Država kod kuće traži 3 milijarde kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Država kod kuće traži 3 milijarde kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

tamo negdje krajem svibnja je bila neka prica da ‘Točan broj korisnika povlaštenih mirovina prema informacijama Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje iz veljače 2010. je 181.224, a država za to izdvaja više od 700 milijuna kuna mjesečno’…
pa je koji dan kasnije, pocetkom lipnja, islo nesto opcenito: ‘prema podacima iz Ministarstva financija, za mirovine je u pet mjeseci ove godine izdvojeno ukupno 14,6 milijardi kuna, od čega je iz doprinosa naplaćeno 7,8 milijardi, a dodatno je iz proračuna osigurano 6,8 milijardi kuna’…

drugovi, bre, sto onda znace ove pisljive 3 milijarde kuna ?
koje, uz prepostavku da će doprinosi ostati na razini 7,8 milijardi, pokrivaju izdatak iz proracuna samo za mirovine za vise nego manje cak 2 usrana mjeseca u godini…

da je i 30 bilo bi malo… jelte… samo to sam hteo da kazem…
ostalo nedavno vec rece nas drug i brat dragutin rale lesar: ‘Prije pet godina za mirovine bivših saborskih zastupnika i članova Vlade izdvajalo se približno četiri milijarde kuna, danas se izdvaja nešto manje od osam milijardi, a za četiri godine, s obzirom na priljev novih korisnika, izdvajat ćemo 11 milijardi kuna’

i, naravno, glazbena podloga: http://www.youtube.com/watch?v=Goc60da3VWE

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Sva sreća pa je svinjče prodalo krajem prošle godine 1,5 milijardi dolarskih obveznica po 6,75%, dok je dolar bio cca 4,8 kuna i još se svinjče hvalilo kako je to neviđeni uspjeh.
Blago nama sa ovakvim stručnjacima…

Imam par pitanja i bio bih sretan ako mi netko može odgovoriti.
1. Jel može bilo tko kupiti te obveznice?
2. I kolika bi mogla biti cijena obveznica?
3. Gdje se mogu kupiti obveznice?
Unaprijed zahvaljujem

@Herz
1.) da
2.) pogresno formulirano, inace oko nominale…vj. koliki div. prinos a za to je prerano (vidi 3.)
3.) razno…najbolje nazvati (anj)vece banke i preko njih

New Report

Close