DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,12
25.467
8,175
3,08
3,12
-1,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

svaki put kad sam na "što smo danas tržili" napisao "+dlkv" (od 220-235) ekspresno sam dobivao jedinice

e pa eto sad vama fino [tongue]


svaki put kad sam na "što smo danas tržili" napisao "+dlkv" (od 220-235) ekspresno sam dobivao jedinice

e pa eto sad vama fino [tongue]


kolega i ja sam u vašoj koži.kad sam pisao da je pitanje dana kada će gore dobivao sam jedinice.ako danas napišem da će ubrzo dlkv na 300 kuna, ne znam kakva će ocjena biti???

Još samo da postoji neki realan razlog zašto je čak i ispod 220 ošao…!???

Ovo je samo povratak na prethodne pozicije…, svaka čast "hrabrima" koji su kupovali na tim razinama, a onima koji su prodali više sreće neki drugi puta…

miami [thumbsup]

Znam da se ovo neće svidjeti imateljima ove dionice, ali glavni razlog pada je sumnja (koja još uvijek "visi" nad ovom dionicom) o "nećasno" dobijenim poslovima za HAC i HEP i nerealnim zaradama na tim poslovima svih onih koji su bili nositelji i direktni ugovaratelji sa HAC-om i HEP-om.

To je i glavni razlog zašto sam izašao iz ove dionice (ne danas, nego znatno prije) i nema me među ovim "hrabrim" koji se je kupovali i na najnižim razinama.

Ipak smatram da ova dionica ima potencijal ali na žalost nikad više tolike zarade na pojedinim poslovima.

Ako se i vratim biti će to sigurno nakon rasvjetljavanja silnih afera, pa makar (i vjerojatno) i sa puno manjom zaradom.

Imateljima puno sreće i zadovoljstava.

lp

Na žalost ovo je za mene stiglo nekih 3 mjeseca prekasno, a nakon 2 godine nadanja… [cry]

Svima želim puno sreće u trgovanju…, a općenito puno zdravlja i veselja u nadolazećim blagdanima…

Svi smo ovo zaslužili…

Pozdrav…



svaki put kad sam na "što smo danas tržili" napisao "+dlkv" (od 220-235) ekspresno sam dobivao jedinice

e pa eto sad vama fino [tongue]


kolega i ja sam u vašoj koži.kad sam pisao da je pitanje dana kada će gore dobivao sam jedinice.ako danas napišem da će ubrzo dlkv na 300 kuna, ne znam kakva će ocjena biti???
[/quote]
Istina, i ja sam zatrpan jedinicama kad je sve padalo a ja kupio hrpu dalekovoda po 244. Tada sam pisao da je prilično svejedno kad pređe 300 kuna jesi li kupovao po 240 ili 220. Fulao sam dno za dobrih 10% ali tko može reći da baš svaki put pogodi dno? No tješi me činjenica da 99% tih ‘jediničara’ osim virtualne burze nema drugog načina igrati se burze… [lol] [cool]


Znam da se ovo neće svidjeti imateljima ove dionice, ali glavni razlog pada je sumnja (koja još uvijek "visi" nad ovom dionicom) o "nećasno" dobijenim poslovima za HAC i HEP i nerealnim zaradama na tim poslovima svih onih koji su bili nositelji i direktni ugovaratelji sa HAC-om i HEP-om.

To je i glavni razlog zašto sam izašao iz ove dionice (ne danas, nego znatno prije) i nema me među ovim "hrabrim" koji se je kupovali i na najnižim razinama.

Ipak smatram da ova dionica ima potencijal ali na žalost nikad više tolike zarade na pojedinim poslovima.

Ako se i vratim biti će to sigurno nakon rasvjetljavanja silnih afera, pa makar (i vjerojatno) i sa puno manjom zaradom.

Imateljima puno sreće i zadovoljstava.

lp

Ovako [rolleyes] je trebao izgledati tvoj post…, a ti se udrobio u citiranje mene…, "svaka čast"….

