DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 18:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
221.704
58,714
3,72
3,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma nisu te tranšice problem, iako je to 165 miliona dinara. Problem su krediti koje su banke koje se vlasnice mirovinaca dale, a za koje niti ti niti ja ne znamo u kojem su iznosu i kako su naplativi.

Najjednostavnije je da to sve ispeglas tudjim parama preko mirovinaca, pa komersijalne koji su mozda junk, ucinis pristojnima, a equity peglas da ne padne na 200 miliona jer bi to značilo samo jedno…

I na kraju majka svih pitanja, koga se spasavalo parama mirovinaca?

Ne zaboravi da je DLKV i do sada funkcionisao na HDZ-ovom modelu poput IGH, podmiti i ugradi me pa ces dobiti posao, a vani se radilo za pokrice troskova. Pord toga velike drzavne investicije su iscezle, a udeo inostranih prihoda je jos veoma mali i kako sada iz sve manjeg bureta, napojiti sve vise zednih?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Što se tiče cijene dionice meni je ovo sa Tipuričem sumnjivije od svih komercalnih zapisa. Tu se one nekako pokušava izvući van ili mu je netko naredio da ispadne van kako zna i umije.
http://www.poslovni.hr/vijesti/akademski-premazani-svim-mastima-135800.aspx

who dares, wins

Sasha
Da nije smiješno, bilo bi žalosno. Trenutno Crobex u plusu 0,13% a Dalekovod u minusu 2,83%. Sramotno je što se radi sa ovom dionicom, ali što da se radi, možemo samo gledati (više se niti ne čudim). Firma koja je ugovorila preko 200 mil eur-a novih poslova unutar cca godinu dana (mislim na samo one koji su objavljeni na ZSE, naravno da je iznos puno veći ako se dodaju i “manji” poslovi), gazi se kao da je doslovce pred stečajem. Tko, što, i iz kojeg razloga to netko radi, na žalost kao ni mnogo puta prije nećemo saznati odgovor. Ne mogu reći da pratim redovito i ostale dionice, ali ovo što se ovdje radi sumnjam da ima na bilo kojoj drugoj. Ne znam kako jednostavno drugačije objasniti npr.ono što se dogovilo u 3. mjesecu ove godine kada je Dalekovod u dva dana objavio cca 100 mil. eura novih ugovora (vjetroelektrana + supernova), a da se dionica nije nakon toga pomjerila sa mjesta. Kao da živimo u vremenu kada se poslovi od 100 mil eura dijele šakom i kapom svaki dan, pa jedan više ili manje svejedno. Kome je to bilo u interesu da tih dana ne dozvoli rast i zbog čega? Šteta, doista šteta kako se netko ovdje poigrava jer se radi o dobroj firmi, koja nije u ovoj krizi za razliku od mnogih drugih otpuštala radnike, (i to valjda nešto govori). Bez obzira na sve što se ovdje
događa, ostajem i dalje u DLKV-R-A.

Ako se sjećaš prije par godina se nešto slično događalo i sa dionicom ERNT.Pri svakoj novoj objavi ugovora i to u visokim iznosima dionica je na burzi obavezno padala i to značajno – uopće nije igralo ulogu da je to onda bila jedna od naših najstabilnijih firmi i nije vukla nikakve repove za sobom , majstori su je obavezno rušili !Ovdje kod Dalekovoda nemožemo bitit sigurni( unatoč brojnim dobivenim poslovima i onima koje će vjerovatno još dobiti ) da nema nekih jačih dubioza , a možda i nema nekih jačih , no neki koriste cjelokupno ozračje tržišta te stvaraju pomutnju – možda samo radi jeftinijeg dokupa, a možda znaju nešto više nego mi !
Imam dionice DLKV .

Važeći podaci za uredovni dan 14.10.2010 .

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. CURATUS D.O.O. 234.837 10,24 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 127.568 5,56 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 45.926 2,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DALEKOVOD D.D. (1/1) 43.934 1,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 31.649 1,38 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 24.992 1,09 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 23.558 1,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. MILIČIĆ LUKA 22.469 0,98 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 20.906 0,91 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 27,03

21.10.
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. CURATUS D.O.O. 234.837 10,24 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 128.558 5,60 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 50.326 2,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DALEKOVOD D.D. (1/1) 43.934 1,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 31.649 1,38 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 24.992 1,09 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 23.558 1,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. MILIČIĆ LUKA 22.469 0,98 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 20.906 0,91 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 27,26

Unutar tjedan dana ERSTE mirovinac na broju 2 kupio 990 komada a PBZ na broju 3. 4400 komada.
E, ….. ti logiku. U top 10 samo kupnja, a dionica stalno u padu. Maestralno.

