DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 05:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Nadalje,provest će Škegro ipo Hep-a, prije izbora,koliko god isto bilo katastrofalno za državu, za burzu ne može bolje.


mozete nam objasniti zasto bi ipo hepa bio dobar za burzu?
[/quote]
Zašto bi IPO HEP-a bio loš za burzu?




Nadalje,provest će Škegro ipo Hep-a, prije izbora,koliko god isto bilo katastrofalno za državu, za burzu ne može bolje.


mozete nam objasniti zasto bi ipo hepa bio dobar za burzu?
[/quote]
Zašto bi IPO HEP-a bio loš za burzu?
[/quote]
vjerojatno će potaknuti prodaju drugih dionica
onih koji nemaju gotovinu
jer većina će htjeti učestvovati
to će biti kratkoročan efekt
sve ostalo govori u prilog rasta cijelog tržišta
ja sam za [thumbsup]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




Nadalje,provest će Škegro ipo Hep-a, prije izbora,koliko god isto bilo katastrofalno za državu, za burzu ne može bolje.


mozete nam objasniti zasto bi ipo hepa bio dobar za burzu?
[/quote]
Zašto bi IPO HEP-a bio loš za burzu?
[/quote]
a gdje sam ja napisao da bi bio loš?
ali ako zelite moj odgovor, pa zato jer bi požderao gomilu novaca…to vam je prica o novcu i papirima…uvijek je bolje manje papira a više novaca

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Prvi-ulazak-Dalekovoda-u-Ukrajinu-tezak-14-5-milijuna-USD

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?

– Nismo smjeli prodavati niti INA-u ni HT.
-Sad da bi spasli što se spasiti da kupujemo dionice INA-e preko OIF-a
– Pa ako prodamo još i HEP. ???????
– Pa kakvi smi mi to ljudi, hočemo državu a rasprodajemo imovinu !
– Kako to da sve države svita čuvaju svoje resurse, energiju šume itd, a mi ne. Nama se to neisplati. Za dobiti 1kg mesa ubijamo kravu !!!
– Za ući u EU moramo imati što manje državnog vlasništva ????
– Pa koja je to EU država prodala sve što smo mi prodali ?? nijedna.

– Ja ču zaraditi npr 100.000 kn ako HEP ide na prodaju i baš me briga što čemo kasnije.
– I kad sve rasprodamo što ćemo onda, plakati, kukati prositi mrvice od Mađara, Austrijanaca, Rumunja (neznam tko sve ne koji će imati našu energetiku).
– Ako nismo i neznamo voditi državu proglasimo se nekom pokrajinom npr Austrije ili Mađarske.
– Vidite li da oni znaju što je energija , kako čuvaju svoje blago, a mi za svoj osobni (ljudi koji ulaze u politiku) interes prodali bi i svog oca samo da sebi priskrbimo novac.Meni, meni meni, ja, ja.
– E, jadne li Hrvatske !!!????

du du du .. nema nam pomoći

Ja mislim da u nas nije problem novca. Nije novac nestao samo je pitanje gdje je alociran. Ako bi država
napravila IPO po razumnim cijenama to bi privuklo novac iz depozita, kojeg stranog investitora, novac koji je otišao na strane burze, podizali bi se opet krediti za kupovinu dionica. Istina da bi takav IPO izazvao korekciju na tržištu jer će se netko odlučit za prodaju dionica da bi namakao novce za nove dionice al to opet otvara mogućnost povoljnog ulaska u dionice. Tako da ne mora značit da bi se ista količina novca raspoređivala na više dionica.


Nadalje,provest će Škegro ipo Hep-a, prije izbora,koliko god isto bilo katastrofalno za državu, za burzu ne može bolje.

Zaboravite IPO HEPa za ovu godinu, to je dugotrajni proces i jasno je rečeno da se u krizi neće ništa rasprodavati osim manjinskih udjela iz HFPa…a i tko je Škegro u vladi RH da on donosi ili provodi ikakve odluke

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vidimo se na 350 hehe još jednom :

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Prvi-ulazak-Dalekovoda-u-Ukrajinu-tezak-14-5-milijuna-USD

[thumbsup]




Nadalje,provest će Škegro ipo Hep-a, prije izbora,koliko god isto bilo katastrofalno za državu, za burzu ne može bolje.


mozete nam objasniti zasto bi ipo hepa bio dobar za burzu?
[/quote]
Zašto bi IPO HEP-a bio loš za burzu?
[/quote]

A propos HEP-a

HEP sigurno neće ići u prodaju, a oko privatizacije ostalih tvrtki u državnom vlasništvu tek treba postići dogovor s koalicijskim partnerima. Kazala je to premijerka Jadranka Kosor, odgovarajući na pitanje kako komentira tvrdnje svog gospodarskog savjetnika Borislava Škegre, koji je u intervjuu Globusu ustvrdio kako bi se država trebala „riješiti“ HEP-a, Hrvatskih šuma, Hrvatskih voda i drugih javnih poduzeća, i to putem burze, čime bi oživjela tržište kapitala.

Škegro je jedan od mojih savjetnika, ali nisam se s njim konzultirala prije nego što je dao intervju. No, mogu najaviti da će Vlada dati svoj doprinos oporavku tržišta kapitala“, kazala je Kosor, ne preciziravši hoće li, ako već neće HEP, ‘na bubanj’ Hrvatske šume, Hrvatske vode ili neka druga državna tvrtka.

Ipak, poručila je kako "neće biti nikakve rasprodaje“. Špekulira se da bi u prodaju preko burze mogli Janaf, Hrvatska poštanska banka i Croatia osiguranje, no potvrda toga u Vladi se danas nije mogla dobiti.

Izvor: http://www.jutarnji.hr/premijerka-kosor–necemo-sigurno-nista-rasprodavati–no–intenzivno-razgovaramo-/919159/

Kako je ovo izborna godina moguce je ocekivati da ce vladajuca stranka podilaziti raznim intersenim skupinama. Iako za navedene tvrtke se dulje vrijeme spekulira s raznim modelima privatizacije.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Komentar, na poslovni.
Citiram zadni pasus u poslovnom : ‘Za takvu političku odluku mora raspravljati, dogovoriti i odlučiti vladajuća koalicija u cjelini. Te odluke donosi cijela koalicija, ali se razgovori o tome vode, kazala je. ‘ Jadranka Kosor.
Ma nema odluke nekakve koalicije, ma koja koalicija čoviče ????
Tu triba odluka čitavog naroda !!!!

du du du .. nema nam pomoći

cijeli dan čekam da dokupim ispod 300,ali izgleda ništa od toga

Za organizaciju jednog takvog IPO-a treba vremena i vremena da su donjeli odluku danas da se HEP prodaje trebala bi bar još godina dana da se taj projekt realizira prospekti,predstavljanje investitorima, ispitivanje tržišta, izlistavanje u Londonu i slične stvari naprosto jednu takvu stvar ne mogu prepustit slučaju. Tako da je ova rasprava bila više hipotetičke naravi i ŠBBKBB iznošenje mišljenja.

New Report

Close