DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
55.889
14,772
3,78
3,80
1,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Moj kolega iz odelenja mi je danas rekao da DLKV ima u sopstvenom vlasništvu više od 12 procenata Hajduka??? Je li to istina? 🙂 + 15 odsto u nekakvom Sportskom gradu TPN d.o.o.

Svaka čast ajduku, al stavit pare u takvo što što nema veze sa core biznisom je ravno samoubistvu. Ako im je to dugoročna finansijska imovina u knjigama… kuku lele! 🙂

Jel može se to negde da proveri?

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:905183240176487::NO:RP::

da, dlkv je za 10 mil kn kupio 20000 dionica hajduka. odnosno 3,73%. recite "vašem spostvenom kolegi iz odelenja" da hajduk igra ligu uefe i da ima jedan od najboljih stadiona u ovom dijelu Evrope i da uz malo srece i boljeg rada, moze biti standardan u proljetnom dijelu lige uefe i poslovati pozitivno. 10 mil kn za dlkv nije nista, to su prihodi od 2 dana posla.




….Dalekovod prikazao pad dobiti i pada li ga pada , baš me zanima gdje će oni koji prikažu gubitak…..

kakav pad dobiti? u odnosu na koji kvartal?

jesi otvorio izvještaj i sam izračunao ili si samo pročitao naslov na see bizu?
[/quote]

….nisam računa niti me zanima odnosilo se na naslov see biz-a čisto radi skore usporedbe sa gubitašima..ali naravno nemam ništa kontra Dalekovoda…..
[wink]
[/quote]
prijatelju ti novinarčići pišu kak im se digne ona stvar, pa tako i ovaj veliki naslov na seebizu kak je dalekovod imao pad dobiti je čisto neznanje dotičnog novinara ili drukanje na dolje jer je to netko podmazao. [tongue] pametnom dovoljno da pogleda izvješče a ne čita gluposti po seebizu….



Moj kolega iz odelenja mi je danas rekao da DLKV ima u sopstvenom vlasništvu više od 12 procenata Hajduka??? Je li to istina? 🙂 + 15 odsto u nekakvom Sportskom gradu TPN d.o.o.

Svaka čast ajduku, al stavit pare u takvo što što nema veze sa core biznisom je ravno samoubistvu. Ako im je to dugoročna finansijska imovina u knjigama… kuku lele! 🙂

Jel može se to negde da proveri?

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:905183240176487::NO:RP::

da, dlkv je za 10 mil kn kupio 20000 dionica hajduka. odnosno 3,73%. recite "vašem spostvenom kolegi iz odelenja" da hajduk igra ligu uefe i da ima jedan od najboljih stadiona u ovom dijelu Evrope i da uz malo srece i boljeg rada, moze biti standardan u proljetnom dijelu lige uefe i poslovati pozitivno. 10 mil kn za dlkv nije nista, to su prihodi od 2 dana posla.
[/quote]

Ma to nema veze s ljubavi prema Hajduku, razlog je znaju znalci poslovi po Dalmaciji od "farbanja cesta" pa nadalje…

Ruka ruku mije [cool]





….Dalekovod prikazao pad dobiti i pada li ga pada , baš me zanima gdje će oni koji prikažu gubitak…..

kakav pad dobiti? u odnosu na koji kvartal?

jesi otvorio izvještaj i sam izračunao ili si samo pročitao naslov na see bizu?
[/quote]

….nisam računa niti me zanima odnosilo se na naslov see biz-a čisto radi skore usporedbe sa gubitašima..ali naravno nemam ništa kontra Dalekovoda…..
[wink]
[/quote]
prijatelju ti novinarčići pišu kak im se digne ona stvar, pa tako i ovaj veliki naslov na seebizu kak je dalekovod imao pad dobiti je čisto neznanje dotičnog novinara ili drukanje na dolje jer je to netko podmazao. [tongue] pametnom dovoljno da pogleda izvješče a ne čita gluposti po seebizu….
[/quote]

A nego što je nego ogroman pad dobiti, ajde daj ti nama malo to pojasni?
Izvješće je katastrofalno, ogroman pad prihoda, ogroman pad dobiti.

Kad je Dalekovod objavio ovakvo izvješće, bojimn se što će tek biti kod drugih građevinara.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nije pitanje jel izvješće dobro ili loše nego jel opravdava cijenu. Cijenu od 1800kn ne opravdava, ali od 250 svakako. Ako uzmemo da je lanjska godina bila rekordna, nije tek tako rušiti rekorde.


