DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…verdi…to je(cca 50%) uobicajene godisnje proizvodnje ovjesne opreme za potrebe izvoza…da,ali to je samo jedan segment proizvodnje,a koliko je to na ukupne prihode…

…pa hoćul dobit odgovor na to pitanje… [rolleyes]


Kap u moru ali u tom segmentu je nešti posebno što je to prodano u Arabiju gdje smo mi inače jako poznati izvoznici svega i svačega. Ja skidam kapu ljudima koji su to uspjeli ugovoriti i nisam fascioniran tu nekim lokalnim menadžerčićima u fondovima koje će stranci oderati opet do gole kože čim se pojave. Ono je stručnost na svjetskoj razini a koliko mi nekih stručnjaka iz ekonomije imamo na toj razini? To su sve lokalni žmukleri koji su jaki dok im ne dođe 3. liga iz Austrije i rastepe ih ko bugarsku skupštinu.

who dares, wins

…pa nismo govorili o projekcijama gosn.Boss…govorimo o iznosima na bazi prethodnih godina…

…evo vam linka pa uspoređujte…
http://www.poslovni.hr/jdd/dalekovod-dd-57355.aspx

…a kad već znate navlačit,valjda znate i računat…ili i to treba platiti…u svakom slučaju…nagrada slijedi… [smiley]

Prepravio sam sve što je ličilo na pogrdno ali ne prođe [sad]

who dares, wins


…verdi…to je(cca 50%) uobicajene godisnje proizvodnje ovjesne opreme za potrebe izvoza…da,ali to je samo jedan segment proizvodnje,a koliko je to na ukupne prihode…

…pa hoćul dobit odgovor na to pitanje… [rolleyes]

Posao od 250 mil. kuna kako ti navodiš za ovu 2011. godinu ( uz opasku da se prihodi na taj način ne utvrđuju ) je vrlo mali postotak ukupnih prihoda za ovu godinu jer će isti premašiti debelo 2 milijarde kuna.
Obećaj mi samo da se više nikad nećeš javiti na ovu temu ako DLKV dobije posao u Ukrajini vrijedan 1,5 milijardi kuna. Mislim da ne tražim puno. Kak te nije bilo dosad, čudan mi je ovaj iznenadni intenzitet pojavljivanja…


Po poslovanju je jedna od najstabilnijih kompanija izlistanih na zse, tu spada i HT, a sada što je vrednovanje ove dionice nisko to je druga priča!

Tko voli rizične dionice uložiti će u ingru i druge firme, a tko voli sigurne ulagati će ovdje.
A kada treba ulagati? Odgovor je na dnu……. I ništa više……


Di je dno tko će ga znati a šuškanje o dividendi znade li tko što.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

…verdi,ništa niste napisali pogrdno,nego me ne smijete citirati,ja imam "loš" genitiv,tj.,moj nick..

…ali usput to nije prodano samo u Arabiju,to je prodano i drugdje…pogledajte strukturu… [smiley]


u svakom slučaju…nagrada slijedi… [smiley]

Bakice najolje da vi svoj udio u Dalekovodu što prije prodate kad i sami vidite da je situacija užasno loša [wink]

…dakle dragi moji,napokon sam saznala da je našem dragom Dalekovodiću potrebno barem 2,0 milijardi kuna,a nekad je to bilo i 2,5 milijardica prihoda za ovu godinu…

…pa sad vi meni recite…koliko su to oni dosad dobili poslova,i koliki je to udio u ukupnim prihodima…

…matematičari moji,a ja društvenjak,pa znam računati…

…dakle,nitko nije rekao da oni ove godine neće ubost i posao od 5 milijardi,daj Bože…ja volim sretne ljude…,ali tu je trenutno tako kako je…

…ne znam zašto neke smeta da im otvaram okice…a javljam se zato jer usput čitam "Ježevu kućicu"…"da vidim Ježa budalu…"

Nestade ovaj mačak s prodaje, poklopilo ga [cool]

Nem te više citiral [lol]
Da je bilo gdje prodano van HR to je uspjeh 400 inžinjera koji tamo rade nekog Boga. U narodu je stvorena kriva percepcija šta u ovoj državi vrijedi a šta ne vrijedi. Poticaje dobijaju poljoprivrednici koji su na razini početka 20 st. i brodogradnja koja je samo na jeziku moderna. Je li itko išta priča o IT industriju? Kao da ne postoji a to je grana koja se nosi se enormnom konkurencijom vani i još nešto zarađuje. Neki dan je bio lik iz Simensa koji kaže da je jako zadovoljan sa radom naših stručnjaka iz te branše ali on je dobio 3 minute da nešto kaže o tome dok će oni Pankretićevi čobani daviti po televiziji sa svojim glupostima svaku sjetvu i žetvu.

who dares, wins

Trebalo bi se upitati zašto je Dalekovod koncentrirao obavijesti o dodjeli poslova, od kojih su neki dobiveni još koncem prošle godine, baš sada kad je tržište u euforičnoj fazi, a prije objave godišnjeg izvješća (FI za 3Q je kumulativno bio 80% slabiji od 2009.) i koliko se još treba dobiti poslova u inozemstvu da bi se supstituiralo dobit od poslova s HAC-om?

čini mi se do sada nisu dobili posao u saudijskoj artabiji
ili možda griješim?
nije li to otvaranje novog tržišta
nije li to do krize bilo najveće gradilište na svijetu
ne prolazi li kriza pa će opet to postati
tko zna možda je to početak nečeg puno većeg
možda se 5mil pretvori u 5mlrd [smiley]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close