Koji bankrot crni Fotije?
Evo posmatram bilans na dan 30. juna 2010. g. i šta vidim:

– Kratkotrajna imovina cca 1.586 miliona kuna
– Kratkoročne obveze cca 1.389 miliona kuna

– Dugotrajna imovina cca 800 miliona kuna
– Dugoročne obveze cca 242,5 miliona kuna

– Rezerve iz dobiti cca 433,5 miliona kuna
– Dobit tekuće godine (prvih šest meseci) cca 26,2 miliona kuna.

Mislim da si promašio ceo fudbal!

kum (koji inače radi u dalekovodu) mi reče da se samo slažu manji popravci za vozila (veći čekaju bolja vremena)te da će im plaće po prvi puta kasniti. E sad da li je ovo stanje iz razloga što se mnogo ulaže ili nešto drugo ne znam.
pozdrav svim imateljima dalekovoda (ja ga nemam,ali imao sam potrebu napisati ovo)
poruka je dobronamjerna bez obzira što će me neki popljuvati (da želim niže kupiti ili sl)

i plaće idu dolje, sto je u interesu dionicara, smanjiti troskove poslovanja.

Slijedeći tjedan ću doći do neke lovice pa ako se održi ova cijena [pray] all in…
Ovo je jako blizu cijenama iz ožujka 2009 a crobi je 50 % veći…
Možda griješim ali tko ne riskira ne profitira [wink]

Imam i sam više prijatelja u dalekovodu i znam kakva je situacija. Nije bajna, ali nije ni tako loša kao što ovdje pišu. Pamte i bolja vremena, ali tvrtka sigurno neće propasti. A i da ode u stečaj (a likvidni su i solventni) kratkotrajna imovina pokriva i kratkoročne i dugoročne obaveze. Znači sva dugotrajna imovina ostaje, i to je okvirno oko 350kn po dionici. To bi bila stečajna vrijednost.
Budući da i ti prijatelji imaju dionice dalekovoda (čak pomao dokupljuju) oni misle da je razlog pada mutna prošlost vlasnika i privatizacija. Tako misle da ti mutljaroši pokušavaju unovčiti što više mogu dionica jer postoji mogućnost da im pravna država oduzme nešto od toga.
U tom slučaju onda nepitaju jel daš 260kn ili 200kn. Zbog toga savjetujem svima kupnju, al da se spuste sa kupnjom znatno niže pa kad se vrati i zarada će vam biti veća.


Slijedeći tjedan ću doći do neke lovice pa ako se održi ova cijena [pray] all in…
Ovo je jako blizu cijenama iz ožujka 2009 a crobi je 50 % veći…
Možda griješim ali tko ne riskira ne profitira [wink]

i kod mene će bit all inn….do sad nisam imao dlkv.



Slijedeći tjedan ću doći do neke lovice pa ako se održi ova cijena [pray] all in…
Ovo je jako blizu cijenama iz ožujka 2009 a crobi je 50 % veći…
Možda griješim ali tko ne riskira ne profitira [wink]

i kod mene će bit all inn….do sad nisam imao dlkv.
[/quote]

na 180-200 i ja ulazim all in [thumbsup]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Zar vam ne bi bilo pametnije kupovat kad vidite da je krenuo oporavak nego ovako kupovat padajuće sečivo? Ja ne tvrdim uopšte da će DLKV pod bubanj, nego kažem da je firma u ozbiljnim problemima i da se bilansno situacija menja nagore. Tu je bitna dinamika, a ne samo stanje duga… posle ću da pogledam malo kešflou, no već odokativno se vidi da je bilans prenapregnut.

DLKV je firma snažno ovisna o ekonosmkom ciklu i takve firme snažno rastu u oporavku, naravno pod pretpostavkom da su profitabilne i da ostvaruju rast, a isto tako snažno padaju u recesiji i gospodarskoj stagnaciji. Ne mislim da je Erste učinio loše što je kupovo jer oni ipak imaju bolji uvid od nas u kreditnu zaduženost i samu dinamiku posla jer velike banke prate velike kompanije, no čini mi se da su kroz taj dil ispeglani neki računi iz prošlosti i pitanje je kakve se kečige još nalaze u mulju, a takva ulaganja u pravilu zaobilazim u širokom krugu. Osobno, pod pretpostavkom da krene oporavak u celoj državi i rast GDP-a, bankovnih kredita i potrošnje, tada bi DLKV čak i na višoj ceni mogao biti dobra priča. Ovako, gde je dno, zaista ne znam iako bi tehnički gledano to trebalo biti malo niže od sadašnje cene, no ne bi stavio ruku u vatru da ne može još barem i 20-30 procenata niže.

Takođe vam preporučam da potražite Prospekt poslednjeg izdanja komersijalnih zapisa i pogledate malo njihove buduće poslovne planove. Ako me sećanje ne vara, budžetiran je snažan pad prihoda od prodaje u nadolazećem razdoblju, a to pod pretpostavkom male neto marže može značiti zaoštravanje problema s finansiranjem dugova. Kao što sam već pisao, bure sve manje, a žednih sve više…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close