Ovako neupućenima može izgledati da sam sišao s uma pa drobim koješta…

Prvo o kakvim aferama (nečasnim poslovima) ti govoriš…!!??, rekla-kazala, ništa argumentirano.., samo da se Jutarnji list i ostali žuti tisak bolje prodaje…, a drugo.., iako izgleda da samo iznosiš svoje mišljenje, unaprijed si donio presudu i kaznu za nešto što očigledno uopće i ne postoji, te treće.., čini se meni da ipak žališ što nisi bio hrabriji…pa da bar malo bocneš…, bar malo, mrvicu…



Znam da se ovo neće svidjeti imateljima ove dionice, ali glavni razlog pada je sumnja (koja još uvijek "visi" nad ovom dionicom) o "nećasno" dobijenim poslovima za HAC i HEP i nerealnim zaradama na tim poslovima svih onih koji su bili nositelji i direktni ugovaratelji sa HAC-om i HEP-om.

To je i glavni razlog zašto sam izašao iz ove dionice (ne danas, nego znatno prije) i nema me među ovim "hrabrim" koji se je kupovali i na najnižim razinama.

Ipak smatram da ova dionica ima potencijal ali na žalost nikad više tolike zarade na pojedinim poslovima.

Ako se i vratim biti će to sigurno nakon rasvjetljavanja silnih afera, pa makar (i vjerojatno) i sa puno manjom zaradom.

Imateljima puno sreće i zadovoljstava.

lp

Ovako [rolleyes] je trebao izgledati tvoj post…, a ti se udrobio u citiranje mene…, "svaka čast"….

Ovako neupućenima može izgledati da sam sišao s uma pa drobim koješta…

Prvo o kakvim aferama (nečasnim poslovima) ti govoriš…!!??, rekla-kazala, ništa argumentirano.., samo da se Jutarnji list i ostali žuti tisak bolje prodaje…, a drugo.., iako izgleda da samo iznosiš svoje mišljenje, unaprijed si donio presudu i kaznu za nešto što očigledno uopće i ne postoji, te treće.., čini se meni da ipak žališ što nisi bio hrabriji…pa da bar malo bocneš…, bar malo, mrvicu…
[/quote]

Kolega, kod rezanja određenih dijelova posta očito mi se potkrala greška, te se ispričavam svim neupućenim koji su tako mislili. Ipak je bitno što misle upućeni [smiley]

Inače, što se tiče svih afera koje se u zadnje vrijeme pojavljuju u žutom i inom tisku, izgleda da im je jedini cilj podizanje tiraže i bolja prodaja istih.

Nisam ja sudac da donosim presudu i kaznu, a o argumentima i dokazima zna se tko brine. Ipak neka vas to ne brine jer je vaša investicija sigurna i izuzeta iz svih afera koje ovdje očigledno ne postoje [bye]

lp

Dionica Dalekovoda godinama je išla po cijeni oko 20% iznad KOEI-R-A, a sada je otprilike na polovici cijene Končara. Po toj komparaciji, smatram da evaluacija Dalekovoda nije baš najispravnija i da bi DLKV uskoro mogao zabilježiti još značajniji rast negoli je ovaj zadnjih dana. Istina je da su se malo promjenili indikatori profitabilnosti kod ovih kompanija, ali ne tako dramatično.

Pogledajte samo popis ugovorenih poslova Dalekovoda 2010.g u inozemstvu, posebno nordijske zemlje. Tu su i projekti vjetroelektrana, itd. Bio bih iznenađen ako Dalekovod ne nastavi uzlaznom putanjom, a do kojih razina- vidjet ćemo.
Pad je bio sa 1900 kn, a tvrtka i njezina budućnost nisu baš tako jako devastirane.


Dionica Dalekovoda godinama je išla po cijeni oko 20% iznad KOEI-R-A, a sada je otprilike na polovici cijene Končara. Po toj komparaciji, smatram da evaluacija Dalekovoda nije baš najispravnija i da bi DLKV uskoro mogao zabilježiti još značajniji rast negoli je ovaj zadnjih dana. Istina je da su se malo promjenili indikatori profitabilnosti kod ovih kompanija, ali ne tako dramatično.

