DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 22:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


valjda pukli živci 🙂

Zato si ti odabral pravi nick za Dalekovod,saka čast,tu ti bu ziher dobro došel.Pozdrav ! P.S – nedaj bog dobrog(solidnog)izvješča,mogli bi završit ko HT !!



kolega profesor, što očekujete od izvješća?
što znači ni spektakularno dobro ni loše?

a šta će biti ćemo vidjet, pa prelistajte temu koliko je samo poslova DLKV objavio i ove i prošle godine, pa ćemo sutra vidjet rezultate i biti pametniji [yawn]

Znači oko 50 mil. kn +- 5 mil.kn

Ma jako mi je dobro poznato koliko su poslova dobili….i koliko još kane dobiti…pa ne ulažem plaću u kompanije koje nisu profitabilne niti perspektivne…
Ali… pogledajte početak radova svih poslova (izuzev Norveške dobiven u proljeće 2010.)…..
Svi veći ino poslovi zapravo većinom još nisu krenuli nego tek kreću….
Budućnost, ovdje se kupuje budućnost……

[/quote]

da li je to kumulativno ili samo 4 kvartal?

2008 je dobit bila 88 milijuna
2009 je dobit bila 91 milijun (mojedionice.hr)

po meni sve ispod 90 milijuna za ovu godinu bi bilo loše ( kumulativno).
iznad 100 bi bilo odlično i znak da su prevladali krizu, da su našli alternativna tržišta.
ako bude iznad 100milja dobiti za 2010 ja kupujem, sve do 350 mi je jeftino.

za dobit izmedju 80 i 90 milja, ovo je fair cijena, a i 2009 sa dobiti od 91 milijun i s više poslova bila 340kn.ispod 80m dlkv me ne zanima iznad 300kn.

prošle godine je 4Q bio najbolji ako se ne varam?

uostalom, ko će financirati sve te poslove obzirom na trenutnu bilancu dalekovoda??banke?čisto sumnjam ako profitabilnost padne.a ako se to desi moglo bi biti većih problema.osobno mislim da zato insajderi i prodaju.ne prodaju takvi likovi dionice zbog jednog izvjesca, bilo ono ovako ili onako.
pa nismo ni mi naivni.

živi bili pa vidjeli

[undecid]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Kumulativno, naravno

Ne možaš se uspoređivati sa prošlom godinom dok su se ugovarali poslovi 2007. i 2008.

Prema mojoj procjeni, sve iznad 55-60 mil. bi bilo jako dobro (kumulativno)

Mirovinci drže dionice, mirovinci bi kupili obveznice i dali kapital…

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Nije dobro….

Nema još izvještaja, kao da čekaju samo zatvaranje burze, za objavu.

to bi bilo cca 15 milja u 4Q.

malo je to kume, prilično malo za ovu cijenu [shocked]
ako bude tako, a moglo bi, neće me vidjet iznad 260kuna, jer bi PE bio 15, što je puno za firmu s ovoliko puno duga.
ne kažem da će cijena past tamo, ali nisu mi definitivno zanimljivi po ovim cijenama [yawn]
ali 4Q im je znao bit najbolji, moguće da izbace nešto odlično cca 50milja što bi opravdalo ovu cijenu, čak malo i veću.

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Da je dobit 70, 80 milja sad bi već cijena bila 1000 kn. Očekujem gubit 50-100 milja i to je onda ekvivalentno ovoj cijeni od 311 kn. Da se očekivala ovakva dobit od 80 milja kak ti pričaš dionica nebi pala sa 2000 kn na 200 kn. Ali što se ja uopće zamaram tu sa nekim drukerima…. [shocked]

lojtrice,

prošle godine je dobit bila 90milja a cijena dionice po objavi tog izvješća se vrtila oko 340kuna.
ajde odmori malo, umorio si se za danas [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Ono što sam ja načuo je da se očekuje u 4Q gubitak od cca 30 – 35 mil, što bi bilo cca 0 – 5 mil dobiti kumulativ, i obzirom na objavljene natječaje da je to ukalkulirano u navedenoj cijeni od 310 – 320 kn, kad bi i ako bi bila dobit ostvarena u 4Q ubrzo bi je vidjeli na 350 kn,

Samo me je iskreno strah ovih iz uprave što su izlazili


lojtrice,

prošle godine je dobit bila 90milja a cijena dionice po objavi tog izvješća se vrtila oko 340kuna.
ajde odmori malo, umorio si se za danas [thumbsup]

H O R O R [bye] [bye] [bye]

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2010-1Y-NotREV-N-HR.pdf

bjež’te noge posrat ce vas guzica!! [cry] [cry]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Da se ne svađate dalje i ne prepirete oko očekivanja:

Dalekovod d.d. ( „Kompanija“) je u 2010. godine ostvarila ukupne prihode u visini od 1.563 milijuna kuna što predstavlja pad od 31% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Smanjenje prihoda prvenstveno je rezultat smanjenja obujma poslovanja na domaćem tržištu, ali je dalje u razini planiranog prihoda Kompanije. Iako je ostvarila rast učešća prihoda na stranim tržištima u odnosu na ukupne, to nije bilo dovoljno za neutraliziranje negativnih kretanja na domaćem tržištu i pokrivanje visokih fiksnih troškova.
Rast direktnih troškova prouzročen je disproporcijom ostvarenih prihoda na domaćem i stranom tržištu te je uzrokovao pad EBITDA (Operativne dobiti prije troškova kamata, deprecijacije i amortizacije) Kompanije s 204 milijuna iz 2009. godine na 114 milijuna u 2010. godini, te ostvarivanje minimalne neto dobiti od 4,3 milijuna kuna.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2010-1Y-NotREV-N-HR.pdf

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


lojtrice,

prošle godine je dobit bila 90milja a cijena dionice po objavi tog izvješća se vrtila oko 340kuna.
ajde odmori malo, umorio si se za danas [thumbsup]

ove godine 5 milja dobiti, cijena dionice ??vidjet ćemo [yawn]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

…tko je ono rekao da će mi stisnut ruku i čestitati… [rolleyes]

New Report

Close