DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

15 milja?????????????????????????????
Investicije????????????????????????????????????????

Srećom Dalekovod je prilično posla prikupio, al ostala građevina, a pogotovo oni koji su na državnim jaslama, teško će ovu godinu progurati?

15 miljardi da budemo precizni.
Svi će progurati ovu godinu, sljedeću. itd.
Izgleda da su se svi preplašili građevine bez razloga.

http://www.poslovni.hr/142199.aspx

who dares, wins

Ovo nikako nije dobro, jer bi moglo biti nešto slično kao sa Igh i Tehnikom i Žderićevim jamstvom ako se pokaže istinitim da je pravovaljan prvi ugovor. Očigledno se Zagorje ima na što pozivati.
No dobro ima Dalekovod dovoljno posla i bez toga.


Ovo nikako nije dobro, jer bi moglo biti nešto slično kao sa Igh i Tehnikom i Žderićevim jamstvom ako se pokaže istinitim da je pravovaljan prvi ugovor. Očigledno se Zagorje ima na što pozivati.
No dobro ima Dalekovod dovoljno posla i bez toga.

i tako nakon dobivanja tog posla nisu ništa skoćili pa nemogu ni past

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


Ovo nikako nije dobro, jer bi moglo biti nešto slično kao sa Igh i Tehnikom i Žderićevim jamstvom ako se pokaže istinitim da je pravovaljan prvi ugovor. Očigledno se Zagorje ima na što pozivati.
No dobro ima Dalekovod dovoljno posla i bez toga.

Zagorje u ovom slučaju može pozivati samo: U pomoć ! [lol]

who dares, wins




….vlada najavila investicije teske 15 milijardi kuna koje ce se sliti u energetiku i cestogradnju…nemam vise sto dodati… [cool]

….da nije i ovo već uračunato…… [shocked] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Ovo će sada utjecati na forecast sektora, koji je do sada bio loš. Oko Dalekovoda se dosada vrtilo dosta pozitivnih vijesti, koje bi s pozitivnim sentimentom oko građevinara mogle lansirati Dalekovod.
Uostalom ljudi su ovo prije dvije i pol godine plaćali više od 1500 kn s znatno lošijim poslovanjem.
[/quote]

Građevinski sektor je i dalje katastrofa
Nista se tu nije puno promijenilo

Dlkv je jedini koji u hrvatskoj ima svijetlu perspektivu u neredne god-dvije

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]





….vlada najavila investicije teske 15 milijardi kuna koje ce se sliti u energetiku i cestogradnju…nemam vise sto dodati… [cool]

….da nije i ovo već uračunato…… [shocked] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Ovo će sada utjecati na forecast sektora, koji je do sada bio loš. Oko Dalekovoda se dosada vrtilo dosta pozitivnih vijesti, koje bi s pozitivnim sentimentom oko građevinara mogle lansirati Dalekovod.
Uostalom ljudi su ovo prije dvije i pol godine plaćali više od 1500 kn s znatno lošijim poslovanjem.
[/quote]

Građevinski sektor je i dalje katastrofa
Nista se tu nije puno promijenilo

Dlkv je jedini koji u hrvatskoj ima svijetlu perspektivu u neredne god-dvije
[/quote]

Ne može se ništa promijeniti preko noći, ali ja vjerujem da će investitiori sada počet u cijene dionica uračunavati pozitivna očekivanja. Razlika između neg. i pozitivnih očekivanja na nekim dionicama u cijeni zna biti i 100%. Dalekovod je odiličan ali ja volim imati i druge nesretne građevinare.

Alo moderatori

Dajte malo

ljudi su po 45 minuta moderirani

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]






….vlada najavila investicije teske 15 milijardi kuna koje ce se sliti u energetiku i cestogradnju…nemam vise sto dodati… [cool]

….da nije i ovo već uračunato…… [shocked] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Ovo će sada utjecati na forecast sektora, koji je do sada bio loš. Oko Dalekovoda se dosada vrtilo dosta pozitivnih vijesti, koje bi s pozitivnim sentimentom oko građevinara mogle lansirati Dalekovod.
Uostalom ljudi su ovo prije dvije i pol godine plaćali više od 1500 kn s znatno lošijim poslovanjem.
[/quote]

Građevinski sektor je i dalje katastrofa
Nista se tu nije puno promijenilo

Dlkv je jedini koji u hrvatskoj ima svijetlu perspektivu u neredne god-dvije
[/quote]

Ne može se ništa promijeniti preko noći, ali ja vjerujem da će investitiori sada počet u cijene dionica uračunavati pozitivna očekivanja. Razlika između neg. i pozitivnih očekivanja na nekim dionicama u cijeni zna biti i 100%. Dalekovod je odiličan ali ja volim imati i druge nesretne građevinare.
[/quote]

Antiša

Gledajuci poslovanje dlkv mozemo zakljuciti da se radi o jednoj visokoprofitabilnoj firmi, koja je tu profitabilnost zadrzala i u 2009..
Prihodi su takodjerrasli sto je dokaz organskog rasta tvrtke, za razliku od drugih gradjevinara koji su totalno podbacili…

A uspio je dlkv i bilancu poprilicno osnažiti u odnosu na 2008.

Evo sad cu postati neke pokazatelje profitabilnosti, pa gledajte

Pokazatelji profitabilnosti
ROE 13,40%
ROA 3,84%
EBIT marža 6,79
EBITDA marža 8,78%
NPM 3,79%

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Antiša

Gledajuci poslovanje dlkv mozemo zakljuciti da se radi o jednoj visokoprofitabilnoj firmi, koja je tu profitabilnost zadrzala i u 2009..
Prihodi su takodjerrasli sto je dokaz organskog rasta tvrtke, za razliku od drugih gradjevinara koji su totalno podbacili…

A uspio je dlkv i bilancu poprilicno osnažiti u odnosu na 2008.

Evo sad cu postati neke pokazatelje profitabilnosti, pa gledajte

Pokazatelji profitabilnosti
ROE 13,40%
ROA 3,84%
EBIT marža 6,79
EBITDA marža 8,78%
NPM 3,79%

Sve to stoji, zbog toga je meni DLKV 40% porfelja, ali uvijek se najviše zarađuje na onim firmama gdje su investitori isprepadani "lošim" brojkama i očekivanjima.

Buffet kaze bolje kupit skupu imovinu na koju imas veliki povrat nego platiti imovinu u pola cijene koja je neprofitabilna

A dlkv je na booku s profitabilnoscu od 14 %

I dukorocno sjajan tip..

Ostalo je sve lopatarstvo

Pa ona Hdel u najjacoj 2007 godini ostvarila 12 milijuna kn dobiti na 180 milijuna kapitala..
Užas užas UŽAS

To je kao da je ina prodavala naftu po 2 kn kad je barel bio 150 dolara

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

@ DELUX
barba Buffet je jedna druga dimenzija za sve nas. Lijepo je razmišljati dugoročno ali ja vjerujem ako DLKV u nekom kratkom roku poraste na 600 kn da ćemo ga i ja i ti prodati i lijepo zahvaliti kupcima.

HDEL ništa posebno, ali u usporedbi s ostalim građevinarima odlično stoji. Ja se uvijek sjetim prošle godine i onoga vala s 130 kn na 430 kn.

New Report

Close