Pogledajte samo popis ugovorenih poslova Dalekovoda 2010.g u inozemstvu, posebno nordijske zemlje. Tu su i projekti vjetroelektrana, itd. Bio bih iznenađen ako Dalekovod ne nastavi uzlaznom putanjom, a do kojih razina- vidjet ćemo.
Pad je bio sa 1900 kn, a tvrtka i njezina budućnost nisu baš tako jako devastirane.

Ja mislim da si ti promašio ceo fudbal i da je Končar danas u mnogo boljoj situaciji nego Dalekovod, čisto bilansno gledano… No, sve su te uporedbe lanjski sneg i sta je bilo bilo je, ne znači da će biti i ubuduće.

Evo, nekad je škoda proizvodila loše i zastarele automobile, a SAAB dobre i kvalitetne, danas je SAAB skoro pa da ispusti dušu, unatoč Spykerovoj finansijskoj vakcini, a škoda se dobro drži s rastom prodaje i profita. Ništa nije za sva vremena….

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Ja mislim da si ti promašio ceo fudbal…

Fotije.., nemoj samo opet početi pričati o dinarima, molim te…
Jel stvarno moraš pisati srpski (s obzirom da smo svi vidjeli kako lijepo pišeš na hrvatskom), nije da imam nešto protiv, samo je jako neobično…, možda ti je sad to zaštitni znak…

No bilo kako bilo.., dobro ti nama pišeš i imaš lucidne komentare, ponekad mi i fališ pa kad te ovdje nema imam osjećaj ko da mi nisu sve ovce na broju…

Ajd Bog Fotije…


ako danas napišem da će ubrzo dlkv na 300 kuna, ne znam kakva će ocjena biti???

Uopće ne sumnjam u te razine.
Dalekovod je zdrava i likvidna dionica a poduzeće stabilno posluje.
To je i više nego dovoljno u ovoj situaciji [thumbsup]

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana

Ej Vi, dežurni katastrofičari i dušebrižnici, molim Vas napustite temu dalekovoda.

Kada dalekovod pada dužebrižnika nigdje, a kada raste evo Vas da nas prosvijetlite.

Gospodine Fotije, izgleda da ste se riješili svojih dionica dalekovoda ( i dobro zaradili ) , pa drukanje na dole od Vas može napokon da krene da opet nadokupite po diskontu. Sada vam dalekovod nije baš po volji, a prije tjedan dana je bio jako poželjan i perspektabilan.

Ako imate iti malo obraza, napustili biste ovu temu za sve vijeke, jer se takove dvoličnosti rijetko viđa na forumu.


Ej Vi, dežurni katastrofičari i dušebrižnici, molim Vas napustite temu dalekovoda.

Kada dalekovod pada dužebrižnika nigdje, a kada raste evo Vas da nas prosvijetlite.

Gospodine Fotije, izgleda da ste se riješili svojih dionica dalekovoda ( i dobro zaradili ) , pa drukanje na dole od Vas može napokon da krene da opet nadokupite po diskontu. Sada vam dalekovod nije baš po volji, a prije tjedan dana je bio jako poželjan i perspektabilan.

Ako imate iti malo obraza, napustili biste ovu temu za sve vijeke, jer se takove dvoličnosti rijetko viđa na forumu.

Ja nisam niti imao, niti kupovao, niti ću kupovati akcije Dalekovoda. I ne znam šta se ti bre ljutiš, šta da komentarišem više. Napisao sam da, ako gledamo tehnički, cena treba da probije restinac liniju dauntrend kanala, a to još sasma pouzdano se nije desilo.

Mislim da je potonji rast posledica naglo probudjenog optimizma na svim gradjevinarcima i infrastrukturnim kompanijama i da ćemo tek krajem sedmice ili sledećih dana videti da li imamo promenu trenda u dugoročniji uptrend. Zasad je sve to još u povojima i posledica je spekulativnih aktivnosti i blage euforije koja je nastala prodajom akcija INE.

Pogubno je šta sad institucionalni investitori troše pare na Inu, a teško je očekivat da će mali akcionari već za koji dan moći da podrže nastavak rasta cena na ostalim akcijama. Ne znam šta će da bude, samo iznosim sopstveno mišlenje i komentarišem dogadjaje. Nisam ja baba vračara, a za kukavicu i licemerstvo idi doma kevi pa plači.

Lep pozdrav.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close