DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,72
129.876
34,890
3,74
3,76
2,17%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gledam, gledam kako me koje kakvi žabokrečnjaci uveravaju na „keve mi“ kako je ovo podcenjeno, bez najprostijeg argumenta i odgovora na pitanje… Zašto? Jedan čak pominje i elitizam, valda je stvar prestiža da kad gubiš ili dobivaš da si u društvu sličnog svetonazora. 🙂 Trice i kučine, da ne kažem gluposti.

Gledajući 9M nekonosolidovani (napominjem to!) izveštaj, ima par dobrih stvari, al generalno gledajući trend je i dalje loš. Jak pad prihoda iz poslovanja, profitabilnost flat (zapravo se tu dobro drže i to je na razini 2009 godine izuzmemo li vanredne prihode i profit od lani), dug i dalje raste samo je malo modifikovan iz kratkoročnog u dugoročni, no to je očekivana rabota. Otuda je i kešflou postao opet pozitivan, barem zasad.

Ono što je pozitivno je da štede, i to zaista štede na svemu i svačemu osim valda na plaćenim kamatama na što i ne mogu mnogo da utiču. Nedavno je jedan dečak napiso da je super što štede na radnicima, ne bi se baš složio, al očito i tamo ima prostora za štednju. Vidi se da su smanjili zalihe gotovih proizvoda značajno, a uvećali kratkoročne pozajmice (kome i zašto, ne znamo).

E sad keva svih pitanja je da li je pad prihoda iz poslovanja dosegnuo dno ili je to samo tačka u dugoročnom trendu koji će još trajati. Ako je dno, ima nade za kupce, ako ne, e onda će se verovatno skoro iscrpiti prostor za dalnje uštede odnosno smanjenje troškova, što bi ovaj ipak krhki rezultat moglo oterati i u crveno.

Teško je ovde biti pametan, no ako ste skloni da riskirate i ako mislite da tehnička tačka na 250-260 neće biti probijena kupujte, u suprotnome, čekajte. Verovatno će bit i boljih prilika od ove za kupovinu. Pogotovu kada u obzir uzmete i opštu nelikvidnost u državi, a pogotovu na marketu. Pa čak i ako ne pogodite dno, lokalni oporavak (onaj u ekonomiji) je još veoma neizvestan i mogli bi se načkat do prelomne tačke, a ako se tada odlučite za kupovinu, verovatno nećete da pogrešite, a znatno manje će da risikirate.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Fotije…, nije bre "risikirate", već "rizikujete", pa ti ni sopstveni jezik bre ne znaš… [rolleyes]

Podsećaš me na Feđu samo na lošoj ekavici…

….Dalekovod prikazao pad dobiti i pada li ga pada , baš me zanima gdje će oni koji prikažu gubitak….. [shocked] [shocked]


….Dalekovod prikazao pad dobiti i pada li ga pada , baš me zanima gdje će oni koji prikažu gubitak…..

kakav pad dobiti? u odnosu na koji kvartal?

jesi otvorio izvještaj i sam izračunao ili si samo pročitao naslov na see bizu?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


….Dalekovod prikazao pad dobiti i pada li ga pada , baš me zanima gdje će oni koji prikažu gubitak….. [shocked] [shocked]

logika daje odgovor, oni mogu samo rasti [pray]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



….Dalekovod prikazao pad dobiti i pada li ga pada , baš me zanima gdje će oni koji prikažu gubitak…..

kakav pad dobiti? u odnosu na koji kvartal?

jesi otvorio izvještaj i sam izračunao ili si samo pročitao naslov na see bizu?
[/quote]

….nisam računa niti me zanima odnosilo se na naslov see biz-a čisto radi skore usporedbe sa gubitašima..ali naravno nemam ništa kontra Dalekovoda…..
[wink]

Da se još malo poigramo sa brojkama, možda nekome pomogne.
Tržišna kapitalizacija – 584 mil. kn, umanjena za vlastite dionice – 573 mil. kn

Kvartalni prihod (3. kv.) – 566 mil. kn.

Dugotrajna fin. imovina + kratk. fin. imovina + novac na računu – 479 mil. kn

Još malo nek pada cijena dionice i dolazimo na pravo buffetovsko ulaganje.


