normalno (govorim za ove dve tvrtke iz Hrvatske, za Eig iz Mađarske ne znam) ovo je sasvim normalna struktura prihoda za ovakve tvrtke, pa ljudi nije ovo neka trgovačka ili građevinsk tvrtka !! “

A zašto bi ti citirao kako nudi poslovni, kad možeš na svoj ***obrisano*** način.

Zvonac svašta si nadrobio ovdje , ali papir svašta trpi. A izvješće kao da je od neke banke.

laki t.

mark1:
” zvonac:
” ne razumijem u čemu je problem što EIG d.d. (odnosno “naša” Elka) ima jednu zaposlenu osobu?? isto tako ne razumijem u čemu je problem što im je prihod isključivo financijski, pa riječ je o holding društvu, čija imovina je cca. 65% financijska a ostalo otpada na razna potraživanja(za kredite, depozite isl…), zato je normalno da im je prihod financijski (to je njima poslovni prihod) jedino o čemu možemo polemizirati je komentar da društva grupe nisu ostvarila prihode od prodaje??? prodaje čega?? (eventualno nekih udjela) njihova je imovina isto tako gotovo u cijelosti financijska, te iz iste generiraju prihode, financijske normalno (govorim za ove dve tvrtke iz Hrvatske, za Eig iz Mađarske ne znam) ovo je sasvim normalna struktura prihoda za ovakve tvrtke, pa ljudi nije ovo neka trgovačka ili građevinsk tvrtka !! ”

A zašto bi ti citirao kako nudi poslovni, kad možeš na svoj ***obrisano*** način.

Zvonac svašta si nadrobio ovdje , ali papir svašta trpi. A izvješće kao da je od neke banke.

——————————————————————————–
„Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao.“

Bubuleja ????????[smiley1]

Inteligentni investitor, str. 255:
Vrijednost dionice = tekuće (normalne) zarade x (8,5 + dvostruka očekivana godišnja stopa rasta) ili za Elku:

236,72 = 7500000 x 48,5=363750000 mil i podijeljeno sa broj dionica
363750000/1536613 = 236,72 kn

Znači trenutna vrijednost dionice je 236,72 kune ako uzmemo u obzir (što sam na više mjesta pročitao) da je očekivana godišnja stopa rasta 20 %, ali ja se nadam i više. [smiley1]

A zašto bi ti citirao kako nudi poslovni, kad možeš na svoj ***obrisano*** način. Zvonac svašta si nadrobio ovdje , ali papir svašta trpi. A izvješće kao da je od neke banke. ” ——————————————————————————–

ako ti nije jasno ovno što sam napisao, onda tvome novcu nije mjesto u Elki, a tvome pisanju definitivno ne na ovoj temi, ako te stvarno zanima daj si truda pa pogledaj bilancu recimo Agrokora (to ti je ono veliko holding društvo) pa pogledaj koliki im je udio financijskih prihoda, a što se tiče tvog komentara da je izvješće kao od banke, to ti je jedina na tragu neke pameti na ovoj temi, jer se Elku ponajbliže može usporediti s nekim investicijskim društvom….

a komentar poslovnog je njihova stvar, odnosno na dušu njihovom uredniku ko mu sve piše za list, a vjeruj mi ja znam neke ljude koji pišu tamo i poznat mi je način na koji “skupljaju” tekstove, ali svako nek čita sve i nek sam prosudi…

jedino mi je žao što su moderatori obrisali jedan pridjev iz tvog posta, taj bi vjerovatno dočarao svu osebujnost tvog karatkera i bio bi dodatni argument tvojim tezama, koje zapravo i nemaš nego samo pišeš gluposti, a siguran sam da ćeš i dalje nastaviti

Ne znam zašto se ti Zvonac nerviraš? Pa na svakom temi imaš tzv. stopere.

Alternativna energija – doprinos očuvanju okoliša

Cilj naših aktivnosti u energetskom poslovanju je omogućiti klijentima ALTERNATIVAN izvor energije. To znači ponuditi ekološki prihvatljivo energetsko rješenje koje će zadovoljiti sadašnje i buduće potrebe za energijom pod povoljnijim uvjetima.

EIG-ova ALTERNATIVNA energetska rješenja su decentralizirani energetski sustavi koji su u naravi energane manje i srednje veličine. Korištenjem kogeneracijskih jedinica (CHP) – u mogućnosti smo isporučiti električnu, toplinsku i rashladnu energiju iz istog izvora.

Naše dosadašnje iskustvo u izgradnji i upravljanju ovakvim projektima jamstvo je unapređenja energetskih sustava naših korporativnih klijenata bez njihovog sudjelovanja u investiciji ili financiranju projekta na bilo koji način.

Vaš link

Također, u svibnju 2007. godine je prošlo:

115.750 komada po prosječnoj cijeni od 150 kuna, a famozni BV je 169,54 kn.


