EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto nešto ne pokazati ako je pozitivno?

Da bi se jeftino kupilo.

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]


Dajem podršku našem caymanu.

Zabrinut ću se kad bude prestao pisati na ovoj temi.[smiley2]

A što da više napišem. napisao sam apsolutno sve što sam mogao naći. a sad je na kolebljivcima da ili prodaju ili drže. u svakom slučaju, trebaju se primiriti jer ako im ovo udara na zdravlje, onda bolje ne baviti se ulaganjem. nemam zato više puno za pisati, ali ako nađem koju novu vijest, naravno da ću pisati. sad treba čekati iduću stanicu. ja se ispod 220 kuna neću zadovoljiti.[smiley2]


Naš EIG (ili Elka) je večinski vlasnik mađarske firme EIG, ta firma bi trebala imati tvornice za energiju. Brijem da je porasla vrijednost dionica te firme pa tako i financijski prihodi našeg EIG-a. Al opet, ko će ga znati. Kako god bilo da bilo, nešto mora da radi ta naša Elka, bilo bi lijepo saznat, a ne ovako, niko živ ne zna s čim se ustvari bave.

Bitno je da se kupuju dionice, a to čime se bave izgleda da nikome nije bitno.

molio bih one koji vise prate ovu dionicu da li mi mogu objasniti pricu oko Auctora.

Usao je 16.05. sa 10.000 dionica
17.05. je prodao jedno 3k komada
danas je ispao iz TOP10.

u tom intervalu je cijena stalno bila oko 150. koja je to prica???[smiley8]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


molio bih one koji vise prate ovu dionicu da li mi mogu objasniti pricu oko Auctora.

Usao je 16.05. sa 10.000 dionica
17.05. je prodao jedno 3k komada
danas je ispao iz TOP10.

u tom intervalu je cijena stalno bila oko 150. koja je to prica???

Točno to, meni je iskreni drago ako nema Auctora, ali nekako mislim možda malo za.ebava pa se opet bacio pod onaj prvi skrbnički RBA. Ako je cijelo vrijeme cijena 150 kuna onda ulazak/izlazak baš i nema smisla.

znam ja!
referent je nešto krivo razumio šefa[smiley2]

u tom intervalu je cijena stalno bila oko 150. koja je to prica???[smiley8]

Usli prekasno, ocekivali rast, skuzili da su zakasnili, rezu poziciju? Jedino objasnjenje koje ja vidim.

skype - ivek1234


Usli prekasno, ocekivali rast, skuzili da su zakasnili, rezu poziciju? Jedino objasnjenje koje ja vidim

podcijenjuješ Auctor jako, nisi u pravu

ne razumijem u čemu je problem što EIG d.d. (odnosno “naša” Elka) ima jednu zaposlenu osobu??
isto tako ne razumijem u čemu je problem što im je prihod isključivo financijski, pa riječ je o holding društvu, čija imovina je cca. 65% financijska a ostalo otpada na razna potraživanja(za kredite, depozite isl…), zato je normalno da im je prihod financijski (to je njima poslovni prihod)
jedino o čemu možemo polemizirati je komentar da društva grupe nisu ostvarila prihode od prodaje???
prodaje čega?? (eventualno nekih udjela) njihova je imovina isto tako gotovo u cijelosti financijska, te iz iste generiraju prihode, financijske normalno (govorim za ove dve tvrtke iz Hrvatske, za Eig iz Mađarske ne znam)
ovo je sasvim normalna struktura prihoda za ovakve tvrtke, pa ljudi nije ovo neka trgovačka ili građevinsk tvrtka !!

zvonac:
” ne razumijem u čemu je problem što EIG d.d. (odnosno “naša” Elka) ima jednu zaposlenu osobu?? isto tako ne razumijem u čemu je problem što im je prihod isključivo financijski, pa riječ je o holding društvu, čija imovina je cca. 65% financijska a ostalo otpada na razna potraživanja(za kredite, depozite isl…), zato je normalno da im je prihod financijski (to je njima poslovni prihod) jedino o čemu možemo polemizirati je komentar da društva grupe nisu ostvarila prihode od prodaje??? prodaje čega?? (eventualno nekih udjela) njihova je imovina isto tako gotovo u cijelosti financijska, te iz iste generiraju prihode, financijske normalno (govorim za ove dve tvrtke iz Hrvatske, za Eig iz Mađarske ne znam) ovo je sasvim normalna struktura prihoda za ovakve tvrtke, pa ljudi nije ovo neka trgovačka ili građevinsk tvrtka !! ”

Rečeno je da je ELKA gotovo stopostotni vlasnik tri tvornice u Mađarskoj. Ako te tvornice išta rade onda bi ELKA trebala imat neki prihod , a ovako svega 170000,oo kn dobiti.
A što se tiče jednog zaposlenog valjda bi netko reagira na taj podatak u izvješću da nije ispravan , prvenstveno ZG burza koja izvješća objavljuje ili revizor.


…. A što se tiče jednog zaposlenog valjda bi netko reagira na taj podatak u izvješću da nije ispravan , prvenstveno ZG burza koja izvješća objavljuje ili revizor.

Zg burza, a pogotovo revizor ne bi reagirali na neispravne podatke. Zg burza ima određene obrasce za FI koji imaju svoje određene kontrole i to je sve. Tako se mogu naći i izvješća bez upisa podataka o kapitalu u rezervama iako je u bilanci stanja (pasiva) vidljivo da imaju kapitala i rezevi. No, što možemo? Da zovemo burzu ili firmu da im izvješća ne valjaju….?

Vezano za gornji post – ne znači da elka ima više zaposlenih nego ih je navedeno u izvješću.

Možda bi trebali tražiti od regulatora tržišta da promjene općenito način izvješćivanja (ponajprije mislim na komentare uz izvješća koja su u većini slučajeva više nego smiješna jer ne kazuju ama baš ništa, a trebala bi kazivati puno toga. Možda je to namjerno jer veliki investitori informacije dobiju i bez izvješća, a mi mali investitori neka se snalazimo….

New Report

Close