Od prve lige,a tu Dalekovod spada s obzirom na MCAP,slobodne dionice,likvidnost,vjerovatno
najposcijenjenija elitna dionica.Možda ADRIS i nešto podcijenjeniji,ali jedno pitanje:
Kada prođe ova kriza,a proći će koliko će tada Dalekovod zarađivati i kada će na ATH.Ja mislim da
neće proći pet godina.
Ovo pametno kupuju i čuvaju.Tako barem sada izgleda!

Kupuju pametni…pametni su kupovali kad je bio na 1900 kn čini mi se…i na 1500…pa na 1000…pa sve tako do 260 kn…pa kupuju i sad pametni…
A što će bit za 5 godina…teško je govoriti o tome…ko živ ko mrtav za 5 godina…po toj logici nema potrebe ni raspravljat ni komentirat ovo izvješće…oni koji misle čekat 5 godina ioanko im je svejedno hoće li dionica odreagirat pozitivno ili negativno na rezultate…
A vidjet ćemo još kakve će rezultate imat za 5 godina…možda bude do onda na 100 kn…i može biti skup, a može bit i na 2000 kn i jeftin…

Evo i analize od prije godinu dana pa kome se da nek si to malo usporedi.
http://www.anicazna.com/Vijest.aspx?ID_Vijesti=10986

who dares, wins

Čini mi se da ovdje malo tko primjećuje snažan rast prihoda iz kvartala u kvartal. Naime nakon katastrofalnog pada prihoda u 4Q2009 I 1Q2010 došlo je do preokreta trenda u 2 i 3Q.
brojke govore za sebe:
2010 1Q 287.245.231,00 kn
2Q 426.892.808,61 kn
3Q 566.856.349,00 kn
Tržište ne prati ovaj trend što je i logično na slabom prometu i gomili negativnih očekivanja. Pogledajte ADPL, trebalo je skoro 4 kvartala rasta da tržište počne shvaćati vrijednost dionice.

To što si napisao je tačno, medjutim ne bi bilo loše kada bi se negde moglo pronać njihovo stanje ugovorenih poslova da se vidi šta je tu tačno budžetirano u sledećem periodu, kao i što je tačno odgođeno te na koji rok. Mislim da bi se to moglo pronać u prospektu izdanja poslednjih trasnši komersijalnih papira. Sama je uprava u komentaru uz poslednji izveštaj navela da postoje neka raskidanja već ugovorenih poslova. Odatle je teško reći da li rast prihoda od prodaje znači da je u prvom ovogodišnjem tromesečju dosegnuto dno jer dinamika njihovih poslova može biti sezonalno uvetovana ili se može kretati po nekom netipičnom obrascu (a za njih tipičnom). Ne znam zaista kako se kreće, no ako je moguće nekako proveriti, to bi bio bio jako dobar pokazatelj trenutne situacije. Veoma bi olakšao neke odluke.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


To što si napisao je tačno, medjutim ne bi bilo loše kada bi se negde moglo pronać njihovo stanje ugovorenih poslova da se vidi šta je tu tačno budžetirano u sledećem periodu, kao i što je tačno odgođeno te na koji rok. Mislim da bi se to moglo pronać u prospektu izdanja poslednjih trasnši komersijalnih papira. Sama je uprava u komentaru uz poslednji izveštaj navela da postoje neka raskidanja već ugovorenih poslova. Odatle je teško reći da li rast prihoda od prodaje znači da je u prvom ovogodišnjem tromesečju dosegnuto dno jer dinamika njihovih poslova može biti sezonalno uvetovana ili se može kretati po nekom netipičnom obrascu (a za njih tipičnom). Ne znam zaista kako se kreće, no ako je moguće nekako proveriti, to bi bio bio jako dobar pokazatelj trenutne situacije. Veoma bi olakšao neke odluke.

Skrivaju nove poslove, naročito sa HEP-om kao zmija noge, a vjeruj ima ih već puno koji se rade.
Ne znam zašto, možda zbog novinara i negativnog tumačenja dobivanja tih poslova.
[embarass]

New Report

Close