Također, u svibnju 2007. godine je prošlo: 115.750 komada po prosječnoj cijeni od 150 kuna, a famozni BV je 169,54 kn.

Mark1 – gle sad…, pazi pažljivo…ja sam sada citirao mauricija i to sam postigao pritisnuvši u desnom dijelu dolje u njegovom postu jednu “kućicu” na kojoj piše “citiraj”…, tako da se recimo u tvom postu kojeg trenutno možebitno pišeš gore pojavi isti taj tekst i navod “quote=ime onoga koga citiraš… – vidi sad…, ako je taj navod predugačak, možeš dio i izbrisati tako da navedeš samo misao koju ćeš komentirati…, tako da ti post ne izgleda kao doktorat…, no nikada ne briši tekst u okomitoj zagradi jer on naređuje da se neki tekst navodi i taj tekst je ukošen i pomaknut udesno tako da bi se razlikovao od tvog teksta kojim nešto komentiraš….
Kao što vidim ti kopiraš tekst drugih, često ga boldiraš i onda komentiraš – a to je pogrešno…

Ne znam koju su ti uopće porivi da pišeš na ovoj temi…, nekako si sav ultra negativno nastrojen, ne znam da li imaš dionice ELKA-R-A, no ako imaš – kao što ti cayman lijepo kaže prelistaj si čitavu temu i možda dobiješ neku sliku o ovoj dionici…,
Ako pak nemaš ovu dionicu i ne želiš je imati – ne vidim razloga uopće da pišeš na ovoj temi, a ako već želiš pisati – napiši nam nešto argumentirano što možemo svi iskoristiti…
Ako nemaš ovu dionicu, a želiš je imati – razlog tvog pisanja može biti, a već se puno puta isto dokazalo, samo pokušaj da dionica ide cjenovno dolje kako bi mogao ući na željenoj cijeni…
Toliko…., od mene…, pokušaj više puta citirati – vježbaj marljivo, čak i ne moraš pritiskati ovo magično “pošalji” već samo vježbaj…[smiley2]


Ne znam zašto se ti Zvonac nerviraš? Pa na svakom temi imaš tzv. stopere.

ja bi samo primijetio da isto tako na svakoj temi imaš gomilu ‘nadobudnih’ koji olako jednog člana koji za razliku od drugih ima možda samo jednu dozu odstojanja od ‘nadobudnosti’ prozivaju da je ‘stoper’…

jer kao ako ima odstojanje (neovisno o načinu zbog čega i kako) taj je onaj koji pokušava cijenu spustiti…
a ako je nadobudan taj ne pokušava cijenu dizati, ta on samo priča istinu [smiley2]

što se mene tiće, ja ne pokušavam cijenu niti dizati niti spuštati jer ne smatram da sam toliko veliki, meni je isplativije zarađivati u međuvremenu na razlikama cijena

nema mi druge nego se zae..ti

mauricije:

Ne znam zašto se ti Zvonac nerviraš? Pa na svakom temi imaš tzv. stopere.

ja bi samo primijetio da isto tako na svakoj temi imaš gomilu ‘nadobudnih’ koji olako jednog člana koji za razliku od drugih ima možda samo jednu dozu odstojanja od ‘nadobudnosti’ prozivaju da je ‘stoper’…

jer kao ako ima odstojanje (neovisno o načinu zbog čega i kako) taj je onaj koji pokušava cijenu spustiti…
a ako je nadobudan taj ne pokušava cijenu dizati, ta on samo priča istinu [smiley2]

što se mene tiće, ja ne pokušavam cijenu niti dizati niti spuštati jer ne smatram da sam toliko veliki, meni je isplativije zarađivati u međuvremenu na razlikama cijena


ti si shorter[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Opet Elvar puno priča a ništa ne kaže. Za tvoju informaciju kako se Elka prčka oko 150 kuna neko vrijeme umjesto da si ulazio i izlazio i uzimao po 2000 kuna i gomile brokerskih provizija mogao si:

– kupiti Mediku po 16.000 kuna, bila je nedavno čak i na 19.500 kuna
– kupiti IGH
itd.

Znači, tvoj uspjeh osvajanja po 2.000 kuna je bezveze jer ako Elka stoji ima boljih prilika, što ne znači da će stajati još puno.
Za lovu od svega nabrojanog mogao si kupiti brodskog poda za 4 kuće, ovako 2000 po 2000 možda i skupiš nešto.
Očekivao sam malo više od tebe.

opet Mauricije ima osobnih problema i pokušava ih rješavati sa drugim članovima…

Samo jedno… nisam mogao i želio kupovati ne znam što jer želim biti i ostati u ELKI… da sam bio potpuno siguran da će stajati na mjestu to bi i napravio… a to što ti očekješ od mene išta ili ništa meni u mom novčaniku ne dodaje novac zato malo oladi

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close