A nego što je nego ogroman pad dobiti, ajde daj ti nama malo to pojasni?
Izvješće je katastrofalno, ogroman pad prihoda, ogroman pad dobiti.

Kad je Dalekovod objavio ovakvo izvješće, bojimn se što će tek biti kod drugih građevinara.

Od jednog inteligentnog bankara sam ipak očekivao poznavanje elementarne matematike.

Izvješće je daleko od katastrofalnog, bolja riječ bi bila "dobro".

Drugi par rukava je što niti jedan novinar a ni većina investitora to izvješće ne zna pročitati.

Nerevidirani, nekonsolidirani izvještaji, pojedinačno po kvartalima:

Q4 2009: Prihod 385 mil kn
Dobit 25 mil kn

Q1 2010: Prihod 262 mil kn
Dobit 10 mil kn

Q2 2010: Prihod 413 mil kn
Dobit 13 mil kn

Q32010: Prihod 567 mil kn
Dobit 15 mil kn

Uočite trend, Q1 je bio daleko najlošiji nakon čega su iduća 2 kvartala bila sve bolja i po prihodima (pogotovo) i po dobiti.

Osim toga, u odnosu na prijašnji kvartal bitno je poboljšana i tekuća (za 154 mil kuna) i ubrzana likvidnost (koja je opet iznad 1)…

Ali lakše je samo pogledat naslov u SeeBizu….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Q4 2009: Prihod 385 mil kn
Dobit 25 mil kn

Q1 2010: Prihod 262 mil kn
Dobit 10 mil kn

Q2 2010: Prihod 413 mil kn
Dobit 13 mil kn

Q32010: Prihod 567 mil kn
Dobit 15 mil kn


Nije li nas kolega Antiša podučio tome kako svatko tko koristi TTM prikaz nema blage veze? [smiley]

Tko je koristio TTM?

Evo malo TTM fundamenata (sa portala moje dionice):

P/E 9,2
P/B 0,82
P/S 0,34
EV/Ebitda 7

ROE 8,85%
Ebitda marža 14,58%

Dug/kapital 205%
Koef tekuće likvidnosti 1,33

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



A nego što je nego ogroman pad dobiti, ajde daj ti nama malo to pojasni?
Izvješće je katastrofalno, ogroman pad prihoda, ogroman pad dobiti.

Kad je Dalekovod objavio ovakvo izvješće, bojimn se što će tek biti kod drugih građevinara.

Od jednog inteligentnog bankara sam ipak očekivao poznavanje elementarne matematike.

Q4 2009: Prihod 385 mil kn
Dobit 25 mil kn

Q1 2010: Prihod 262 mil kn
Dobit 10 mil kn

Q2 2010: Prihod 413 mil kn
Dobit 13 mil kn

Q32010: Prihod 567 mil kn
Dobit 15 mil kn

Uočite trend, Q1 je bio daleko najlošiji nakon čega su iduća 2 kvartala bila sve bolja i po prihodima (pogotovo) i po dobiti.

Osim toga, u odnosu na prijašnji kvartal bitno je poboljšana i tekuća (za 154 mil kuna) i ubrzana likvidnost (koja je opet iznad 1)…

Ali lakše je samo pogledat naslov u SeeBizu….

[/quote]

mogao si napisati i da je Q1 uvijek najlošiji u sektor i usporediti Q3 ove godine i lani [smiley], onako da se vidi trend

Izvjesce je fenomenalno ako ne lazu naravno.
svaki gradjevinar koji ne posluje sa gubitkom danas je dobar.
a gubitak se lagano provjeri ako se pogleda da li je rastao dug.
sve ostalo je namjestavanje.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Tko je koristio TTM?

Evo malo TTM fundamenata (sa portala moje dionice):

P/E 9,2
P/B 0,82
P/S 0,34
EV/Ebitda 7

ROE 8,85%
Ebitda marža 14,58%

Dug/kapital 205%
Koef tekuće likvidnosti 1,33


Gore u lijevom kutu imaš FILTER u kojem možeš uključit trezorske dionice u izračun.

http://www.carcharodonfx.com/vijesti/seminar-abeceda-trgovanja-na-trzistima-kapitala.html

New Report

Close